Michaela Šojdrová | Celebwiki.cz

Michaela Šojdrová

Datum narození: 28.10.1963
Místo narození: Zlín
Profese: politička KDU-ČSL, europoslankyně, učitelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička KDU-ČSL Michaela Šojdrová byla v letech 1996 až 2010 poslankyní. V roce 2014 usedla do křesla v Evropském parlamentu. V květnu 2019 mandát obhájila.

Po gymnáziu Michaela Šojdrová, rozená Nováková, absolvovala obor sadovnictví a krajinářství na Zahradnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Studium ukončila v roce 1987 a téhož roku se vdala. Po ukončení studia pracovala jako projektantka zahradní architektury. Do KDU-ČSL vstoupila v roce 1989.

MICHAELA ŠOJDROVÁ A HUMBUK KOLEM SIROTKŮ

V první polovině 90. let 20. století  Michaela Šojdrová působila jako učitelka francouzštiny na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži.

Roku 1994 Michaela Šojdrová za KDU-ČSL neúspěšně kandidovala do zastupitelstva města Kroměříž. Ve volbách 1996 byla zvolena poslankyní. Mandát obhájila ve volbách v letech 1998, 2002 a 2006. Ve Sněmovně setrvala do parlamentních voleb 2010.

V senátních volbách 2010 se Michaele Šojdrové nepodařilo probojovat se do horní komory, a to za obvod Kutná Hora. Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 se ocitla na 2. místě kandidátky KDU-ČSL a uspěla. Ve volbách do EP 2019 zaujala příčku třetí. Mandát obhájila.

V roce 2009 jí francouzský prezident Nicolas Sarkozy udělil Řád za zásluhy.

O MICHAELE ŠOJDROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Ludvíkem ŠojdremMichaela Šojdrová syny Jana a Václava.

 

Články o celebritě

Miss EU: Krásná Eva, Babišova blondýna i sexy ex Berlusconiho. Přibude žen v Bruselu? Miss EU: Krásná Eva, Babišova blondýna i sexy ex Berlusconiho. Přibude žen v Bruselu? Ženy dnes tvoří lehce přes třetinu členů europarlamentu. Zasedají tam jak zkušené političky, tak… číst článek
Babiš řekl detaily k centru pro 50 syrských sirotků. Vyjde na 65 milionů Babiš řekl detaily k centru pro 50 syrských sirotků. Vyjde na 65 milionů Centrum pro syrské sirotky by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mělo stát zhruba 65 milionů. Projekt… číst článek
Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Za rohem jsou další volby do Evropského parlamentu. A našich 21 europoslanců dostává za funkci peníze,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek