Martin Půta | Celebwiki.cz

Martin Půta

Datum narození: 13. 9. 1971
Profese: liberecký hejtman
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Liberecký hejtman Martin Půta je výrazným představitelem hnutí Starostové a nezávislí. Ve volbách 2016 křeslo obhájil, přestože se potýkal s obviněním z údajného přijetí úplatku.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ ZDE

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své předsednictví u Starostů a nezávislých. Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce v čele hnutí poslanec Petr Gazdík. Protože  kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal Martin Půta lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby v říjnu 2016.

Počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

Ještě o něco lépe než v Liberci se dařilo Martinu Půtovi v Hrádku nad Nisou. V roce 2002 se za uskupení Hrádek potřebuje změny! stal starostou a post několikrát obhájil. Angažoval se v obnově po povodních.

O MARTINU PŮTOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

Články o celebritě

Kolapsy na D1: Kremlík prosí řidiče o trpělivost. Přinese první sníh kalamitu? Kolapsy na D1: Kremlík prosí řidiče o trpělivost. Přinese první sníh kalamitu? D1 se stává pravidelně peklem pro řidiče. A to nejen kvůli rekonstrukci a zúžením v řadě úseků. Loni... číst článek
„Sníží řadě Čechů kvalitu života.“ Schillerová to schytala za omezování finančních úřadů „Sníží řadě Čechů kvalitu života.“ Schillerová to schytala za omezování finančních úřadů Zamýšlený krok ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), který zajistí jí podřízená Finanční sp... číst článek
Hledání české Čaputové, reparáty: Budoucí šéf STAN promluvil o konci svého starostování Hledání české Čaputové, reparáty: Budoucí šéf STAN promluvil o konci svého starostování Už o víkendu si zvolí hnutí Starostové a nezávislí nového předsedu. Nejspíš se jím stane starosta Ko... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík