Vít Rakušan | Celebwiki.cz

Vít Rakušan

Datum narození: 16. 6. 1978
Místo narození: Kolín
Profese: Předseda hnutí STAN, poslanec, starosta Kolína
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Vít Rakušan, který byl v listopadu 2010 zvolen starostou rodného Kolína, se v parlamentních volbách 2017 stal poslancem za hnutí STAN.

Po studiu historie a germanistiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a školského managementu na Univerzitě Karlově v Praze začal Vít Rakušan vyučovat německý jazyk.

VÍT RAKUŠAN PŘIŠEL O DÍTĚ

Do politiky Vít Rakušan vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl jako nestraník za subjekt Změna pro Kolín zvolen zastupitelem a v listopadu se stal starostou. Ve volbách 2014 post zastupitele obhájil a setrval i v křesle starosty rodného Kolína.

V krajských volbách 2012 byl Vít Rakušan zvolen jako nestraník za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do Zastupitelstva Středočeského kraje. Roku 2015 do hnutí STAN vstoupil, v dubnu 2016 byl zvolen jeho 1. místopředsedou a v následných volbách post zastupitele obhájil. Téhož roku jej deník Financial Times zařadil do žebříčku 100 největších inovátorů střední a východní Evropy.

V parlamentních volbách 2017 Vít Rakušan jako lídr hnutí STAN ve Středočeském kraji se ziskem 7 334 preferenčních hlasů získal poslanecký mandát.

O VÍTU RAKUŠANOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Víta Rakušana je bývalý senátor za ČSSD Jan Rakušan.

Ženou Víta Rakušana se v září 2015 stala Marie Auerová. V říjnu 2017 se jim narodil syn Matěj. Z předchozího manželství má dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Prospěje Kalouskův konec ke spojenectví proti Babišovi? Opoziční lídři jsou opatrní Prospěje Kalouskův konec ke spojenectví proti Babišovi? Opoziční lídři jsou opatrní Volby do Poslanecké sněmovny jsou sice až za rok, už teď se ale ladí taktika. Většině stran zastoupe... číst článek
Opozice šila do vlády kvůli Karvinsku: A virus prý neustupuje! Opozice šila do vlády kvůli Karvinsku: A virus prý neustupuje! Na mimořádné schůzi se včera sešli poslanci, aby řešili koronavirovou situaci na Karvinsku. A opozic... číst článek
Babiš přiznal příjem 90 milionů od Agrofertu. Hamáček koupil volhu, co další předsedové? Babiš přiznal příjem 90 milionů od Agrofertu. Hamáček koupil volhu, co další předsedové? Premiér a miliardář Andrej Babiš (ANO) měl loni vedlejší příjmy od společností Agrofert a Imoba přes... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová