Martin Půta | Celebwiki.cz

Martin Půta

Datum narození: 13.9.1971
Profese: liberecký hejtman
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Liberecký hejtman Martin Půta je výrazným představitelem hnutí Starostové a nezávislí. Ve volbách 2016 křeslo obhájil, přestože se potýkal s obviněním z údajného přijetí úplatku.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ ZDE

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své předsednictví u Starostů a nezávislých. Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce v čele hnutí poslanec Petr Gazdík. Protože  kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal Martin Půta lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby v říjnu 2016.

Počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

Ještě o něco lépe než v Liberci se dařilo Martinu Půtovi v Hrádku nad Nisou. V roce 2002 se za uskupení Hrádek potřebuje změny! stal starostou a post několikrát obhájil. Angažoval se v obnově po povodních.

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

Články o celebritě

Kauza známého hejtmana u soudu: Vzal úplatek na benzínce? Jsem nevinný, tvrdí Půta Kauza známého hejtmana u soudu: Vzal úplatek na benzínce? Jsem nevinný, tvrdí Půta Projednávání korupční kauzy, v níž je obžalován i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký… číst článek
Nový areál pro biatlonisty. Pomůže gymnáziu, kam chodili Vítková a Soukup Nový areál pro biatlonisty. Pomůže gymnáziu, kam chodili Vítková a Soukup Nový areál Hraběnka pro běžecké lyžování a biatlon dnes otevřeli v Jilemnici na Semilsku. Jeho výstavba… číst článek
Exkluzivní průzkum: Řítí se další Babišova tsunami? ANO dominuje v boji o velká města Exkluzivní průzkum: Řítí se další Babišova tsunami? ANO dominuje v boji o velká města Hnutí ANO má před podzimními komunálními volbami slušný náskok v řadě velkých měst. Vypovídá o tom… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek