Miroslav Poche | Celebwiki.cz

Miroslav Poche

Datum narození: 3. 6. 1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD a ekonom Miroslav Poche usedl roku 2014 do křesla v Evropském parlamentu. Ve volbách 2019 se rozhodl již nekandidovat.

Vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Členem ČSSD se Miroslav Poche stal roku 1997. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy byl zvolen pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického. Proti tomu se ostře postavil prezident Miloš Zeman a nejmenoval ho.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se Miroslav Poche rozhodl nekandidovat.

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Fiala i experti: Žaloba na Zemana neprojde. Hradu nahrává Babiš i stav vlády Fiala i experti: Žaloba na Zemana neprojde. Hradu nahrává Babiš i stav vlády Ústavní žaloba na prezidenta Miloše Zemana sice prošla hlasováním v Senátu, ve Sněmovně ale podle op... číst článek
Babiš zaskočil: „Prezidenta nejsem schopen znásilnit,“ hájil se při konci Staňka Babiš zaskočil: „Prezidenta nejsem schopen znásilnit,“ hájil se při konci Staňka Andrej Babiš (ANO) a končící minsitr kultury Antonín Staněk (ČSSD) usedli k jednomu stolu a po pochv... číst článek
Žena z ČSSD povede kulturu? Ve hře je Kalistová, i Paroubek radí vyměnit Šmardu Žena z ČSSD povede kulturu? Ve hře je Kalistová, i Paroubek radí vyměnit Šmardu Michal Šmarda zůstává adeptem ČSSD na ministra kultury, ve čtvrtek to potvrdil i stranický šéf Jan H... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Radek Sušil
Radek Sušil
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský