Martin Půta

Datum narození: 13. 9. 1971
Profese: politik hnutí SLK, 4. hejtman Libereckého kraje
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) Martin Půta byl coby 4. tamní hejtman do krajských voleb 2020 vyslán post obhájit, což se mu podařilo.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ NAJDETE ZDE>>

Do komunální politiky Martin Půta vstoupil v komunálních volbách 2002, po nichž získal křeslo starosty města Hrádek nad Nisou. Na post rezignoval roku 2012 v souvislosti se zvolením hejtmanem Libereckého kraje. 

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své něktejší přesednictví Starostů a nezávislých (STAN)Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce poslanec Petr Gazdík.

Protože kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby 2016. Post obhájil.

Ještě počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

V parlamentních volbách 2017 byl Martin Půta za hnutí STAN zvolen do Sněmovny. Poslaneckého mandátu se ale záhy vzdal s tím, že se chce nadále věnovat regionální politice.

Trestní kauza Martina Půty, 13 dalších osob a čtyřech firem se dostala až před soud. Státní zastupitelství jej vinilo z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. V květnu 2020 byl krajským soudem obžaloby spolu s ostatními účastníky případu zproštěn.

Do voleb 2020 Martina Půtu vyslalo hnutí SLK, jehož se stal znovu členem roku 2017 (byl jím již v letech 2008 až 2914), křeslo libereckého hejtmana obhájit, což se mu opět podařilo. 

O MARTINU PŮTOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

 

Články o celebritě

Energetická krize je kritická: Pomoc bude potřebovat i střední třída. Tarif si žádá úpravy Energetická krize je kritická: Pomoc bude potřebovat i střední třída. Tarif si žádá úpravy Od října by měl domácnostem s neúměrně vysokými cenami energií ulevit úsporný tarif, jehož podobu sc... číst článek
Do Babiše zaryl kvůli Turówu hejtman. „Poláci čekali na slabou vládu,“ zuří expremiér Do Babiše zaryl kvůli Turówu hejtman. „Poláci čekali na slabou vládu,“ zuří expremiér Zástupci minulé vlády Andreje Babiše (ANO) měli podle hejtmana Libereckého kraje Martina Půty (Staro... číst článek
Jednání o Turówu budou pokračovat příští týden. Poláci na příští schůzce čekají dohodu Jednání o Turówu budou pokračovat příští týden. Poláci na příští schůzce čekají dohodu Další kolo jednání mezi Polskem a Českem o sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów se bude kon... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Samaš
Miroslav Samaš
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz