Josef Bernard

Datum narození: 30. 5. 1965
Místo narození: Planá
Profese: politik za hnutí STAN, 5. plzeňský hejtman, manažer, podnikatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí STAN Josef Bernard, někdejší šéf firmy Škoda Transportation, byl v parlamentních volbách 2021 zvolen poslancem.

Vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole byl Josef Bernard dělníkem v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Bernard vyzýval k protestům proti režimu

Do politiky Josef Bernard zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

V roce 2015 Josef Bernard vstoupil do ČSSD a hned záhy nato zaujal první místo na plzeňské kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách 2016 do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Od listopadu 2016 do června 2020 byl 5. tamním hejtmanem. Barvy ČSSD hájil do roku 2020.

Do vysoké politiky se Josef Bernard vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti posléze působil jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

Josef Bernard boj o hejtmana prohrál

Do krajských voleb 2020 nesraníka Josefa Bernarda vyslalo hnutí STAN s podporou Zelených, PRO Plzeň a Idealistů znovu získat křeslo plzeňského hejtmana, což se mu nepodařilo. Stal se 1. náměstkem.

Na plzeňské kandidátce koalice Piráti a STAN pro parlamentní volby 2021 Josef Bernard zaujal první příčku. Křeslo v dolní komoře získal.

O JOSEFU BERNARDOVI ČTĚTE ZDE>>

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

 

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Rakušan o pětikoalici: Babiš nás nerozdělí, Fialovi věřím! A proč Piráti vybuchli? Rakušan o pětikoalici: Babiš nás nerozdělí, Fialovi věřím! A proč Piráti vybuchli? Ve sněmovních volbách dostal nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů – skoro 60 tisíc. Nyní j... číst článek
Přehledně: Novinky v jednání o vládě. Rakušan na vnitro, Pekarová místo Maláčové? Přehledně: Novinky v jednání o vládě. Rakušan na vnitro, Pekarová místo Maláčové? Jednání o složení příští vlády se rozjíždějí. Strany koalic Spolu a PirStan se postupně oťukávají – ... číst článek
Emoce při debatě Blesku o covidu: Politici cupovali střídání ministrů. A „dík“ Kalouskovi Emoce při debatě Blesku o covidu: Politici cupovali střídání ministrů. A „dík“ Kalouskovi Je pandemický zákon špatný? A selhala vláda v řešení covidové krize? O tom včera v první tematické v... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Jakub Kulhánek
Jakub Kulhánek
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil František Vácha
František Vácha