Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a ekonom Miroslav Poche, který roku 2014 uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, se roku 2018 stal kandidátem na post ministra zahraničí.

Miroslav Poche vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Je členem ČSSD. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy se stal pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování strany ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 politika a ekonoma Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického, ministra zahraničí v demisi. 

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Za poslední týden jsme svědky malé revoluce! Kabinet Andreje Babiše (63, ANO) sice získal důvěru,… číst článek
Vzpurný Chovanec nabídl, ať ČSSD jedná o jeho vyloučení. Odejde jako Sobotka? Vzpurný Chovanec nabídl, ať ČSSD jedná o jeho vyloučení. Odejde jako Sobotka? Bývalý úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec nabídl poslaneckému klubu sociálních demokratů, aby… číst článek
Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička Zda bude kandidovat znovu do Evropského parlamentu příští rok, ještě neví, za hnutí ANO to ale nebude.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava