Tomáš Petříček | Celebwiki.cz

Tomáš Petříček

Datum narození: 27. 9. 1981
Profese: politik ČSSD, úředník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Úředník Tomáš Petříčka, který byl začátkem srpna 2018 jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí, se v říjnu téhož roku stal šéfem tohoto resortu za ČSSD.

Po oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlova v Praze Tomáš Petříček absolvoval mj. magisterský obor Governance a rozvojová politika na Centre Europeén de Reserches Internationales and Stratégiques v Brusel či obor Mezinárodní politická ekonomie na University of Warwick.

TOMÁŠ PETŘÍČEK - KANDIDOVAL NA STAROSTU PRAHY 7

V letech 2002 až 2004 svou pracovní i politickou kariéru Tomáš Petříček zahájil jako vedoucí ústředního sekretariátu Mladých sociálních demokratů. Posléze byl referent zahraničního oddělení ČSSD a v letech 2006 až 2007 šéfem zahraničního oddělení strany.

Poté Tomáš Petříček dva roky působil jako asistent někdejšího člena Evropského parlamentu v Bruselu Miroslava Pocheho. Dále byl mj. konzultantem nebo asistentem radního Prahy. Od května do prosince 2017 vykonával funkci náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Začátkem srpna 2018 byl Tomáš Petříček jmenován náměstkem na ministerstvu zahraničí. V září téhož roku jej předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl na post šéfa diplomacie, který dosud vykonával sám kvůli dřívějšímu kandidátovi Miroslavu Pochem, jehož ostře odmítl prezident Miloš Zeman. Ten Tomáše Petříčka ministrem jmenoval 16. října 2018.

O TOMÁŠI PETŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Člen ČSSD Tomáš Petříček, který má za sebou několik stáží v zahraničí a je autorem řady odborných článků, mluví anglicky, francouzsky a španělsky.

Mezi koníčky Tomáše Petříčka patří cyklistika, triatlon, běh, četba, historie, cestování, zahrádkářství a vaření.

 

Články o celebritě

„Chová se jak nácek!“ obula se Černochová do Zaorálka kvůli Izraeli. Skandál, hřímá ministr „Chová se jak nácek!“ obula se Černochová do Zaorálka kvůli Izraeli. Skandál, hřímá ministr Poslankyně ODS Jana Černochová přirovnala dnes ve Sněmovně ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD)... číst článek
Komunista Filip se před palbou „skryl“ s dámou u Zemana. Opozice: Pošimral ruského medvěda Komunista Filip se před palbou „skryl“ s dámou u Zemana. Opozice: Pošimral ruského medvěda Šéf KSČM Vojtěch Filip čelí opět kritice za svá slova pro ruský armádní deník o československých leg... číst článek
Rakušané přidělali Hamáčkovi práci. Část hraničních přechodů nechali zavřených Rakušané přidělali Hamáčkovi práci. Část hraničních přechodů nechali zavřených Některé přechody s Rakouskem nejsou otevřené, přestože ode dneška (úterý) rozhodnutím vlády mají být... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter
zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško