Pavel Staněk | Celebwiki.cz
Pavel Staněk

Pavel Staněk

Datum narození: 20. 1. 1967
Místo narození: Kyjov
Profese: podnikatel, politik hnutí ANO

Související celebrity

Životopis

Podnikatel a manažer Pavel Staněk se ve volbách 2016 stal kandidátem hnutí ANO na senátora. Neuspěl. Do vysoké politiky vstoupil o rok později coby poslanec.

Kyjovský rodák Pavel Staněk vystudoval informatiku na strojní fakultě Vysokého učení technického v Brně. Po Sametové revoluci 1989 zakládal firmu GEMMA Systems, která dodává počítačové systémy například pro řízení výroby středních a velkých firem nebo pro správu dat na úřadech.

V komunálních volbách 2014 byl Pavel Staněk za hnutí ANO 2011 zvolen zastupitelem města Brno a městské části Brno-Žabovřesky. V prosinci 2015 se navíc dostal mezi radní. A roku 2018 pozici obhájil.

Ve volbách 2016 jej hnutí Andreje Babiše vyslalo do boje o post v horní komoře za obvod č. 55 – Brno-město. Neuspěl. Štěstí se na něj usmálo o rok později, kdy se stal poslancem.

„Věřím, že změnit stav věcí a ovlivnit jejich vývoj lze pouze naším vlastním aktivním působením. Proto jsem také vstoupil do politiky. Mám na věci jasný názor a kriticky posuzuji kroky svoje i kroky druhých. Jen tak lze dosáhnout cíle a splnit to, co lidem slíbím,“ uvedl Pavel Staněk na stránkách hnutí ANO.

Pavel Staněk je rozvedený; má čtyři děti.

 

 

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil René Schreier
René Schreier
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek