Michaela Šojdrová

Datum narození: 28. 10. 1963
Místo narození: Zlín
Profese: politička KDU-ČSL, europoslankyně, učitelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Michaela Šojdrová, politička KDU-ČSL, byla v letech 1996 až 2010 poslankyní. V roce 2014 usedla do křesla v Evropském parlamentu. V květnu 2019 mandát obhájila.

Po gymnáziu Michaela Šojdrová, rozená Nováková, absolvovala obor sadovnictví a krajinářství na Zahradnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Studium ukončila v roce 1987 a téhož roku se vdala. Po ukončení studia pracovala jako projektantka zahradní architektury. Do KDU-ČSL vstoupila v roce 1989.

MICHAELA ŠOJDROVÁ A HUMBUK KOLEM SIROTKŮ

Šojdrová dostala řád od Sarkozyho

V první polovině 90. let 20. století Michaela Šojdrová působila jako učitelka francouzštiny na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži.

Roku 1994 Michaela Šojdrová za KDU-ČSL neúspěšně kandidovala do zastupitelstva města Kroměříž. Ve volbách 1996 byla zvolena poslankyní. Mandát obhájila ve volbách v letech 1998, 2002 a 2006. Ve Sněmovně setrvala do parlamentních voleb 2010.

V senátních volbách 2010 se Michaele Šojdrové nepodařilo probojovat do horní komory, a to za obvod Kutná Hora. Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 se ocitla na 2. místě kandidátky KDU-ČSL a uspěla. Ve volbách do EP 2019 zaujala příčku třetí. Mandát obhájila.

V roce 2009 jí francouzský prezident Nicolas Sarkozy udělil Řád za zásluhy.

O MICHAELE ŠOJDROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Michaela Šojdrová má syny Jana a Václava. Jan Šojdr čelil obvinění, že podivným způsobem půjčuje peníze.

 

Články o celebritě

Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Europoslankyně Michaela Šojdrová se na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze nebude ucházet o post pře... číst článek
Lidovcům chce šéfovat Bartošek, Výborný křeslo uvolní po náhlé smrti ženy (†45) Lidovcům chce šéfovat Bartošek, Výborný křeslo uvolní po náhlé smrti ženy (†45) Šéf sněmovního klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek bude v lednu kandidovat na předsedu lidovc... číst článek
Berlín přijme 70 nezletilých uprchlíků, Babiš ani Hamáček je v Česku nechtějí Berlín přijme 70 nezletilých uprchlíků, Babiš ani Hamáček je v Česku nechtějí Berlín přijme 70 nezletilých uprchlíků bez dospělého doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Sdělil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Roman Zarzycký
Roman Zarzycký
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama