Josef Bernard | Celebwiki.cz
Josef Bernard

Josef Bernard

Datum narození: 30. 5. 1965
Místo narození: Planá
Profese: hejtman, podnikatel, člen ČSSD
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Bernard, bývalý generální ředitel společnosti Škoda Transportation, se ve volbách 2016 stal plzeňským hejtmanem za ČSSD.

Ve svých padesáti letech vstoupil podnikatel Josef Bernard do ČSSD a hned rok nato zaujal první místo na kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Josef Bernard se do vysoké politiky vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti nadále působí jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Kandidát na hejtmana za ČSSD Josef Bernard vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole začal pracovat jako dělník v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

Do politiky zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Zvířata v útulcích v ohrožení: Docházejí peníze... hrozí jim smrt! Zvířata v útulcích v ohrožení: Docházejí peníze... hrozí jim smrt! Zachraňují psy, kočky i volně žijící zvířata. Teď ale záchranné stanice a útulky bijí na poplach. Kv... číst článek
Silnice ucpávají „objížděči“. Zaveďte mýto na všechny „jedničky,“ žádají hejtmani Silnice ucpávají „objížděči“. Zaveďte mýto na všechny „jedničky,“ žádají hejtmani Zástupci krajů předložili ministerstvu dopravy návrhy na zpoplatnění všech státních silnic první tří... číst článek
Jak se změní vlaky ve vašem kraji? Nový jízdní řád startuje, na papíře už nebude Jak se změní vlaky ve vašem kraji? Nový jízdní řád startuje, na papíře už nebude Poslední dny zbývají do začátku platnosti nového jízdního řádu, provoz na železnici se jím bude řídi... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Alice Kovácsová
Alice Kovácsová
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Jana Zelenková
Jana Zelenková
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel