Petr Hlubuček

Petr Hlubuček

Datum narození: 22. 4. 1974
Místo narození: Vrchlabí
Profese: politik hnutí STAN, náměstek primátora Hřiba, podnikatel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí STAN Petr Hlubuček, od roku 2010 starosta Prahy-Lysolaje a od voleb 2018 náměstek primátora Zdeňka Hřiba, v červnu 2020 oznámil, že je pozitivní na covid-19.

Po Střední zemědělské škole v Brandýse nad Labem Petr Hlubuček absolvoval obor provoz a ekonomika na České zemědělské univerzitě v Praze. Byl jedním z prvních na výměnných pobytech po Sametové revoluci. Studoval v Německu, Rakousku a v Itálii.

PETR HLUBUČEK - MÝTNÉ PRO PRAHU?

V Miláně pracoval v Centrále cestovního ruchu, což jej přivedlo k podnikání v Česku v oblasti příjezdové turistiky. Než Petr Hlubuček vstoupil do komunální politiky byl obchodním ředitelem hotelu Galaxie, podílel se na založení pražského hotelu Rubikon a podnikl cestu kolem světa.

Ve volbách 2010 se Petr Hlubuček stal zastupitelem městské části Praha-Lysolaje a byl zvolen starostou. Post opakovaně obhájil. Členem hnutí STAN se stal roku 2016. Proslavil se tím, že roku 2017 vrátil 100 tisíc Kč, které mu jako dar za práci pro městskou část schválilo tamní zastupitelstvo.

Ve volbách 2018 Petru Hlubučkovi přibylo křeslo zastupitele hlavního města Prahy a stal se náměstkem primátora Zdeňka Hřiba pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti. Prosadil např. zásady ekologicky šetrného zemědělství jako nedílnou součást nově uzavíraných pachtovních smluv.

V polovině června 2020 Petr Hlubuček oznámil, že byl pozitivně testován na koronavirus. Takže celé vedení Prahy a řada úředníků, tedy zhruba čtyři desítky osob musely do karantény.

O PETRU HLUBUČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi zájmy Petra Hlubučka patří společenské vědy, sport, doprava nebo chovatelství. Mluví plynule anglicky, německy a italsky.

Politik hnutí STAN Petr Hlubuček se netají svou homosexuální orientací. Vztah s partnerem Jiřím Karvánkem veřejně prezentovali např. v únoru 2019 na reprezentačním plesu městských částí.

 

Další Politici

zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Josef Klement
Josef Klement
zobrazit profil Josef Nerušil
Josef Nerušil
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Lukáš Kolářík
Lukáš Kolářík
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší