Vít Rakušan | Celebwiki.cz

Vít Rakušan

Datum narození: 16.6.1978
Místo narození: Kolín
Profese: 1. místopředseda hnutí STAN, poslanec, starosta Kolína
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Vít Rakušan, který byl v listopadu 2010 zvolen starostou rodného Kolína, se v parlamentních volbách 2017 stal poslancem za hnutí STAN.

Po studiu historie a germanistiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a školského managementu na Univerzitě Karlově v Praze začal Vít Rakušan vyučovat německý jazyk.

VÍT RAKUŠAN PŘIŠEL O DÍTĚ

Do politiky Vít Rakušan vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl jako nestraník za subjekt Změna pro Kolín zvolen zastupitelem a v listopadu se stal starostou. Ve volbách 2014 post zastupitele obhájil a setrval i v křesle starosty rodného Kolína.

V krajských volbách 2012 byl Vít Rakušan zvolen jako nestraník za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do Zastupitelstva Středočeského kraje. Roku 2015 do hnutí STAN vstoupil, v dubnu 2016 byl zvolen jeho 1. místopředsedou a v následných volbách post zastupitele obhájil. Téhož roku jej deník Financial Times zařadil do žebříčku 100 největších inovátorů střední a východní Evropy.

V parlamentních volbách 2017 Vít Rakušan jako lídr hnutí STAN ve Středočeském kraji se ziskem 7 334 preferenčních hlasů získal poslanecký mandát.

O VÍTU RAKUŠANOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Víta Rakušana je bývalý senátor za ČSSD Jan Rakušan.

Ženou Víta Rakušana se v září 2015 stala Marie Auerová. V říjnu 2017 se jim narodil syn Matěj. Z předchozího manželství má dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Slzy pro „andělskou bytost“: Manželka (†45) šéfa KDU-ČSL Výborného zemřela ve spánku? Slzy pro „andělskou bytost“: Manželka (†45) šéfa KDU-ČSL Výborného zemřela ve spánku? Byla klavíristkou, profesorkou na konzervatoři v Pardubicích. A ochotnickou herečkou. Právě v divadle… číst článek
Láska o debaklu ve Sněmovně i „opoziční špíně“. Kalousek: Schillerová je hysterka Láska o debaklu ve Sněmovně i „opoziční špíně“. Kalousek: Schillerová je hysterka Sněmovna zažila historický okamžik, vůbec poprvé se hlasovalo o postoupení žaloby na prezidenta k… číst článek
Zemanova abolice vyburcovala opozici k nové výzvě. Babiše v ní pochválili za slib Zemanova abolice vyburcovala opozici k nové výzvě. Babiše v ní pochválili za slib Opozice vyzývá prezidenta Miloše Zemana, aby přehodnotil rozhodnutí nepokračovat v trestním stíhání… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml