Vít Rakušan

Datum narození: 16.6.1978
Místo narození: Kolín
Profese: 1. místopředseda hnutí STAN, poslanec, starosta Kolína
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Vít Rakušan, který byl v listopadu 2010 zvolen starostou rodného Kolína, se v parlamentních volbách 2017 stal poslancem za hnutí STAN.

Po studiu historie a germanistiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a školského managementu na Univerzitě Karlově v Praze začal Vít Rakušan vyučovat německý jazyk.

VÍT RAKUŠAN PŘIŠEL O DÍTĚ

Do politiky Vít Rakušan vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl jako nestraník za subjekt Změna pro Kolín zvolen zastupitelem a v listopadu se stal starostou. Ve volbách 2014 post zastupitele obhájil a setrval i v křesle starosty rodného Kolína.

V krajských volbách 2012 byl Vít Rakušan zvolen jako nestraník za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do Zastupitelstva Středočeského kraje. Roku 2015 do hnutí STAN vstoupil, v dubnu 2016 byl zvolen jeho 1. místopředsedou a v následných volbách post zastupitele obhájil. Téhož roku jej deník Financial Times zařadil do žebříčku 100 největších inovátorů střední a východní Evropy.

V parlamentních volbách 2017 Vít Rakušan jako lídr hnutí STAN ve Středočeském kraji se ziskem 7 334 preferenčních hlasů získal poslanecký mandát.

O VÍTU RAKUŠANOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Víta Rakušana je bývalý senátor za ČSSD Jan Rakušan.

Ženou Víta Rakušana se v září 2015 stala Marie Auerová. V říjnu 2017 se jim narodil syn Matěj. Z předchozího manželství má dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Plat poslanců přes 90 tisíc? Babiš mluví o skandálu, Zeman sepsul „nenažrance“ Plat poslanců přes 90 tisíc? Babiš mluví o skandálu, Zeman sepsul „nenažrance“ Budou brát poslanci o 20 procent víc? Premiér Andrej Babiš (ANO) se čílí, podle něj jde o skandál… číst článek
Politici uctili padlého vojáka. Zaorálek: V Afghánistánu jsme za okupanty, stáhněme se Politici uctili padlého vojáka. Zaorálek: V Afghánistánu jsme za okupanty, stáhněme se Poslanci dnes vyjadřují soustrast rodině dvaačtyřicetiletého rotného Tomáše Procházky, který padl… číst článek
Jak upalování Husa, čílí se Kubera kvůli kritice. Vybral si Hilšer STAN kvůli funkcím? Jak upalování Husa, čílí se Kubera kvůli kritice. Vybral si Hilšer STAN kvůli funkcím? Vybral si Marek Hilšer v Senátu větší klub kvůli funkcím? Nebo aby nebyl Jaroslav Kubera (ODS) šéfem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová