Petr Gazdík | Celebwiki.cz

Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Zákony o manželství homosexuálů už rok „parkují“ ve Sněmovně. Poslanci obviňují rozhádané ANO Zákony o manželství homosexuálů už rok „parkují“ ve Sněmovně. Poslanci obviňují rozhádané ANO „Už to bude rok, co jsi mi z vlaku mával…“ začíná známá písnička od Heleny Vondráčkové. A už je to… číst článek
Češi jako rarita: Jediní volíme dva dny. Pro změnu je řada politiků, Kalousek má obavu Češi jako rarita: Jediní volíme dva dny. Pro změnu je řada politiků, Kalousek má obavu V rámci Evropské unie je Česká republika raritou. Jako jediná země v rámci celé osmadvacítky volíme… číst článek
„Id*ot,“ schytal to politik za urážky Zemana. V ODS ho čeká „soudný den“ „Id*ot,“ schytal to politik za urážky Zemana. V ODS ho čeká „soudný den“ Ve svém facebookovém statusu nazval prezidenta Zemana přestárlou sviní, kterou je nutné podřezat,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka