Miroslav Poche | Celebwiki.cz

Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD a ekonom Miroslav Poche usedl roku 2014 do křesla v Evropském parlamentu. Ve volbách 2019 se rozhodl již nekandidovat.

Vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Členem ČSSD se Miroslav Poche stal roku 1997. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy byl zvolen pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického. Proti tomu se ostře postavil prezident Miloš Zeman a nejmenoval ho.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se Miroslav Poche rozhodl nekandidovat.

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Žena z ČSSD povede kulturu? Ve hře je Kalistová, i Paroubek radí vyměnit Šmardu Žena z ČSSD povede kulturu? Ve hře je Kalistová, i Paroubek radí vyměnit Šmardu Michal Šmarda zůstává adeptem ČSSD na ministra kultury, ve čtvrtek to potvrdil i stranický šéf Jan… číst článek
Žádné ultimátum, ČSSD dál čeká. Hamáček: „Termín posunul Zeman. My udělali vše“ Žádné ultimátum, ČSSD dál čeká. Hamáček: „Termín posunul Zeman. My udělali vše“ Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček předstoupil před novináře po jednání stranického grémia.… číst článek
Neústupný Hamáček: Na Šmardovi trvá, čeká na Babiše a prozradil, jak je to s demisemi Neústupný Hamáček: Na Šmardovi trvá, čeká na Babiše a prozradil, jak je to s demisemi Předseda ČSSD Jan Hamáček nemíní měnit nominaci stranického místopředsedy Michala Šmardy na ministra… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs