Michaela Šojdrová | Celebwiki.cz

Michaela Šojdrová

Datum narození: 28. 10. 1963
Místo narození: Zlín
Profese: politička KDU-ČSL, europoslankyně, učitelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička KDU-ČSL Michaela Šojdrová byla v letech 1996 až 2010 poslankyní. V roce 2014 usedla do křesla v Evropském parlamentu. V květnu 2019 mandát obhájila.

Po gymnáziu Michaela Šojdrová, rozená Nováková, absolvovala obor sadovnictví a krajinářství na Zahradnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Studium ukončila v roce 1987 a téhož roku se vdala. Po ukončení studia pracovala jako projektantka zahradní architektury. Do KDU-ČSL vstoupila v roce 1989.

MICHAELA ŠOJDROVÁ A HUMBUK KOLEM SIROTKŮ

V první polovině 90. let 20. století  Michaela Šojdrová působila jako učitelka francouzštiny na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži.

Roku 1994 Michaela Šojdrová za KDU-ČSL neúspěšně kandidovala do zastupitelstva města Kroměříž. Ve volbách 1996 byla zvolena poslankyní. Mandát obhájila ve volbách v letech 1998, 2002 a 2006. Ve Sněmovně setrvala do parlamentních voleb 2010.

V senátních volbách 2010 se Michaele Šojdrové nepodařilo probojovat se do horní komory, a to za obvod Kutná Hora. Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 se ocitla na 2. místě kandidátky KDU-ČSL a uspěla. Ve volbách do EP 2019 zaujala příčku třetí. Mandát obhájila.

V roce 2009 jí francouzský prezident Nicolas Sarkozy udělil Řád za zásluhy.

O MICHAELE ŠOJDROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Ludvíkem ŠojdremMichaela Šojdrová syny Jana a Václava.

 

Články o celebritě

Berlín přijme 70 nezletilých uprchlíků, Babiš ani Hamáček je v Česku nechtějí Berlín přijme 70 nezletilých uprchlíků, Babiš ani Hamáček je v Česku nechtějí Berlín přijme 70 nezletilých uprchlíků bez dospělého doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Sdělil... číst článek
Kalousek se styděl, Schwarzenberg vytáhl ostudu. Z Okamury u sirotků udělali „sraba“ Kalousek se styděl, Schwarzenberg vytáhl ostudu. Z Okamury u sirotků udělali „sraba“ Karel Schwarzenberg (TOP 09) v úterý emotivně vyzýval k tomu, aby Česko pomohlo s uprchlickými dětmi... číst článek
„Prase a ubožák.“ Za útok na Výborného a děti to schytal Zemanem oceněný novinář Best „Prase a ubožák.“ Za útok na Výborného a děti to schytal Zemanem oceněný novinář Best Když Marek Výborný v úterý oznámil konec v křesle předsedy KDU-ČSL, nastartoval na sociálních sítích... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karla Maříková
Karla Maříková
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Justin Turdeau
Justin Turdeau
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Tomáš Fadrný
Tomáš Fadrný
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul