Petra Pecková

Datum narození: 12. 10. 1975
Místo narození: Mnichovice
Profese: politička za STAN, novinářka, 7. hejtmanka Středočeského kraje
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička a novinářka Petra Pecková se coby nestraník za hnutí STAN stala po krajských volbách 2020 hejtmankou Středočeského kraje.

Po gymnáziu a Vyšší odborné škole publicistiky Petra Pecková získala vysokoškolské vzdělání na Masarykově univerzitě v Brně, kde absolvovala obory Žurnalistika a Politologie, a na Karlově univerzitě v Praze. Zde vystudovala obor Veřejná a sociální politika.

PETRA PECKOVÁ VYSTŘÍDALA JERMANOVOU

Roku 1996 začala Petra Pecková pracovat v redakci zpravodajství a publicistiky TV Nova. Jako reportérka a později i scenáristka a režisérka se podílela na tvorbě pořadů Občanské judo, Na vlastní oči, Zálety, Áčko či Víkend. Spolupracovala též na pořadech Krotitelé dluhů a Tísňová linka.

Do komunální politiky Petra Pecková vstoupila ve volbách 2010, kdy byla coby bezpartijní za ODS zvolena zastupitelkou Mnichovic a stala se 1. místostarostou města. Ve volbách 2018 získala křeslo starostky.

Za STAN Petra Pecková neúspěšně kandidovala v krajských volbách 2016, stejně jako v parlamentních 2017.

V krajských volbách 2020 Petra Pecková stanula na vrcholu společné kandidátky hnutí STAN, KDU-ČSL a SNK ED ve Středočeském kraji. Uspěla a získala křeslo hejtmanky. Ve funkci vystřídala Jaroslavu Pokornou Jermanovou (hnutí ANO 2011).

V červnu 2021 Petra Pecková oznámila svou rezignaci na post starostky Mnichovice v okrese Praha-východ.

O PETŘE PECKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Petra Pecková je vdaná. Má dceru Agátu a syna Jakuba. 

Články o celebritě

Velikonoce politiků: Pletení pomlázek a spor o drahá vejce. Tradice drží i velvyslanci Velikonoce politiků: Pletení pomlázek a spor o drahá vejce. Tradice drží i velvyslanci Velikonoční pondělí patří koledníkům a mrskačům. Do ulic vyrazili i čeští zákonodárci a diplomaté, k... číst článek
Farský pro Blesk o stáži v USA, nehodě na lyžích i postu eurokomisaře. Pavlovi na Hradě pomáhat nebude! Farský pro Blesk o stáži v USA, nehodě na lyžích i postu eurokomisaře. Pavlovi na Hradě pomáhat nebude! Výrazná tvář hnutí STAN Jan Farský se po návratu ze stáže v USA tolik neukazuje. Blesku se nyní svěř... číst článek
Hejtmanka Pecková je po operaci: Ošklivý úraz při lyžování v rakouských Alpách! Hejtmanka Pecková je po operaci: Ošklivý úraz při lyžování v rakouských Alpách! Takhle si lyžovačku během jarních prázdnin opravdu nepředstavovala. Hejtmanka Středočeského kraje Pe... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Věra Adámková
Věra Adámková
zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Michal Zuna
Michal Zuna
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek