Josef Bernard | Celebwiki.cz

Josef Bernard

Datum narození: 30.5.1965
Místo narození: Planá
Profese: hejtman, podnikatel, člen ČSSD
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Bernard, bývalý generální ředitel společnosti Škoda Transportation, se ve volbách 2016 stal plzeňským hejtmanem za ČSSD.

Ve svých padesáti letech vstoupil podnikatel Josef Bernard do ČSSD a hned rok nato zaujal první místo na kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Josef Bernard se do vysoké politiky vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti nadále působí jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Kandidát na hejtmana za ČSSD Josef Bernard vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole začal pracovat jako dělník v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

Do politiky zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Komentář: Hamáček posílá Babiše za demonstranty. Zachraňuje sám sebe Komentář: Hamáček posílá Babiše za demonstranty. Zachraňuje sám sebe V případě demonstrací proti premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi jde od začátku o to, kdo se… číst článek
Hamáček vyklízí kancelář. ČSSD v hubených časech pronajme část Lidového domu Hamáček vyklízí kancelář. ČSSD v hubených časech pronajme část Lidového domu Česká strana sociálně demokratická zažívá hubená léta. V posledních sněmovních volbách skončila až… číst článek
Bitva „prvních dam“: Drahošová vyráží na kampaň bez manžela, co udělá Zemanová? Bitva „prvních dam“: Drahošová vyráží na kampaň bez manžela, co udělá Zemanová? Nebude to jen souboj Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, ale také někdejší knihovnice a bývalé sekretářky.… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Ivo Valenta
Ivo Valenta
zobrazit profil Adela Vinczeová
Adela Vinczeová
zobrazit profil Zachy Lukáš Zachara
Zachy Lukáš Zachara
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Jiří Dědeček
Jiří Dědeček
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka