Josef Bernard | Celebwiki.cz

Josef Bernard

Datum narození: 30.5.1965
Místo narození: Planá
Profese: hejtman, podnikatel, člen ČSSD
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Bernard, bývalý generální ředitel společnosti Škoda Transportation, se ve volbách 2016 stal plzeňským hejtmanem za ČSSD.

Ve svých padesáti letech vstoupil podnikatel Josef Bernard do ČSSD a hned rok nato zaujal první místo na kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Josef Bernard se do vysoké politiky vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti nadále působí jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Kandidát na hejtmana za ČSSD Josef Bernard vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole začal pracovat jako dělník v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

Do politiky zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Politické oslavy: Klausova zrzka otevřela svatební album a hejtman má s manželkou titul Politické oslavy: Klausova zrzka otevřela svatební album a hejtman má s manželkou titul Jedna svatba a studijní úspěchy. Politici se v minulých dnech pochlubili svými životními kroky. Poslankyně… číst článek
Komentář: Opozice chystá další „lynč“ Babiše, ten ho znovu přežije. ČSSD je v úzkých Komentář: Opozice chystá další „lynč“ Babiše, ten ho znovu přežije. ČSSD je v úzkých Vypadá to jako další horký týden pro premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše. Nejdřív… číst článek
Komentář: Hamáček posílá Babiše za demonstranty. Zachraňuje sám sebe Komentář: Hamáček posílá Babiše za demonstranty. Zachraňuje sám sebe V případě demonstrací proti premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi jde od začátku o to, kdo se… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Umberto Eco
Umberto Eco
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Vojtěch Štěpánek
Vojtěch Štěpánek
zobrazit profil Alexandre Katsapov
Alexandre Katsapov
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko