Petr Gazdík | Celebwiki.cz

Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Babiše štve „blb s idiotskou tabulkou“ u DPH na pivo. „Arogance a drzost,“ zuří opozice Babiše štve „blb s idiotskou tabulkou“ u DPH na pivo. „Arogance a drzost,“ zuří opozice Premiér Andrej Babiš (ANO) si z rodinné dovolené v Alpách postěžoval, že se DPH u piva řeší mj. proto,… číst článek
Předbíhal u Gotta, laškoval s Mynářovou. U Kremlíka opozice zmínila „Babišova nemehla“ Předbíhal u Gotta, laškoval s Mynářovou. U Kremlíka opozice zmínila „Babišova nemehla“ Premiér Andrej Babiš (ANO) nechal odvolat z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) z… číst článek
Maláčová skončila pod kudlou, plastiku rázně odmítla. Gazdík z nemocnice „prchl“ Maláčová skončila pod kudlou, plastiku rázně odmítla. Gazdík z nemocnice „prchl“ Hned dva zákonodárci skončili v minulých dnech v rukou lékařů. Na operačním sále se ocitla ministryně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník