Tomáš Petříček | Celebwiki.cz

Tomáš Petříček

Datum narození: 27. 9. 1981
Profese: politik ČSSD, úředník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Úředník Tomáš Petříčka, který byl začátkem srpna 2018 jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí, se v říjnu téhož roku stal šéfem tohoto resortu za ČSSD.

Po oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlova v Praze Tomáš Petříček absolvoval mj. magisterský obor Governance a rozvojová politika na Centre Europeén de Reserches Internationales and Stratégiques v Brusel či obor Mezinárodní politická ekonomie na University of Warwick.

TOMÁŠ PETŘÍČEK - KANDIDOVAL NA STAROSTU PRAHY 7

V letech 2002 až 2004 svou pracovní i politickou kariéru Tomáš Petříček zahájil jako vedoucí ústředního sekretariátu Mladých sociálních demokratů. Posléze byl referent zahraničního oddělení ČSSD a v letech 2006 až 2007 šéfem zahraničního oddělení strany.

Poté Tomáš Petříček dva roky působil jako asistent někdejšího člena Evropského parlamentu v Bruselu Miroslava Pocheho. Dále byl mj. konzultantem nebo asistentem radního Prahy. Od května do prosince 2017 vykonával funkci náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Začátkem srpna 2018 byl Tomáš Petříček jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí. V září téhož roku jej předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl na post šéfa diplomacie, který dosud vykonával sám kvůli dřívějšímu kandidátovi Miroslavu Pochem, jehož ostře odmítl prezident Miloš Zeman. Ten Tomáše Petříčka ministrem jmenoval 16. října 2018.

O TOMÁŠI PETŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Člen ČSSD Tomáš Petříček, který má za sebou několik stáží v zahraničí a je autorem řady odborných článků, mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Mezi koníčky Tomáše Petříčka patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

 

Články o celebritě

Pompeo před Babišem zdvihl prst na Čechy. A Vystrčilovi vysekl poklonu za Tchaj-wan Pompeo před Babišem zdvihl prst na Čechy. A Vystrčilovi vysekl poklonu za Tchaj-wan Ministr zahraničí USA Mike Pompeo se shodl s premiérem Andrejem Babišem, že Rusko se snaží zničit de... číst článek
Křepelka k obědu a granáty pro Pompeovou. Monika provedla ministrovu ženu po Karlově mostě Křepelka k obědu a granáty pro Pompeovou. Monika provedla ministrovu ženu po Karlově mostě Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítal v Kramářově vile amerického ministra zahraničí Mikea Pompea. Jed... číst článek
Šéf diplomacie Pompeo uctil památku vojáků a... Skončil s Petříčkem v pivovaru!  Šéf diplomacie Pompeo uctil památku vojáků a... Skončil s Petříčkem v pivovaru! Poprvé od roku 2012 zavítal včera do Česka americký ministr zahraničí. Mike Pompeo (56) zahájil svůj... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker