Josef Bernard | Celebwiki.cz

Josef Bernard

Datum narození: 30.5.1965
Místo narození: Planá
Profese: hejtman, podnikatel, člen ČSSD
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Bernard, bývalý generální ředitel společnosti Škoda Transportation, se ve volbách 2016 stal plzeňským hejtmanem za ČSSD.

Ve svých padesáti letech vstoupil podnikatel Josef Bernard do ČSSD a hned rok nato zaujal první místo na kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Josef Bernard se do vysoké politiky vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti nadále působí jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Kandidát na hejtmana za ČSSD Josef Bernard vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole začal pracovat jako dělník v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

Do politiky zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Dienstbier o výprasku ČSSD: Uškodili nám „slimáci a medúzy“. Kdo teď pomůže? Dienstbier o výprasku ČSSD: Uškodili nám „slimáci a medúzy“. Kdo teď pomůže? Je to katastrofa. Výprask. Členové ČSSD nešetří silnými slovy, když se řeč stočí na chabý volební… číst článek
ČSSD míří do opozice a chce nové tváře. „Zbídačený“ klub povede Chvojka ČSSD míří do opozice a chce nové tváře. „Zbídačený“ klub povede Chvojka Řešit trable a bilancovat po neúspěšných volbách se v předvečer státního svátku 28. října vydali… číst článek
Zeman dostal „hůl na budoucího premiéra“, hejtmany z ČSSD utajený dárek namíchl Zeman dostal „hůl na budoucího premiéra“, hejtmany z ČSSD utajený dárek namíchl Nevšední dárek pro prezidenta rozkmotřil Asociaci hejtmanů ČR. Miloš Zeman ve čtvrtek dostal „hůl… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jaroslav Stodola
Jaroslav Stodola
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka