Martin Půta | Celebwiki.cz

Martin Půta

Datum narození: 13. 9. 1971
Profese: politik hnutí SLK, 4. hejtman Libereckého kraje
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) Martin Půta byl coby 4. tamní hejtman do krajských voleb 2020 vyslán post obhájit.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ NAJDETE ZDE>>

Do komunální politiky Martin Půta vstoupil v komunálních volbách 2002, po nichž získal křeslo starosty města Hrádek nad Nisou. Na post rezignoval roku 2012 v souvislosti se zvolením hejtmanem Libereckého kraje. 

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své něktejší přesednictví Starostů a nezávislých (STAN)Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce poslanec Petr Gazdík.

Protože kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby 2016. Post obhájil.

Ještě počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

V parlamentních volbách 2017 byl Martin Půta za hnutí STAN zvolen do Sněmovny. Poslaneckého mandátu se ale záhy vzdal s tím, že se chce nadále věnovat regionální politice.

Trestní kauza Martina Půty, 13 dalších osob a čtyřech firem se dostala až před soud. Státní zastupitelství jej vinilo z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. V květnu 2020 byl krajským soudem obžaloby spolu s ostatními účastníky případu zproštěn.

Do voleb 2020 Martina Půtu vyslalo hnutí SLK, jehož se stal znovu členem roku 2017 (byl jím již v letech 2008 až 2914), křeslo libereckého hejtmana obhájit. 

O MARTINU PŮTOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Žebrání o peníze na silnice a potíže s dojížděním: Ostré střety v debatě Blesku o dopravě Žebrání o peníze na silnice a potíže s dojížděním: Ostré střety v debatě Blesku o dopravě Lidí, kteří musí v Česku dojíždět za prací, je celá řada. Po cestě je však stíhají často potíže - ať... číst článek
Statistické perly krajských voleb: Nejstaršímu kandidátovi je úctyhodných 91 let Statistické perly krajských voleb: Nejstaršímu kandidátovi je úctyhodných 91 let Každé volby s sebou přinášejí svá nej. Výjimkou není ani letošní hlasování. Ještě ani nezačalo a už ... číst článek
Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Na podzim Česko čekají v pořadí již šesté volby do zastupitelstev krajů. Většina hejtmanů se bude sn... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha