Petr Liška

Petr Liška

Datum narození: 16. 3. 1970
Místo narození: Litoměřice
Profese: politik hnutí STAN, projektant pozemních staveb
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí STAN Petr Liška, dlouholetý starosta Malých Žernosek, v parlamentních volbách 2021 získal křeslo ve Sněmovně. Zvolen byl v Ústeckém kraji.

Poté, co Petr Liška absolvoval obor pozemní stavitelství na Vojenské akademii v Brně, nastoupil do Armády ČR na Vojenskou ubytovací a stavební správu v Litoměřicích. V roce 1998 se s armádou rozloučil a do roku 2003 pracoval jako projektant pozemních staveb.

Petra Lišku zaujaly bioodpady

Stál u zrodu několika sdružení, mj. Místní akční skupiny České Středohoří. Roku 2007 se Petr Liška stal jednatelem a společníkem ve firmě EKOPORTA Bohemica, která provozuje kompostárnu na zpracování bioodpadů.

Do komunální politiky Petr Liška vkročil ve volbách 1994, v nichž byl zvolen zastupitelem obce Malé Žernoseky na Litoměřicku. Mandát pak obhájil, a navíc od roku 2002 i post starosty.

Ve volbách 2008, 2012 a 2016 Petr Liška neuspěl a nebyl zvolen do Zastupitelstva Ústeckého kraje (od roku 2011 člen hnutí STAN), stejně jako v parlamentních volbách 2010 a 2013.

Do dolní komory se Petr Liška dostal v parlamentních volbách 2021, v nichž zaujal třetí příčku na ústecké kandidátní listině koalice Piráti a Starostové.

Petr Liška je ženatý. Má dceru Julii.

 

Další Politici

zobrazit profil Roman Sklenák
Roman Sklenák
zobrazit profil Miloslava Vostrá
Miloslava Vostrá
zobrazit profil Libor Hoppe
Libor Hoppe
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec