Tomáš Petříček | Celebwiki.cz

Tomáš Petříček

Datum narození: 27.9.1981
Profese: politik ČSSD, úředník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Úředník Tomáš Petříčka, který byl začátkem srpna 2018 jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí, se v říjnu téhož roku stal šéfem tohoto resortu za ČSSD.

Po oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlova v Praze Tomáš Petříček absolvoval mj. magisterský obor Governance a rozvojová politika na Centre Europeén de Reserches Internationales and Stratégiques v Brusel či obor Mezinárodní politická ekonomie na University of Warwick.

TOMÁŠ PETŘÍČEK - KANDIDOVAL NA STAROSTU PRAHY 7

V letech 2002 až 2004 svou pracovní i politickou kariéru Tomáš Petříček zahájil jako vedoucí ústředního sekretariátu Mladých sociálních demokratů. Posléze byl referent zahraničního oddělení ČSSD a v letech 2006 až 2007 šéfem zahraničního oddělení strany.

Poté Tomáš Petříček dva roky působil jako asistent někdejšího člena Evropského parlamentu v Bruselu Miroslava Pocheho. Dále byl mj. konzultantem nebo asistentem radního Prahy. Od května do prosince 2017 vykonával funkci náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Začátkem srpna 2018 byl Tomáš Petříček jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí. V září téhož roku jej předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl na post šéfa diplomacie, který dosud vykonával sám kvůli dřívějšímu kandidátovi Miroslavu Pochem, jehož ostře odmítl prezident Miloš Zeman. Ten Tomáše Petříčka ministrem jmenoval 16. října 2018.

O TOMÁŠI PETŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Člen ČSSD Tomáš Petříček, který má za sebou několik stáží v zahraničí a je autorem řady odborných článků, mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Mezi koníčky Tomáše Petříčka patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

 

Články o celebritě

Karlův most i katedrála sv. Víta „postavené“ za dva týdny. Česká historie zdobí metropoli Mongolska Karlův most i katedrála sv. Víta „postavené“ za dva týdny. Česká historie zdobí metropoli Mongolska Nevšední ledovou podívanou na české památky mají v Mongolsku. Lidé tu obdivují chlouby naší země… číst článek
Cesty politiků příští rok: Babiš navštíví Osvětim, Zemana čeká oslava v Moskvě. A Čína? Cesty politiků příští rok: Babiš navštíví Osvětim, Zemana čeká oslava v Moskvě. A Čína? Premiér Andrej Babiš (ANO) má příští rok v plánu zúčastnit se fóra k uctění památky obětí holokaustu… číst článek
Roztočet, vyklauzovat, brekšitovat... Nejpodivnější politické výrazy roku! Roztočet, vyklauzovat, brekšitovat... Nejpodivnější politické výrazy roku! Rok 2019 se pomalu ale jistě chýlí ke konci, a tak deník Aha! vybíral termín, který nejčastěji zazníval… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický