Petr Hlubuček

Petr Hlubuček

Datum narození: 22. 4. 1974
Místo narození: Vrchlabí
Profese: politik, podnikatel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Petr Hlubuček, od listopadu 2010 do června 2022 starosta Prahy-Lysolaje, byl náměstek primátora Zdeňka Hřiba.

Po Střední zemědělské škole v Brandýse nad Labem Petr Hlubuček absolvoval obor provoz a ekonomika na České zemědělské univerzitě v Praze. Byl jedním z prvních na výměnných pobytech po Sametové revoluci. Studoval v Německu, Rakousku a v Itálii.

PETR HLUBUČEK - MÝTNÉ PRO PRAHU?

V Miláně pracoval v Centrále cestovního ruchu, což jej přivedlo k podnikání v Česku v oblasti příjezdové turistiky. Než Petr Hlubuček vstoupil do komunální politiky byl obchodním ředitelem hotelu Galaxie, podílel se na založení pražského hotelu Rubikon a podnikl cestu kolem světa.

Ve volbách 2010 se Petr Hlubuček stal zastupitelem městské části Praha-Lysolaje a byl zvolen starostou. Post opakovaně obhájil. Členem hnutí STAN se stal roku 2016. Proslavil se tím, že roku 2017 vrátil 100 tisíc Kč, které mu jako dar za práci pro městskou část schválilo tamní zastupitelstvo.

Ve volbách 2018 Petru Hlubučkovi přibylo křeslo zastupitele hlavního města Prahy a stal se náměstkem primátora Zdeňka Hřiba pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti. Prosadil např. zásady ekologicky šetrného zemědělství jako nedílnou součást nově uzavíraných pachtovních smluv.

Náměstkem primátora byl Petr Hlubuček do června 2022. Ve funkci skončil poté, co jej policie obvinila z korupce a účasti na organizované skupině v kauze, která se týká hospodaření Dopravního podniku hlavního města Prahy. 

O PETRU HLUBUČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi zájmy Petra Hlubučka patří společenské vědy, sport, doprava nebo chovatelství. Mluví plynule anglicky, německy a italsky.

Petr Hlubuček se netají svou homosexuální orientací. Vztah s partnerem Jiřím Karvánkem veřejně prezentovali např. v únoru 2019 na reprezentačním plesu městských částí.

 

Články o celebritě

„Lhala.“ Do končící Vildumetzové se opřeli lídři pětikoalice. Bartoš namířil i na Pospíšila     „Lhala.“ Do končící Vildumetzové se opřeli lídři pětikoalice. Bartoš namířil i na Pospíšila S emotivním a nečekaným prohlášením přišla včera Jana Mračková Vildumetzová (49, ANO). Se slzami v o... číst článek
Mračková Vildumetzová z ANO se sešla s obviněným z Dozimetru. Její manžel zamířil na policii Mračková Vildumetzová z ANO se sešla s obviněným z Dozimetru. Její manžel zamířil na policii Vedení ANO důvěřuje člence předsednictva hnutí a místopředsedkyni Sněmovny Janě Mračkové Vildumetzov... číst článek
K odvolání Mlejnka není důvod. Poslanci ANO neprosadili výzvu k jeho rezignaci K odvolání Mlejnka není důvod. Poslanci ANO neprosadili výzvu k jeho rezignaci Na kobereček k sněmovnímu bezpečnostnímu výboru zamířil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a šéf civi... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas
zobrazit profil Jan Richter
Jan Richter
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Zdenka Němečková Crkvenjaš
Zdenka Němečková Crkvenjaš
zobrazit profil Roman Prymula
Roman Prymula
zobrazit profil Jiří Hájek
Jiří Hájek
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer