Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a ekonom Miroslav Poche, který roku 2014 uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, se roku 2018 stal kandidátem na post ministra zahraničí.

Miroslav Poche vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Je členem ČSSD. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy se stal pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování strany ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 politika a ekonoma Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického, ministra zahraničí v demisi. 

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Europoslanci schválili usnesení proti Babišovi. Agrofert má stopnuté dotace Europoslanci schválili usnesení proti Babišovi. Agrofert má stopnuté dotace Evropský parlament dnes schválil usnesení vyzývající Evropskou komisi k přijetí kroků ve věci možného… číst článek
Experti si dobírají ČSSD: Pocheho msta i zadek koukající zpod peřiny Experti si dobírají ČSSD: Pocheho msta i zadek koukající zpod peřiny Když se bude v pátek rozhodovat o vyslovení nedůvěry vládě, 15 sociálnědemokratických poslanců u… číst článek
Komentář: ČSSD si vlepila další facku. Vládu podrží tím, že Babiše nepodrží Komentář: ČSSD si vlepila další facku. Vládu podrží tím, že Babiše nepodrží ČSSD letos trumfuje sama sebe. Po dvoudílném volebním sjezdu, nekonečném referendu o vstupu do vlády,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová