Marta Nováková | Celebwiki.cz

Marta Nováková

Datum narození: 4.11.1954
Místo narození: Turzovka, Slovensko
Profese: politička za hnutí ANO, podnikatelka roku 2016
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Manažerka Marta Nováková, která se stala podnikatelkou roku 2016, byla od června 2018 do dubna 2019 ministryní obchodu a průmyslu ve vládě Andreje Babiše.

Marta Nováková vystudovala Vysokou školu báňskou - TU Ostrava. Roku 1991 spoluzaložila společnost Sluno Corporation a o sedm let později firmu U&Sluno, která poskytuje informační technologie a poradenské služby pro obchod, logistiku a distribuci.

MARTA NOVÁKOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 2015 se Marta Nováková stala prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Jako členka představenstva Hospodářské komory ČR na jaře 2017 získala post víceprezidentky. Stála u zrodu firmy Language Planet, která založila mezinárodní mateřskou školu Villa Luna.

Za svou činnost byla Marta Nováková oceněna roku 2016 - stala se Manažerkou roku a Manažerkou odvětví. Zvítězila v kategorii firem s ročním obratem přes 80 milionů korun.

V červnu 2018 byla Marta Nováková prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní průmyslu a obchodu. Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš uvažuje o její výměně, což se v dubnu potvrdilo. Nahradil ji Karel Havlíček.

O MARTĚ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Marty Novákové patří inline bruslení, lyžování a tenis.

 

Články o celebritě

Po zprávě Komise stopnou dotace i rodinné firmě Tomana. Brunátný ministr: Tohle je útok! Po zprávě Komise stopnou dotace i rodinné firmě Tomana. Brunátný ministr: Tohle je útok! Ve střetu zájmů nejsem! Je to útok na naše lidi! To se musíte ptát jiných... Útočně obranný styl… číst článek
Po „mejdanu“ na ambasádě přišla z Ruska odpověď. Sníží počet diplomatů v Praze? Po „mejdanu“ na ambasádě přišla z Ruska odpověď. Sníží počet diplomatů v Praze? Ministerstvo zahraničí již dostalo od Ruska odpověď na žádost o snížení počtu diplomatů na ruském… číst článek
Zeman na ruské ambasádě: Na oslavu přišli i Nečasovi, Harapes či Grebeníček Zeman na ruské ambasádě: Na oslavu přišli i Nečasovi, Harapes či Grebeníček Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek dorazil tradičně na oslavu výročí konce 2. světové války na ruské… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Jan Keller
Jan Keller
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková