Tomáš Petříček

Datum narození: 27. 9. 1981
Profese: politik ČSSD, 13. ministr zahraničních věcí, úředník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Tomáš Petříčka, od srpna 2018 náměstek na ministerstvu zahraničních věcí, byl od října téhož roku do dubna 2021 šéfem tohoto resortu.

Po oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlova v Praze Tomáš Petříček absolvoval mj. magisterský obor Governance a rozvojová politika na Centre Europeén de Reserches Internationales and Stratégiques v Brusel či obor Mezinárodní politická ekonomie na University of Warwick.

TOMÁŠ PETŘÍČEK - KANDIDOVAL NA STAROSTU PRAHY 7

V letech 2002 až 2004 svou pracovní i politickou kariéru Tomáš Petříček zahájil jako vedoucí ústředního sekretariátu Mladých sociálních demokratů. Posléze byl referent zahraničního oddělení ČSSD a v letech 2006 až 2007 šéfem zahraničního oddělení strany.

Poté Tomáš Petříček dva roky působil jako asistent někdejšího člena Evropského parlamentu v Bruselu Miroslava Pocheho. Dále byl mj. konzultantem nebo asistentem radního Prahy. Od května do prosince 2017 vykonával funkci náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Začátkem srpna 2018 byl Tomáš Petříček jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí. V září téhož roku jej předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl na post šéfa diplomacie, který dosud vykonával sám kvůli dřívějšímu kandidátovi Miroslavu Pochem, jehož ostře odmítl prezident Miloš Zeman. Ten Tomáše Petříčka ministrem jmenoval 16. října 2018.

Z postu šéfa zahraničí byl Tomáš Petříček prezidentem Milošem Zemanem odvolán 12. dubna 2021. Resort dostal na starost Jan Hamáček.

O TOMÁŠI PETŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Člen ČSSD Tomáš Petříček, který má za sebou několik stáží v zahraničí a je autorem řady odborných článků, mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Mezi koníčky Tomáše Petříčka patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

 

Články o celebritě

Kulhánek se u Zemana zasnil o dvou summitech EU: České předsednictví má první priority Kulhánek se u Zemana zasnil o dvou summitech EU: České předsednictví má první priority Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině pří... číst článek
Maláčová jedničkou v Praze, dvojka Stropnický? V ČSSD to vře, Petříček odstoupil z kandidátky Maláčová jedničkou v Praze, dvojka Stropnický? V ČSSD to vře, Petříček odstoupil z kandidátky Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě ... číst článek
Škromach z vířivky, Jermanová nebo zámecký pán Stropnický: Do Sněmovny chtějí „staří známí“ Škromach z vířivky, Jermanová nebo zámecký pán Stropnický: Do Sněmovny chtějí „staří známí“ Bývalá hejtmanka, někdejší premiér i ministři. Do Poslanecké sněmovny se snaží dostat ti, kteří už v... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Vítězslav Schrek
Vítězslav Schrek
zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Lukáš Mareš
Lukáš Mareš