Petr Gazdík | Celebwiki.cz

Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Starostové kvůli platům učitelů tlačí na Babiše. Plagu udivil nejasný počet škol Starostové kvůli platům učitelů tlačí na Babiše. Plagu udivil nejasný počet škol Starostové a nezávislí (STAN) vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby uklidnil situaci ve školství… číst článek
Zeman rozdal 42 metálů, pak zmínil nepřátele. Klaus se radoval, Havel byl v dýni Zeman rozdal 42 metálů, pak zmínil nepřátele. Klaus se radoval, Havel byl v dýni Česko slaví 101. výročí vzniku samostatného Československa a hlavní dění se přesunulo do Vladislavského… číst článek
„Nemenstruují pouze ženy.“ Vložky Always ztrácí symbol Venuše, Ovčáček zmínil teror „Nemenstruují pouze ženy.“ Vložky Always ztrácí symbol Venuše, Ovčáček zmínil teror Nebyl to státní rozpočet, ani nadcházející státní svátek a snad ani zdraví prezidenta Miloše Zemana.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann