Petr Gazdík

Datum narození: 26. 6. 1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik hnutí STAN, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí STAN Petr Gazdík, který byl roku 2010 poprvé zvolen do Sněmovny, ve volbách 2021 poslanecký mandát opět obhájil. V prosinci se stal ministrem školství, k 30. červnu 2022 na tuto funkci rezignoval.

Po maturitě na Gymnáziu J. A. Komenského v Uherském Brodě Petr Gazdík absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996 až 2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

GAZDÍK A FARSKÝ VERSUS BABIŠ 

Petra Gazdíka vystřídal Vít Rakušan

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci vykonával osm let. Poté zůstal řadovým zastupitelem a roku 2011 povýšil na místostarostu. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje. Post opakovaně obhájil.

Do Sněmovny Petr Gazdík poprvé zasedl po volbách 2010, v nichž byl zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg.

Gazdíkovi pomohly preferenční hlasy

Ve volbách 2017 Petr Gazdík získal 2 296 preferenčních hlasů a poslanecký mandát obhájil. V prosinci 2018 oznámil, že v dubnu 2019 skončí jako předseda hnutí STAN. Ve funkci jej nahradil Vít Rakušan.

Do voleb 2020 Petra Gazdíka vyslalo hnutí STAN s podporou TOP 09, strany Nový Impuls a Zlínského hnutí nezávislých vybojovat pozici hejtmana Zlínského kraje, což se mu nepodařilo.

V parlamentních volbách 2021 si Petr Gazdík udržel křeslo v dolní komoře. Posléze se stal adeptem na post ministra školství, mládeže a tělovýchovy ve vládě Petra Fialy (ODS), a proto se rozhodl vzdát krajského mandátu. Šéfem resortu byl jmenován 17. prosince 2021. K 30. červnu 2022 na funkci ministra rezignoval.

Petr Gazdík se postavil za Jiřího Bradyho

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

O PETRU GAZDÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Gazdík je ženatý. S manželkou Evou mají tři dcery a syna.

 

 

 

Články o celebritě

Blesk prošel dary pro STAN: Statisíce od obviněného Hlubučka a jeho partnera! Blesk prošel dary pro STAN: Statisíce od obviněného Hlubučka a jeho partnera! Zatím dva dary se rozhodlo vrátit STAN kvůli pražské korupční kauze. Blesk prošel dary Starostům a z... číst článek
Přehledně: Vláda schválila pomoc s energiemi! Kolik dostanete na elektřinu a plyn? Přehledně: Vláda schválila pomoc s energiemi! Kolik dostanete na elektřinu a plyn? Vláda pomůže domácnostem a firmám s drahými energiemi. Na příští topnou sezónu vyhrazuje 66 miliard,... číst článek
Poslanec Vojtko novým ministrem školství nebude. Nabídku odmítl z osobních důvodů Poslanec Vojtko novým ministrem školství nebude. Nabídku odmítl z osobních důvodů n z možných kandidátů na nového ministra školství, poslanec STAN Viktor Vojtko, dnes na twitteru uve... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Fadrný
Tomáš Fadrný
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Radovan Vích
Radovan Vích
zobrazit profil Josef Klement
Josef Klement
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Vít Ulrych
Vít Ulrych