Jan Sobotka | Celebwiki.cz
Jan Sobotka

Jan Sobotka

Datum narození: 25. 7. 1961
Místo narození: Vrchlabí
Profese: nestraník, od roku 2018 senátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Nestraník Jan Sobotka, od roku 2018 senátor za obvod číslo 39 - Trutnov, byl do voleb 2020 vyslán hnutím STAN křeslo v horní komoře obhájit.

Po gymnáziu Jan Sobotka vystudoval obor vodní stavby a vodní hospodářství na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně. Poté byl mj. projektant firmy Agrostav Dvůr Králové nad Labem, podnikal (firma vyráběla mikrotenové sáčky) či vedl provoz vleků ve Špindlerově Mlýně.

O JANU SOBOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jako tehdejší člen ODS byl Jan Sobotka roku 1994 zvolen vrchlabským zastupitelem. Čtyři roky nato i tamním starostou, to uspěl na kandidátce Unie svobody a následně posty obhájil. I ve volbách 2006 pozici obhájil, tentokrát za SNK-ZVON. Po komunálních volbách 2014 byl popáté zvolen starostou.

V roce 2012 Jan Sobotka získal post krajského zastupitele, ten roku 2016 též obhájil. V parlamentních volbách 2017 za Starosty a nezávislé v Královéhradeckém kraji sice dostal před 1200 preferenčním hlasům, ale zvolen nebyl.

Do Senátu za obvod č. 39 - Trutnov Jan Sobotka usedl po volbách 2018. Úspěšný byl i v komunálních volbách, které se konaly téhož roku, a to jako nestraník, lídr kandidátky subjektu Zvon, a se stal starostou Vrchlabí.

Obhájit pozici v Senátu Jana Sobotku do voleb 2020 vyslalo hnutí STAN.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

Jan Sobotka je ženatý a má syny Jana a Jakuba.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Stanislav Navrkal
Stanislav Navrkal