Josef Bernard | Celebwiki.cz

Josef Bernard

Datum narození: 30.5.1965
Místo narození: Planá
Profese: hejtman, podnikatel, člen ČSSD
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Bernard, bývalý generální ředitel společnosti Škoda Transportation, se ve volbách 2016 stal plzeňským hejtmanem za ČSSD.

Ve svých padesáti letech vstoupil podnikatel Josef Bernard do ČSSD a hned rok nato zaujal první místo na kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Josef Bernard se do vysoké politiky vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti nadále působí jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Kandidát na hejtmana za ČSSD Josef Bernard vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole začal pracovat jako dělník v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

Do politiky zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Komentář: Opozice chystá další „lynč“ Babiše, ten ho znovu přežije. ČSSD je v úzkých Komentář: Opozice chystá další „lynč“ Babiše, ten ho znovu přežije. ČSSD je v úzkých Vypadá to jako další horký týden pro premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše. Nejdřív… číst článek
Komentář: Hamáček posílá Babiše za demonstranty. Zachraňuje sám sebe Komentář: Hamáček posílá Babiše za demonstranty. Zachraňuje sám sebe V případě demonstrací proti premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi jde od začátku o to, kdo se… číst článek
Hamáček vyklízí kancelář. ČSSD v hubených časech pronajme část Lidového domu Hamáček vyklízí kancelář. ČSSD v hubených časech pronajme část Lidového domu Česká strana sociálně demokratická zažívá hubená léta. V posledních sněmovních volbách skončila až… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Ivo Rittig
Ivo Rittig
zobrazit profil Daniel Stach
Daniel Stach
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
zobrazit profil Jiří Šedivý
Jiří Šedivý
zobrazit profil Michal Štika
Michal Štika
zobrazit profil Vladimír Konvalinka
Vladimír Konvalinka