Marta Nováková | Celebwiki.cz

Marta Nováková

Datum narození: 4. 11. 1954
Místo narození: Turzovka, Slovensko
Profese: politička za hnutí ANO, podnikatelka roku 2016
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Manažerka Marta Nováková, která se stala podnikatelkou roku 2016, byla od června 2018 do dubna 2019 ministryní obchodu a průmyslu ve vládě Andreje Babiše.

Marta Nováková vystudovala Vysokou školu báňskou - TU Ostrava. Roku 1991 spoluzaložila společnost Sluno Corporation a o sedm let později firmu U&Sluno, která poskytuje informační technologie a poradenské služby pro obchod, logistiku a distribuci.

MARTA NOVÁKOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 2015 se Marta Nováková stala prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Jako členka představenstva Hospodářské komory ČR na jaře 2017 získala post víceprezidentky. Stála u zrodu firmy Language Planet, která založila mezinárodní mateřskou školu Villa Luna.

Za svou činnost byla Marta Nováková oceněna roku 2016 - stala se Manažerkou roku a Manažerkou odvětví. Zvítězila v kategorii firem s ročním obratem přes 80 milionů korun.

V červnu 2018 byla Marta Nováková prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní průmyslu a obchodu. Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš uvažuje o její výměně, což se v dubnu potvrdilo. Nahradil ji Karel Havlíček.

O MARTĚ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Marty Novákové patří inline bruslení, lyžování a tenis.

 

Články o celebritě

Ministři na předvánoční „pařbě“: Hamáček je pro nový výjezd, co na to Babiš? Ministři na předvánoční „pařbě“: Hamáček je pro nový výjezd, co na to Babiš? Ministři menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) by se rádi opět družili. Ještě dnes vzpomínají na loňs... číst článek
Číňané už se zase zlobí. Naštval je projev Kubery na oslavě Tchaj-wanu Číňané už se zase zlobí. Naštval je projev Kubery na oslavě Tchaj-wanu Čínská ambasáda v Praze si v Senátu stěžovala na středeční projev předsedy horní parlamentní komory ... číst článek
Po zprávě Komise stopnou dotace i rodinné firmě Tomana. Brunátný ministr: Tohle je útok! Po zprávě Komise stopnou dotace i rodinné firmě Tomana. Brunátný ministr: Tohle je útok! Ve střetu zájmů nejsem! Je to útok na naše lidi! To se musíte ptát jiných... Útočně obranný styl pre... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra
zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik