Luděk Niedermayer | Celebwiki.cz

Luděk Niedermayer

Datum narození: 13. 3. 1966
Místo narození: Brno
Profese: politik TOP 09, europoslanec, bývalý viceguvernér ČNB
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik TOP 09 Luděk Niedermayer, někdejší viceguvernér ČNB, v roce 2014 usedl do Evropského parlamentu. Ve volbách 2019 post obhájil.

Absolvoval přírodovědeckou fakultu v Brně, studia dokončil v roce 1989 získáním doktorátu. Dlouhodobě Luděk Niedermayer pracoval v České národní bance; původně nastoupil ještě do Státní banky československé.

LUDĚK NIEDERMAYER - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

V únoru roku 1996 byl Luděk Niedermayer jmenován prezidentem Václavem Havlem do bankovní rady ČNB a ve svých 29 letech se tak stal jejím nejmladším členem. V radě působil až do roku 2008, z toho většinu času (od roku 2000) jako viceguvernér ČNB.

V roce 2014 byl Luděk Niedermayer jako nestraník za TOP 09 lídrem kandidátky. Ve volbách uspěl a v europarlamentu nakonec usedl, i když ho s více než dvojnásobným počtem preferenčních hlasů přeskočil Jiří Pospíšil.

Luděk Niedermayer se angažuje v nadaci Open Society Fund, která se snaží přispívat k rozvíjení otevřené a demokratické společnosti.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Luděk Niedermayer zaujal třetí příčku na společné kandidátce hnutí STAN a TOP 09, a to již jako člen této strany (vstoupil do ní roku 2017). Mandát v EP se mu podařilo obhájit.

O LUĎKU NIEDERMAYEROVI ČTĚTE ZDE>>

Luděk Niedermayer je ženatý a má tři děti.

 

 

 

Články o celebritě

Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Za rohem jsou další volby do Evropského parlamentu. A našich 21 europoslanců dostává za funkci peníz... číst článek
Chraptící Pospíšil se hlásí k Havlovi: „Na EU je populární nadávat, my hájíme pravdu“ Chraptící Pospíšil se hlásí k Havlovi: „Na EU je populární nadávat, my hájíme pravdu“ Na regionálním plesu Topky takřka přišel o hlas. Přesto sípající Jiří Pospíšil zavelel do boje o Bru... číst článek
Maláčová v rudém tasila na ANO „bubáka Kalouska“. A u Moravce hájila vyšší důchody Maláčová v rudém tasila na ANO „bubáka Kalouska“. A u Moravce hájila vyšší důchody Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) při neděli nezahálela. V Otázkách Václava Moravce hájila růst důchod... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Lumír Aschenbrenner
Lumír Aschenbrenner
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola