Marta Nováková | Celebwiki.cz

Marta Nováková

Datum narození: 4.11.1954
Místo narození: Turzovka, Slovensko
Profese: politička za hnutí ANO, podnikatelka roku 2016
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Manažerka Marta Nováková, která se stala podnikatelkou roku 2016, byla od června 2018 do dubna 2019 ministryní obchodu a průmyslu ve vládě Andreje Babiše.

Marta Nováková vystudovala Vysokou školu báňskou - TU Ostrava. Roku 1991 spoluzaložila společnost Sluno Corporation a o sedm let později firmu U&Sluno, která poskytuje informační technologie a poradenské služby pro obchod, logistiku a distribuci.

MARTA NOVÁKOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 2015 se Marta Nováková stala prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Jako členka představenstva Hospodářské komory ČR na jaře 2017 získala post víceprezidentky. Stála u zrodu firmy Language Planet, která založila mezinárodní mateřskou školu Villa Luna.

Za svou činnost byla Marta Nováková oceněna roku 2016 - stala se Manažerkou roku a Manažerkou odvětví. Zvítězila v kategorii firem s ročním obratem přes 80 milionů korun.

V červnu 2018 byla Marta Nováková prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní průmyslu a obchodu. Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš uvažuje o její výměně, což se v dubnu potvrdilo. Nahradil ji Karel Havlíček.

O MARTĚ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Marty Novákové patří inline bruslení, lyžování a tenis.

 

Články o celebritě

Zeman na ruské ambasádě: Na oslavu přišli i Nečasovi, Harapes či Grebeníček Zeman na ruské ambasádě: Na oslavu přišli i Nečasovi, Harapes či Grebeníček Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek dorazil tradičně na oslavu výročí konce 2. světové války na ruské… číst článek
Zeman hájí Benešovou: Nejlepší volba, nikoho se nelekne. Ani mě, řekl Blesku Zeman hájí Benešovou: Nejlepší volba, nikoho se nelekne. Ani mě, řekl Blesku Prezident Miloš Zeman v živě vysílaném pořadu Blesku S prezidentem v Lánech promluvil o vládních… číst článek
Zeman si připil s novými ministry. Benešovou vítal důvěrně, Mynář chyboval Zeman si připil s novými ministry. Benešovou vítal důvěrně, Mynář chyboval Po úterku jsou novými ministry vlády Andreje Babiše (ANO) Marie Benešová na spravedlnosti, Vladimír… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová