Pavel Staněk | Celebwiki.cz
Pavel Staněk

Pavel Staněk

Datum narození: 20. 1. 1967
Místo narození: Kyjov
Profese: podnikatel, politik hnutí ANO

Související celebrity

Životopis

Podnikatel a manažer Pavel Staněk se ve volbách 2016 stal kandidátem hnutí ANO na senátora. Neuspěl. Do vysoké politiky vstoupil o rok později coby poslanec.

Kyjovský rodák Pavel Staněk vystudoval informatiku na strojní fakultě Vysokého učení technického v Brně. Po Sametové revoluci 1989 zakládal firmu GEMMA Systems, která dodává počítačové systémy například pro řízení výroby středních a velkých firem nebo pro správu dat na úřadech.

V komunálních volbách 2014 byl Pavel Staněk za hnutí ANO 2011 zvolen zastupitelem města Brno a městské části Brno-Žabovřesky. V prosinci 2015 se navíc dostal mezi radní. A roku 2018 pozici obhájil.

Ve volbách 2016 jej hnutí Andreje Babiše vyslalo do boje o post v horní komoře za obvod č. 55 – Brno-město. Neuspěl. Štěstí se na něj usmálo o rok později, kdy se stal poslancem.

„Věřím, že změnit stav věcí a ovlivnit jejich vývoj lze pouze naším vlastním aktivním působením. Proto jsem také vstoupil do politiky. Mám na věci jasný názor a kriticky posuzuji kroky svoje i kroky druhých. Jen tak lze dosáhnout cíle a splnit to, co lidem slíbím,“ uvedl Pavel Staněk na stránkách hnutí ANO.

Pavel Staněk je rozvedený; má čtyři děti.

 

 

Další Politici

zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Justin Turdeau
Justin Turdeau
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší