Martin Půta | Celebwiki.cz

Martin Půta

Datum narození: 13.9.1971
Profese: liberecký hejtman
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Liberecký hejtman Martin Půta je výrazným představitelem hnutí Starostové a nezávislí. Ve volbách 2016 křeslo obhájil, přestože se potýkal s obviněním z údajného přijetí úplatku.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ ZDE

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své předsednictví u Starostů a nezávislých. Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce v čele hnutí poslanec Petr Gazdík. Protože  kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal Martin Půta lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby v říjnu 2016.

Počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

Ještě o něco lépe než v Liberci se dařilo Martinu Půtovi v Hrádku nad Nisou. V roce 2002 se za uskupení Hrádek potřebuje změny! stal starostou a post několikrát obhájil. Angažoval se v obnově po povodních.

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

Články o celebritě

Hledání české Čaputové, reparáty: Budoucí šéf STAN promluvil o konci svého starostování Hledání české Čaputové, reparáty: Budoucí šéf STAN promluvil o konci svého starostování Už o víkendu si zvolí hnutí Starostové a nezávislí nového předsedu. Nejspíš se jím stane starosta… číst článek
Nová komunistka ve Sněmovně: Pěnčíková složila slib. Již jako sedmý náhradník Nová komunistka ve Sněmovně: Pěnčíková složila slib. Již jako sedmý náhradník Sněmovna je opět kompletní, v úvodu dnešního jednání dolní komory složila slib nová poslankyně KSČM… číst článek
Komentář: Zeman se smál vtipu o zabitém novináři. 28. říjen oslaví „po saúdsku“ Komentář: Zeman se smál vtipu o zabitém novináři. 28. říjen oslaví „po saúdsku“ Stále méně důstojné prezidentské oslavy výročí vzniku Československa se sice teprve blíží, prezident… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej