Michaela Šojdrová | Celebwiki.cz

Michaela Šojdrová

Datum narození: 28.10.1963
Místo narození: Zlín
Profese: politička KDU-ČSL, europoslankyně, učitelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička KDU-ČSL Michaela Šojdrová byla v letech 1996 až 2010 poslankyní. V roce 2014 usedla do křesla v Evropském parlamentu. V květnu 2019 mandát obhájila.

Po gymnáziu Michaela Šojdrová, rozená Nováková, absolvovala obor sadovnictví a krajinářství na Zahradnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Studium ukončila v roce 1987 a téhož roku se vdala. Po ukončení studia pracovala jako projektantka zahradní architektury. Do KDU-ČSL vstoupila v roce 1989.

MICHAELA ŠOJDROVÁ A HUMBUK KOLEM SIROTKŮ

V první polovině 90. let 20. století  Michaela Šojdrová působila jako učitelka francouzštiny na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži.

Roku 1994 Michaela Šojdrová za KDU-ČSL neúspěšně kandidovala do zastupitelstva města Kroměříž. Ve volbách 1996 byla zvolena poslankyní. Mandát obhájila ve volbách v letech 1998, 2002 a 2006. Ve Sněmovně setrvala do parlamentních voleb 2010.

V senátních volbách 2010 se Michaele Šojdrové nepodařilo probojovat se do horní komory, a to za obvod Kutná Hora. Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 se ocitla na 2. místě kandidátky KDU-ČSL a uspěla. Ve volbách do EP 2019 zaujala příčku třetí. Mandát obhájila.

V roce 2009 jí francouzský prezident Nicolas Sarkozy udělil Řád za zásluhy.

O MICHAELE ŠOJDROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Ludvíkem ŠojdremMichaela Šojdrová syny Jana a Václava.

 

Články o celebritě

Zlost Kalouska a Halíka kvůli 40 sirotkům: Hamáček zmínil monstrum a ukázal dopis Zlost Kalouska a Halíka kvůli 40 sirotkům: Hamáček zmínil monstrum a ukázal dopis Proč Česko nepomůže se 40 syrskými sirotky? Na hlavu ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) se snesla… číst článek
Babišův plán selhal, Češi centrum pro sirotky v Sýrii nepostaví: „Nedomluvili jsme se“  Babišův plán selhal, Češi centrum pro sirotky v Sýrii nepostaví: „Nedomluvili jsme se“ Plán premiéra Andreje Babiše (ANO) na vybudování centra pro syrské sirotky se neuskuteční. S odvoláním… číst článek
Propadáky voleb: Teličkovi nestačil Hlas. Lídr ČSSD dostal k narozeninám tvrdou ránou Propadáky voleb: Teličkovi nestačil Hlas. Lídr ČSSD dostal k narozeninám tvrdou ránou Mandát europoslance jim pomalu končí, svá křesla v Bruselu neobhájili. Platí to jak pro Pavla Teličku… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová