Marta Nováková | Celebwiki.cz

Marta Nováková

Datum narození: 4.11.1954
Místo narození: Turzovka, Slovensko
Profese: politička za hnutí ANO, podnikatelka roku 2016
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Manažerka Marta Nováková, která se stala podnikatelkou roku 2016, byla v červnu 2018 jmenována ministryní obchodu a průmyslu.

Marta Nováková vystudovala Vysokou školu báňskou - TU Ostrava. Roku 1991 spoluzaložila společnost Sluno Corporation a o sedm let později firmu U&Sluno, která poskytuje informační technologie a poradenské služby pro obchod, logistiku a distribuci.

MARTA NOVÁKOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V roce 2015 se Marta Nováková stala prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Jako členka představenstva Hospodářské komory ČR na jaře 2017 získala post víceprezidentky. Stála u zrodu firmy Language Planet, která založila mezinárodní mateřskou školu Villa Luna.

Za svou činnost byla Marta Nováková oceněna roku 2016 - stala se Manažerkou roku a Manažerkou odvětví. Zvítězila v kategorii firem s ročním obratem přes 80 milionů korun.

V červnu 2018 byla Marta Nováková prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní průmyslu a obchodu. Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš uvažuje o její výměně. 

O MARTĚ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Marty Novákové patří inline bruslení, lyžování a tenis.

 

Články o celebritě

Pomalý internet brzdí Česko. S bídou na vesnicích má pomoci injekce peněz i optika Pomalý internet brzdí Česko. S bídou na vesnicích má pomoci injekce peněz i optika Za úprkem lidí z malých měst a vesnic stojí mimo jiné i pomalý internet, míní Sdružení místních samospráv.… číst článek
Přibude změn ve vládě? Babiš nemá lidi a jeho styl řízení některým vadí, míní expert Přibude změn ve vládě? Babiš nemá lidi a jeho styl řízení některým vadí, míní expert Změny ve vládě nemusejí být konečné. Alespoň podle politologa Metropolitní univerzity Praha Petra… číst článek
Náhrada za Novákovou a Ťoka Náhrada za Novákovou a Ťoka Až budou Češi pálit čarodějnice, vláda bude mít dva čerstvé ministry. Prezident Miloš Zeman (74)… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Marian Bojko
Marian Bojko
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas