Marta Nováková | Celebwiki.cz

Marta Nováková

Datum narození: 4. 11. 1954
Místo narození: Turzovka, Slovensko
Profese: politička za hnutí ANO, podnikatelka roku 2016
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Manažerka Marta Nováková, která se stala podnikatelkou roku 2016, byla od června 2018 do dubna 2019 ministryní obchodu a průmyslu ve vládě Andreje Babiše.

Marta Nováková vystudovala Vysokou školu báňskou - TU Ostrava. Roku 1991 spoluzaložila společnost Sluno Corporation a o sedm let později firmu U&Sluno, která poskytuje informační technologie a poradenské služby pro obchod, logistiku a distribuci.

MARTA NOVÁKOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 2015 se Marta Nováková stala prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Jako členka představenstva Hospodářské komory ČR na jaře 2017 získala post víceprezidentky. Stála u zrodu firmy Language Planet, která založila mezinárodní mateřskou školu Villa Luna.

Za svou činnost byla Marta Nováková oceněna roku 2016 - stala se Manažerkou roku a Manažerkou odvětví. Zvítězila v kategorii firem s ročním obratem přes 80 milionů korun.

V červnu 2018 byla Marta Nováková prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní průmyslu a obchodu. Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš uvažuje o její výměně, což se v dubnu potvrdilo. Nahradil ji Karel Havlíček.

O MARTĚ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Marty Novákové patří inline bruslení, lyžování a tenis.

 

Články o celebritě

Po zprávě Komise stopnou dotace i rodinné firmě Tomana. Brunátný ministr: Tohle je útok! Po zprávě Komise stopnou dotace i rodinné firmě Tomana. Brunátný ministr: Tohle je útok! Ve střetu zájmů nejsem! Je to útok na naše lidi! To se musíte ptát jiných... Útočně obranný styl pre... číst článek
Po „mejdanu“ na ambasádě přišla z Ruska odpověď. Sníží počet diplomatů v Praze? Po „mejdanu“ na ambasádě přišla z Ruska odpověď. Sníží počet diplomatů v Praze? Ministerstvo zahraničí již dostalo od Ruska odpověď na žádost o snížení počtu diplomatů na ruském ve... číst článek
Zeman na ruské ambasádě: Na oslavu přišli i Nečasovi, Harapes či Grebeníček Zeman na ruské ambasádě: Na oslavu přišli i Nečasovi, Harapes či Grebeníček Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek dorazil tradičně na oslavu výročí konce 2. světové války na ruské v... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Václav Krása
Václav Krása
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská