Luděk Niedermayer

Datum narození: 13. 3. 1966
Místo narození: Brno
Profese: europoslanec TOP 09 a STAN, bývalý viceguvernér ČNB
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Luděk Niedermayer, politik KDU-ČSL a někdejší viceguvernér ČNB, v roce 2014 usedl do Evropského parlamentu. Ve volbách 2019 post obhájil.

Absolvoval přírodovědeckou fakultu v Brně, studia dokončil v roce 1989 získáním doktorátu. Dlouhodobě Luděk Niedermayer pracoval v České národní bance; původně nastoupil ještě do Státní banky československé.

LUDĚK NIEDERMAYER - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Niedermayer byl nejmladším v radě ČNB

V únoru roku 1996 byl Luděk Niedermayer jmenován prezidentem Václavem Havlem do bankovní rady ČNB a ve svých 29 letech se tak stal jejím nejmladším členem. V radě působil až do roku 2008, z toho většinu času (od roku 2000) jako viceguvernér ČNB.

V roce 2014 byl Luděk Niedermayer jako nestraník za TOP 09 lídrem kandidátky. Ve volbách uspěl a v europarlamentu nakonec usedl, i když ho s více než dvojnásobným počtem preferenčních hlasů přeskočil Jiří Pospíšil.

V TOP 09 je Niedermayer od roku 2019

Luděk Niedermayer se angažuje v nadaci Open Society Fund, která se snaží přispívat k rozvíjení otevřené a demokratické společnosti.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Luděk Niedermayer zaujal třetí příčku na společné kandidátce hnutí STAN a TOP 09, a to již jako člen této strany (vstoupil do ní roku 2017). Mandát v EP se mu podařilo obhájit.

O LUĎKU NIEDERMAYEROVI ČTĚTE ZDE>>

Luděk Niedermayer je ženatý a má tři děti.

 

 

 

Články o celebritě

Babiš řekl, na co mají jít peníze z EU. Vondra si rýpl: „Selhal a nevyjednal, co měl“ Babiš řekl, na co mají jít peníze z EU. Vondra si rýpl: „Selhal a nevyjednal, co měl“ Čeští politici většinou oceňují, že se lídři zemí EU dohodli na podobě finanční pomoci zemím zasažen... číst článek
Do Kalouska šije první dáma TOP 09: „Je mimo mísu.“ A promluvila o touze po miminku Do Kalouska šije první dáma TOP 09: „Je mimo mísu.“ A promluvila o touze po miminku V TOP 09 to vře. Strana sice slaví deset let od založení, ale jeden z otců zakladatelů - Miroslav Ka... číst článek
Babišova kšiltovka pomohla volební účasti, míní politolog. Pospíšila pokáral Babišova kšiltovka pomohla volební účasti, míní politolog. Pospíšila pokáral Jednoznačným překvapením letošních voleb do Evropského parlamentu v Česku se stala relativně vysoká ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Hana Naiclerová
Hana Naiclerová
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová