Michaela Šojdrová

Datum narození: 28. 10. 1963
Místo narození: Zlín
Profese: europoslankyně KDU-ČSL, učitelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Michaela Šojdrová, politička KDU-ČSL, byla v letech 1996 až 2010 poslankyní. V roce 2014 usedla do křesla v Evropském parlamentu. V květnu 2019 mandát obhájila.

Po gymnáziu Michaela Šojdrová, rozená Nováková, absolvovala obor sadovnictví a krajinářství na Zahradnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Studium ukončila v roce 1987 a téhož roku se vdala. Po ukončení studia pracovala jako projektantka zahradní architektury. Do KDU-ČSL vstoupila v roce 1989.

MICHAELA ŠOJDROVÁ A HUMBUK KOLEM SIROTKŮ

Šojdrová dostala řád od Sarkozyho

V první polovině 90. let 20. století Michaela Šojdrová působila jako učitelka francouzštiny na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži.

Roku 1994 Michaela Šojdrová za KDU-ČSL neúspěšně kandidovala do zastupitelstva města Kroměříž. Ve volbách 1996 byla zvolena poslankyní. Mandát obhájila ve volbách v letech 1998, 2002 a 2006. Ve Sněmovně setrvala do parlamentních voleb 2010.

V senátních volbách 2010 se Michaele Šojdrové nepodařilo probojovat do horní komory, a to za obvod Kutná Hora. Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 se ocitla na 2. místě kandidátky KDU-ČSL a uspěla. Ve volbách do EP 2019 zaujala příčku třetí. Mandát obhájila.

V roce 2009 jí francouzský prezident Nicolas Sarkozy udělil Řád za zásluhy.

O MICHAELE ŠOJDROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Michaela Šojdrová má syny Jana a Václava. Jan Šojdr čelil obvinění, že podivným způsobem půjčuje peníze.

 

Články o celebritě

Do europarlamentu sami, nebo SPOLU? Jurečka napíná, kandidátku lidovců povede Zdechovský Do europarlamentu sami, nebo SPOLU? Jurečka napíná, kandidátku lidovců povede Zdechovský Rozhodnutí, zda bude KDU-ČSL kandidovat v příštím roce do Evropského parlamentu samostatně, nebo v k... číst článek
Evropský parlament: Jak funguje instituce, která schvaluje evropskou legislativu? Evropský parlament: Jak funguje instituce, která schvaluje evropskou legislativu? Česko si v roce 2024 už popáté vybere své zástupce do Evropského parlamentu. O tom, co jak funguje p... číst článek
Politici, političky i jejich polovičky přejí k MDŽ: Babišová velebí dceru i pozdravy z Bruselu Politici, političky i jejich polovičky přejí k MDŽ: Babišová velebí dceru i pozdravy z Bruselu I politici, političky či jejich protějškové se letos vyjadřují k Mezinárodnímu dni žen. MDŽ si připo... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Lubomír Wenzl
Lubomír Wenzl
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk