Michaela Matoušková | Celebwiki.cz
Michaela Matoušková

Michaela Matoušková

Datum narození: 21. 6. 1979
Místo narození: Pardubice
Profese: členka hnutí STAN, kandidátka na hejtmanku ve volbách 2020
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Členka hnutí STAN Michaela Matoušková, dlouholetá starostka obce Řečany nad Labem, se ve volbách 2020 stala lídryní kandidátky v Pardubickém kraji, tedy adeptkou na tamní hejtmanku.

Absolvovala na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze obory Hospodářská politika a správa a Veřejná správa a regionální rozvoj, dále pak profesní studium na Ústavu práva a právních věd v Praze, obor Veřejná správa a samospráva krajů, měst a obcí. Za sebou Michaela Matoušková má též dvousemestrální kvalifikační studium pedagogiky A.

Roku 1997 Daniela Matoušková začala podnikat v oboru účetnictví, činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců. V roce 2012 si založila společnost A.M.M. Accounting. Od té doby provozuje lektorskou činnost pro samosprávy.

Do politiky Michaela Matoušková vstoupila v komunálních volbách 2010 jako bezpartijní za hnutí Nezávislí. Uspěla a získala i křeslo starostky obce Řečany nad Labem, které opakovaně obhájila. V roce 2019 získala 1. příčku v celorepublikové soutěži Nadějná politička roku.

Od roku 2016 byla Michaela Matoušková registrovanou příznivkyní hnutí STAN. Po dvou letech se stala jeho členkou. Do voleb 2020 ji hnutí STAN vyslalo zabojovat o post pardubické hejtmanky.

Mezi koníčky Michaela Matouškové patří četba, cestování a rodina.

Michaela Matoušková je rozvedená, ale zadaná. Má dceru.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný