Pavel Svoboda | Celebwiki.cz

Pavel Svoboda

Datum narození: 9.4.1962
Místo narození: Praha
Profese: politik KDU-ČSL, právník, pedagog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Pavel Svoboda, který byl ministrem bez portfeje ve vládě Mirka Topolánka, ve volbách 2014 získal křeslo v Evropském parlamentu.

Absolvoval Právnickou fakultu UK. Poté Pavel Svoboda pracoval jako právník Ochranného svazu autorského a poté coby vedoucí autorskoprávního oddělení a vydavatelství Supraphon.

PAVEL SVOBODA - ODPŮRCE DABOVÁNÍ FILMŮ

Roku 1990 Pavel Svoboda vstoupil do KDU-ČSL. Byl přijat jako odborný asistent na katedru evropského práva PF UK. V letech 1996 až 1999 zasedal v ministrské komisi pro rekodifikaci autorského práva.

V roce 2004 se Pavel Svoboda stal náměstkem ministra zahraničních věcí. Od roku 2007 do ledna 2009 zastával post velvyslance Stálé mise ČR při Radě Evropy ve Štrasburku. Od ledna do května 2009 byl ministrem bez portfeje ve vládě Mirka Topolánka.

V březnu 2014 KDU-ČSL Pavla Svobodu zvolila svým lídrem do voleb do Evropského parlamentu, kam se dostal, a to společně s Michaelou Šojdrovou a Tomášem Zdechovským. Do voleb 2019 jej lidovci vyslali opět jako svého lídra post obhájit.

O PAVLU SVOBODOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Pavel Svoboda je svobodný a bezdětný.

VŠE O VOLBÁCH DO EP 2019 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

50 let od normalizace: Jak Husák ničil lidské osudy 50 let od normalizace: Jak Husák ničil lidské osudy Oba byli kovaní komunisté, oba sehráli svoji roli během srpnové okupace Československa v roce 1968.… číst článek
Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Deník Aha! si posvítil na české europoslance ve Štraburku a Bruselu: Kdo fakt hodně MAKÁ a kdo se nejvíc FLÁKÁ? Za rohem jsou další volby do Evropského parlamentu. A našich 21 europoslanců dostává za funkci peníze,… číst článek
Na koho sází strany pro evropské volby? Nechybí ani kontroverzní tváře Na koho sází strany pro evropské volby? Nechybí ani kontroverzní tváře Volby do Evropského parlamentu se konají na konci května. Strany již ovšem složily kandidátky. Občanští… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Marcel Kolaja
Marcel Kolaja
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha