Petr Gazdík | Celebwiki.cz

Petr Gazdík

Datum narození: 26. 6. 1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik hnutí STAN, od roku 2010 poslanec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Rodiče budou mít děti „na krku“ i přes léto? Tábory nebudou, připustil Havlíček Rodiče budou mít děti „na krku“ i přes léto? Tábory nebudou, připustil Havlíček Letošní letní prázdniny nebudou bezesporu jako dřív. Zatímco vláda teprve řeší, kdy a jestli vůbec p... číst článek
O blízké nepřišel jen Babiš. Bez rodiny je Petříček i Schillerová, Havlíček se zařídil jinak O blízké nepřišel jen Babiš. Bez rodiny je Petříček i Schillerová, Havlíček se zařídil jinak Nákaza koronaviru zasáhla i do rodinných životů některým klíčovým ministrům a ministryním. Kvůli náv... číst článek
Zrušená dovolená, obavy z lyží v Itálii. Kdo z českých politiků mění kvůli koronaviru plány? Zrušená dovolená, obavy z lyží v Itálii. Kdo z českých politiků mění kvůli koronaviru plány? Češi mají kvůli koronaviru jisté obavy z cestování. Nyní jich jsou tisíce na lyžích v Alpách, kde vš... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda