Michaela Šojdrová

Datum narození: 28. 10. 1963
Místo narození: Zlín
Profese: europoslankyně KDU-ČSL, učitelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Michaela Šojdrová, politička KDU-ČSL, byla v letech 1996 až 2010 poslankyní. V roce 2014 usedla do křesla v Evropském parlamentu. V květnu 2019 mandát obhájila.

Po gymnáziu Michaela Šojdrová, rozená Nováková, absolvovala obor sadovnictví a krajinářství na Zahradnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Studium ukončila v roce 1987 a téhož roku se vdala. Po ukončení studia pracovala jako projektantka zahradní architektury. Do KDU-ČSL vstoupila v roce 1989.

MICHAELA ŠOJDROVÁ A HUMBUK KOLEM SIROTKŮ

Šojdrová dostala řád od Sarkozyho

V první polovině 90. let 20. století Michaela Šojdrová působila jako učitelka francouzštiny na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži.

Roku 1994 Michaela Šojdrová za KDU-ČSL neúspěšně kandidovala do zastupitelstva města Kroměříž. Ve volbách 1996 byla zvolena poslankyní. Mandát obhájila ve volbách v letech 1998, 2002 a 2006. Ve Sněmovně setrvala do parlamentních voleb 2010.

V senátních volbách 2010 se Michaele Šojdrové nepodařilo probojovat do horní komory, a to za obvod Kutná Hora. Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 se ocitla na 2. místě kandidátky KDU-ČSL a uspěla. Ve volbách do EP 2019 zaujala příčku třetí. Mandát obhájila.

V roce 2009 jí francouzský prezident Nicolas Sarkozy udělil Řád za zásluhy.

O MICHAELE ŠOJDROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Michaela Šojdrová má syny Jana a Václava. Jan Šojdr čelil obvinění, že podivným způsobem půjčuje peníze.

 

Články o celebritě

Rozvedený Pavel Batěk: Poletoval mezi dvěma brunetami! Rozvedený Pavel Batěk: Poletoval mezi dvěma brunetami! Herec Pavel Batěk (48) se před časem rozvedl s manželkou Janou, rozenou Coufalovou, s níž má dvě dět... číst článek
Zemřel exministr Kvapil (†66). Byl členem Klausovy vlády či poslancem, smutní Kalousek i Jurečka Zemřel exministr Kvapil (†66). Byl členem Klausovy vlády či poslancem, smutní Kalousek i Jurečka Zemřel exministr pro místní rozvoj, někdejší poslanec a také bývalý místopředseda lidovců Tomáš Kvap... číst článek
„Znásilnili roční dítě.“ Ukrajinské ombudsmanky v Česku vyprávěly o ruských zvěrstvech „Znásilnili roční dítě.“ Ukrajinské ombudsmanky v Česku vyprávěly o ruských zvěrstvech Ve Sněmovně ve čtvrtek byly ukrajinské ochránkyně práv. Tři odvážné ženy, které monitorují válečné z... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Pavel Juříček
Pavel Juříček
zobrazit profil Zdeněk Dvořák
Zdeněk Dvořák
zobrazit profil Petr Pávek
Petr Pávek
zobrazit profil Berenika Peštová
Berenika Peštová
zobrazit profil Stanislav Fridrich
Stanislav Fridrich