Vít Rakušan | Celebwiki.cz

Vít Rakušan

Datum narození: 16.6.1978
Místo narození: Kolín
Profese: Předseda hnutí STAN, poslanec, starosta Kolína
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Vít Rakušan, který byl v listopadu 2010 zvolen starostou rodného Kolína, se v parlamentních volbách 2017 stal poslancem za hnutí STAN.

Po studiu historie a germanistiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a školského managementu na Univerzitě Karlově v Praze začal Vít Rakušan vyučovat německý jazyk.

VÍT RAKUŠAN PŘIŠEL O DÍTĚ

Do politiky Vít Rakušan vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl jako nestraník za subjekt Změna pro Kolín zvolen zastupitelem a v listopadu se stal starostou. Ve volbách 2014 post zastupitele obhájil a setrval i v křesle starosty rodného Kolína.

V krajských volbách 2012 byl Vít Rakušan zvolen jako nestraník za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do Zastupitelstva Středočeského kraje. Roku 2015 do hnutí STAN vstoupil, v dubnu 2016 byl zvolen jeho 1. místopředsedou a v následných volbách post zastupitele obhájil. Téhož roku jej deník Financial Times zařadil do žebříčku 100 největších inovátorů střední a východní Evropy.

V parlamentních volbách 2017 Vít Rakušan jako lídr hnutí STAN ve Středočeském kraji se ziskem 7 334 preferenčních hlasů získal poslanecký mandát.

O VÍTU RAKUŠANOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Víta Rakušana je bývalý senátor za ČSSD Jan Rakušan.

Ženou Víta Rakušana se v září 2015 stala Marie Auerová. V říjnu 2017 se jim narodil syn Matěj. Z předchozího manželství má dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Babiš děkoval na letišti Zemanovi. Kalouskovi je „na blití“, generál Pavel volá po soudnosti Babiš děkoval na letišti Zemanovi. Kalouskovi je „na blití“, generál Pavel volá po soudnosti Do Česka přiletělo v pátek první letadlo se zdravotnickým materiálem z Číny, vezlo především 1,1… číst článek
„Pokrytectví, útok na herce a dík Číně.“ Zeman varoval Čechy kvůli koronaviru a dopálil opozici „Pokrytectví, útok na herce a dík Číně.“ Zeman varoval Čechy kvůli koronaviru a dopálil opozici Prezident Miloš Zeman na FTV Prima vystoupil se svým projevem k Čechům během pandemie koronaviru.… číst článek
Politici nasadili roušky. „Zlaté české ručičky,“ pochvalují si a „šijí“ do vlády Politici nasadili roušky. „Zlaté české ručičky,“ pochvalují si a „šijí“ do vlády Roušky nás sice neochrání před nákazou nového koronaviru, pomáhají ale nešířit onemocnění mezi ostatní.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico