Pavel Svoboda | Celebwiki.cz

Pavel Svoboda

Datum narození: 9. 4. 1962
Místo narození: Praha
Profese: politik KDU-ČSL, právník, pedagog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Pavel Svoboda, který byl ministrem bez portfeje ve vládě Mirka Topolánka, v letech 2014 až 2019 seděl v křesle v Evropském parlamentu.

Absolvoval Právnickou fakultu UK. Poté Pavel Svoboda pracoval jako právník Ochranného svazu autorského a poté coby vedoucí autorskoprávního oddělení a vydavatelství Supraphon.

PAVEL SVOBODA - ODPŮRCE DABOVÁNÍ FILMŮ

Roku 1990 Pavel Svoboda vstoupil do KDU-ČSL. Byl přijat jako odborný asistent na katedru evropského práva PF UK. V letech 1996 až 1999 zasedal v ministrské komisi pro rekodifikaci autorského práva.

V roce 2004 se Pavel Svoboda stal náměstkem ministra zahraničních věcí. Od roku 2007 do ledna 2009 zastával post velvyslance Stálé mise ČR při Radě Evropy ve Štrasburku. Od ledna do května 2009 byl ministrem bez portfeje ve vládě Mirka Topolánka.

V březnu 2014 KDU-ČSL Pavla Svobodu zvolila svým lídrem do voleb do Evropského parlamentu, kam se dostal, a to společně s Michaelou Šojdrovou a Tomášem Zdechovským. Do voleb 2019 jej lidovci vyslali opět jako svého lídra post obhájit. Nepodařilo se mu to.

O PAVLU SVOBODOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Pavel Svoboda je svobodný a bezdětný.

 

Články o celebritě

Rozloučení s onkologem Kouteckým (†88): Těšil se na milovanou ženu! Rozloučení s onkologem Kouteckým (†88): Těšil se na milovanou ženu! Založil dětskou onkologii v Praze a tisícům dětí tím zachránil život. Se špičkovým českým lékařem Jo... číst článek
40 tisíc k důchodu navrch pro europoslance. A koktejl či rozlučky při odchodu z Bruselu 40 tisíc k důchodu navrch pro europoslance. A koktejl či rozlučky při odchodu z Bruselu Staří poslanci v pondělí končí, v úterý je vystřídají nově zvolení. V Bruselu i Štrasburku došlo na ... číst článek
Zeman se zastal generála, kterému pedofil zabil syna. ČSSD vytkl „zaříznutí“ ministra Zeman se zastal generála, kterému pedofil zabil syna. ČSSD vytkl „zaříznutí“ ministra Miloš Zeman komentoval v úterý na Žofíně výsledky voleb do Evropského parlamentu. Potvrdil, že volil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeňka Hamousová
Zdeňka Hamousová
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková