Josef Bernard | Celebwiki.cz

Josef Bernard

Datum narození: 30. 5. 1965
Místo narození: Planá
Profese: politik, 5. plzeňský hejtman, manažer, podnikatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a manažer Josef Bernard, někdejší šéf firmy Škoda Transportation, se ve volbách 2020 stal kandidátem hnutí STAN s podporou Zelených, PRO Plzeň a Idealistů na plzeňského hejtmana.

Vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole byl Josef Bernard dělníkem v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Do politiky Josef Bernard zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

V roce 2015 Josef Bernard vstoupil do ČSSD a hned záhy nato zaujal první místo na plzeňské kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách 2016 do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Od listopadu 2016 do června 2020 byl 5. tamním hejtmanem. Barvy ČSSD hájil do roku 2020.

Do vysoké politiky se Josef Bernard vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti posléze působil jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

Do krajských voleb 2020 nesraníka Josefa Bernarda vyslalo hnutí STAN s podporou Zelených, PRO Plzeň a Idealistů znovu získat křeslo plzeňského hejtmana. 

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

 

Články o celebritě

Předvolební debata Blesku: „Rouškovné“ pro seniory se stočilo k samoživitelkám Předvolební debata Blesku: „Rouškovné“ pro seniory se stočilo k samoživitelkám První předvolební diskuse Blesk Zpráv rozpoutala vášně mezi osmi kandidáty do krajů tématem mimořádn... číst článek
Chaos i perné chvíle hostinských: Krajští kandidáti v debatě Blesku vyčinili vládě Chaos i perné chvíle hostinských: Krajští kandidáti v debatě Blesku vyčinili vládě Blesk Zprávy odstartovaly v úterý sérii debat ke krajským volbám a hlavním tématem premiérové diskus... číst článek
Debata Blesku: Peníze pro důchodce, chudoba v ČR kvůli viru i útrapy hospodských Debata Blesku: Peníze pro důchodce, chudoba v ČR kvůli viru i útrapy hospodských Rouškovné 5000 korun pro důchodce, finanční potíže majitelů restaurací a hospod, matek samoživitelek... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička