Petr Gazdík | Celebwiki.cz

Petr Gazdík

Datum narození: 26. 6. 1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik hnutí STAN, od roku 2010 poslanec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí STAN Petr Gazdík, který byl roku 2010 poprvé zvolen poslancem, se ve volbách 2020 stal kandidátem na hejtmana Zlínského kraje.

Po maturitě na Gymnáziu J. A. Komenského v Uherském Brodě Petr Gazdík absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996 až 2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

GAZDÍK A FARSKÝ VERSUS BABIŠ 

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci vykonával osm let. Poté zůstal řadovým zastupitelem a roku 2011 povýšil na místostarostu. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje. Post opakovaně obhájil.

Do Sněmovny Petr Gazdík poprvé zasedl po volbách 2010, v nichž byl zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg.

Ve volbách 2017 Petr Gazdík získal 2 296 preferenčních hlasů a poslanecký mandát obhájil. V prosinci 2018 oznámil, že v dubnu 2019 skončí jako předseda hnutí STAN. Ve funkci jej nahradil Vít Rakušan.

Do voleb 2020 Petra Gazdíka vyslalo hnutí STAN s podporou TOP 09, strany Nový Impuls a Zlínského hnutí nezávislých vybojovat křeslo hejtmana Zlínského kraje.

O PETRU GAZDÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je ženatý. S manželkou Evou mají tři dcery a syna.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Bizarní loučení s Jakešem (†97): KSČM tasila Havla a jeho lavičku. Gazdík „symbol prohnilosti“ Bizarní loučení s Jakešem (†97): KSČM tasila Havla a jeho lavičku. Gazdík „symbol prohnilosti“ Bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš (†97) zemřel. O jeho úterním pohřbu v motolském krematoriu... číst článek
Česko si připomnělo smrt Milady Horákové. Babiš zmínil „totální zvěrstvo“, Vystrčil duši Česko si připomnělo smrt Milady Horákové. Babiš zmínil „totální zvěrstvo“, Vystrčil duši Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes uctil památku obětí komunismu. Jednou z nich byla právničk... číst článek
„Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl „Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl Dnešní soudní rozhodnutí o zrušení čtyř opatření ministerstva zdravotnictví podle opozice potvrzuje ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan