Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a ekonom Miroslav Poche, který roku 2014 uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, se roku 2018 stal kandidátem na post ministra zahraničí.

Miroslav Poche vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Je členem ČSSD. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy se stal pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování strany ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 politika a ekonoma Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického, ministra zahraničí v demisi. 

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Kalousek ani Gazdík zatím nemají pozvánku na státní vyznamenání. Jak to Hrad vysvětlil? Kalousek ani Gazdík zatím nemají pozvánku na státní vyznamenání. Jak to Hrad vysvětlil? Už v neděli udělí prezident Miloš Zeman další státní vyznamenání. Tentokrát se ponesou v duchu 100.… číst článek
Poche končí v Bruselu a ČSSD hledá lídra. Zaorálek: Já to nebudu Poche končí v Bruselu a ČSSD hledá lídra. Zaorálek: Já to nebudu Na ČSSD se po prohraných volbách do zastupitelstev měst a obcí a třetiny Senátu valí další problém.… číst článek
Zeman jmenoval Petříčka ministrem zahraničí. Na Hradě poděkoval i sám sobě Zeman jmenoval Petříčka ministrem zahraničí. Na Hradě poděkoval i sám sobě Prezident Miloš Zeman v úterý před polednem jmenoval ministrem zahraničí dosavadního náměstka… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný