Tomáš Petříček | Celebwiki.cz

Tomáš Petříček

Datum narození: 27.9.1981
Profese: politik ČSSD, úředník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Úředník Tomáš Petříčka, který byl začátkem srpna 2018 jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí, se v říjnu téhož roku stal šéfem tohoto resortu za ČSSD.

Po oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlova v Praze Tomáš Petříček absolvoval mj. magisterský obor Governance a rozvojová politika na Centre Europeén de Reserches Internationales and Stratégiques v Brusel či obor Mezinárodní politická ekonomie na University of Warwick.

TOMÁŠ PETŘÍČEK - KANDIDOVAL NA STAROSTU PRAHY 7

V letech 2002 až 2004 svou pracovní i politickou kariéru Tomáš Petříček zahájil jako vedoucí ústředního sekretariátu Mladých sociálních demokratů. Posléze byl referent zahraničního oddělení ČSSD a v letech 2006 až 2007 šéfem zahraničního oddělení strany.

Poté Tomáš Petříček dva roky působil jako asistent někdejšího člena Evropského parlamentu v Bruselu Miroslava Pocheho. Dále byl mj. konzultantem nebo asistentem radního Prahy. Od května do prosince 2017 vykonával funkci náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Začátkem srpna 2018 byl Tomáš Petříček jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí. V září téhož roku jej předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl na post šéfa diplomacie, který dosud vykonával sám kvůli dřívějšímu kandidátovi Miroslavu Pochem, jehož ostře odmítl prezident Miloš Zeman. Ten Tomáše Petříčka ministrem jmenoval 16. října 2018.

O TOMÁŠI PETŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Člen ČSSD Tomáš Petříček, který má za sebou několik stáží v zahraničí a je autorem řady odborných článků, mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Mezi koníčky Tomáše Petříčka patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

 

Články o celebritě

Čaputová se s Gottem nerozloučí, skolilo ji nachlazení. Mluvčí prozradil, kdy přijede do Prahy   Čaputová se s Gottem nerozloučí, skolilo ji nachlazení. Mluvčí prozradil, kdy přijede do Prahy Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se nezúčastní mezinárodní konference Forum 2000 v Praze, kde… číst článek
Rozloučení s Gottem: Zemanovým nestačilo auto, Kubera spěchal na cigaretu a proč chyběl Klaus? Rozloučení s Gottem: Zemanovým nestačilo auto, Kubera spěchal na cigaretu a proč chyběl Klaus? Zádušní mši za Karla Gotta si v katedrále sv. Víta nenechaly ujít stovky smutečních hostů. Jejich… číst článek
Číňané už se zase zlobí. Naštval je projev Kubery na oslavě Tchaj-wanu Číňané už se zase zlobí. Naštval je projev Kubery na oslavě Tchaj-wanu Čínská ambasáda v Praze si v Senátu stěžovala na středeční projev předsedy horní parlamentní komory… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Marcel Kolaja
Marcel Kolaja
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka