Petra Pecková

Datum narození: 12. 10. 1975
Místo narození: Mnichovice
Profese: politička za STAN, novinářka, 7. hejtmanka Středočeského kraje
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička a novinářka Petra Pecková se coby nestraník za hnutí STAN stala po krajských volbách 2020 hejtmankou Středočeského kraje.

Po gymnáziu a Vyšší odborné škole publicistiky Petra Pecková získala vysokoškolské vzdělání na Masarykově univerzitě v Brně, kde absolvovala obory Žurnalistika a Politologie, a na Karlově univerzitě v Praze. Zde vystudovala obor Veřejná a sociální politika.

PETRA PECKOVÁ VYSTŘÍDALA JERMANOVOU

Roku 1996 začala Petra Pecková pracovat v redakci zpravodajství a publicistiky TV Nova. Jako reportérka a později i scenáristka a režisérka se podílela na tvorbě pořadů Občanské judo, Na vlastní oči, Zálety, Áčko či Víkend. Spolupracovala též na pořadech Krotitelé dluhů a Tísňová linka.

Do komunální politiky Petra Pecková vstoupila ve volbách 2010, kdy byla coby bezpartijní za ODS zvolena zastupitelkou Mnichovic a stala se 1. místostarostou města. Ve volbách 2018 získala křeslo starostky.

Za STAN Petra Pecková neúspěšně kandidovala v krajských volbách 2016, stejně jako v parlamentních 2017.

V krajských volbách 2020 Petra Pecková stanula na vrcholu společné kandidátky hnutí STAN, KDU-ČSL a SNK ED ve Středočeském kraji. Uspěla a získala křeslo hejtmanky. Ve funkci vystřídala Jaroslavu Pokornou Jermanovou (hnutí ANO 2011).

V červnu 2021 Petra Pecková oznámila svou rezignaci na post starostky Mnichovice v okrese Praha-východ.

O PETŘE PECKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Petra Pecková je vdaná. Má dceru Agátu a syna Jakuba. 

Články o celebritě

Tereza a Radek vytáhli řidičku z ledového rybníka: Hejtmanka jim za to udělila medaili Tereza a Radek vytáhli řidičku z ledového rybníka: Hejtmanka jim za to udělila medaili Středočeská hejtmanka Petra Pecková na sociálních sítích nezapomněla na hrdinný čin dvou policistů T... číst článek
Kalivodová a Pecková jdou na krev: Do války zatáhly právníky i Paroubka Kalivodová a Pecková jdou na krev: Do války zatáhly právníky i Paroubka Neumí to rozbalit jen na pódiu, ale jak je vidno, hlas jako zvon mají i v komentářích. Kalivodová se... číst článek
Pecková sdílela dojemnou vzpomínku. A u lidí jí občas chybí slušnost Pecková sdílela dojemnou vzpomínku. A u lidí jí občas chybí slušnost Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) rovněž uctila památku lidí, kteří 17. listopadu 1... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Drahoslav Ryba
Drahoslav Ryba
zobrazit profil Viktor Vojtko
Viktor Vojtko
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Kamal Farhan
Kamal Farhan
zobrazit profil Pavel Vacek
Pavel Vacek