Vít Rakušan | Celebwiki.cz

Vít Rakušan

Datum narození: 16.6.1978
Místo narození: Kolín
Profese: Předseda hnutí STAN, poslanec, starosta Kolína
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Vít Rakušan, který byl v listopadu 2010 zvolen starostou rodného Kolína, se v parlamentních volbách 2017 stal poslancem za hnutí STAN.

Po studiu historie a germanistiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a školského managementu na Univerzitě Karlově v Praze začal Vít Rakušan vyučovat německý jazyk.

VÍT RAKUŠAN PŘIŠEL O DÍTĚ

Do politiky Vít Rakušan vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl jako nestraník za subjekt Změna pro Kolín zvolen zastupitelem a v listopadu se stal starostou. Ve volbách 2014 post zastupitele obhájil a setrval i v křesle starosty rodného Kolína.

V krajských volbách 2012 byl Vít Rakušan zvolen jako nestraník za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do Zastupitelstva Středočeského kraje. Roku 2015 do hnutí STAN vstoupil, v dubnu 2016 byl zvolen jeho 1. místopředsedou a v následných volbách post zastupitele obhájil. Téhož roku jej deník Financial Times zařadil do žebříčku 100 největších inovátorů střední a východní Evropy.

V parlamentních volbách 2017 Vít Rakušan jako lídr hnutí STAN ve Středočeském kraji se ziskem 7 334 preferenčních hlasů získal poslanecký mandát.

O VÍTU RAKUŠANOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Víta Rakušana je bývalý senátor za ČSSD Jan Rakušan.

Ženou Víta Rakušana se v září 2015 stala Marie Auerová. V říjnu 2017 se jim narodil syn Matěj. Z předchozího manželství má dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Zeman sklenku v únoru neodloží. Kdo z politiků je na suchu a jak vidí pivní zmatky? Zeman sklenku v únoru neodloží. Kdo z politiků je na suchu a jak vidí pivní zmatky? Je to až symbolické. V době, kdy se řada lidí „vyhecovala“ a zdatně se bez kapky alkoholu snaží proplout… číst článek
Aha! se ptalo politiků: Vydržíte měsíc bez chlastu? Co na to Zeman a spol.? Aha! se ptalo politiků: Vydržíte měsíc bez chlastu? Co na to Zeman a spol.? Milion Čechů pije tak moc, až to hraničí se závislostí. A kolik je ochmelků mezi politiky? Vždyť… číst článek
Žalobu na Brusel kvůli Agrofertu „přikryla“ vládě i ČSSD. Babiš chyběl, opozice zuří Žalobu na Brusel kvůli Agrofertu „přikryla“ vládě i ČSSD. Babiš chyběl, opozice zuří Premiér Andrej Babiš (ANO) se nezúčastnil jednání vlády, na kterém se rozhodlo, že Česká republika… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček