Tomáš Petříček | Celebwiki.cz

Tomáš Petříček

Datum narození: 27.9.1981
Profese: politik ČSSD, úředník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Úředník Tomáš Petříčka, který byl začátkem srpna 2018 jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí, se v říjnu téhož roku stal šéfem tohoto resortu za ČSSD.

Po oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlova v Praze Tomáš Petříček absolvoval mj. magisterský obor Governance a rozvojová politika na Centre Europeén de Reserches Internationales and Stratégiques v Brusel či obor Mezinárodní politická ekonomie na University of Warwick.

TOMÁŠ PETŘÍČEK - KANDIDOVAL NA STAROSTU PRAHY 7

V letech 2002 až 2004 svou pracovní i politickou kariéru Tomáš Petříček zahájil jako vedoucí ústředního sekretariátu Mladých sociálních demokratů. Posléze byl referent zahraničního oddělení ČSSD a v letech 2006 až 2007 šéfem zahraničního oddělení strany.

Poté Tomáš Petříček dva roky působil jako asistent někdejšího člena Evropského parlamentu v Bruselu Miroslava Pocheho. Dále byl mj. konzultantem nebo asistentem radního Prahy. Od května do prosince 2017 vykonával funkci náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Začátkem srpna 2018 byl Tomáš Petříček jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí. V září téhož roku jej předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl na post šéfa diplomacie, který dosud vykonával sám kvůli dřívějšímu kandidátovi Miroslavu Pochem, jehož ostře odmítl prezident Miloš Zeman. Ten Tomáše Petříčka ministrem jmenoval 16. října 2018.

O TOMÁŠI PETŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Člen ČSSD Tomáš Petříček, který má za sebou několik stáží v zahraničí a je autorem řady odborných článků, mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Mezi koníčky Tomáše Petříčka patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

 

Články o celebritě

Babiš: Vstupu Turecka do Sýrie šlo zabránit. Premiér přikývl hlasu Bruselu Babiš: Vstupu Turecka do Sýrie šlo zabránit. Premiér přikývl hlasu Bruselu Česká republika se ztotožňuje se společným postojem Evropské unie, která tureckou vojenskou operaci… číst článek
Zeman zůstal sám, k oduznání Kosova další ústavní činitele nepřesvědčil Zeman zůstal sám, k oduznání Kosova další ústavní činitele nepřesvědčil Ústavní činitelé na čtvrteční schůzce nepodpořili návrh prezidenta Miloše Zemana, aby Česko zrušilo… číst článek
Čínské velvyslanectví vyhrožuje Praze: »Změňte svůj přístup nebo uvidíte!« Čínské velvyslanectví vyhrožuje Praze: »Změňte svůj přístup nebo uvidíte!« Jestli se rozzlobíme, budeme zlí... jako by názvem slavného filmu hrozila čínská ambasáda současnému… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek