Petr Gazdík | Celebwiki.cz

Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Zeman rozdal 42 metálů, pak zmínil nepřátele. Klaus se radoval, Havel byl v dýni Zeman rozdal 42 metálů, pak zmínil nepřátele. Klaus se radoval, Havel byl v dýni Česko slaví 101. výročí vzniku samostatného Československa a hlavní dění se přesunulo do Vladislavského… číst článek
„Nemenstruují pouze ženy.“ Vložky Always ztrácí symbol Venuše, Ovčáček zmínil teror „Nemenstruují pouze ženy.“ Vložky Always ztrácí symbol Venuše, Ovčáček zmínil teror Nebyl to státní rozpočet, ani nadcházející státní svátek a snad ani zdraví prezidenta Miloše Zemana.… číst článek
Na volby v sobotu zapomeňte. Hlasovat máme jen jeden den, Česko chce zrušit raritu Na volby v sobotu zapomeňte. Hlasovat máme jen jeden den, Česko chce zrušit raritu V Česku se chystá volební revoluce. Ministerstvo vnitra připravuje takzvanou reformu správy voleb.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková