Pavel Svoboda | Celebwiki.cz

Pavel Svoboda

Datum narození: 9.4.1962
Místo narození: Praha
Profese: politik KDU-ČSL, právník, pedagog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Pavel Svoboda, který byl ministrem bez portfeje ve vládě Mirka Topolánka, v letech 2014 až 2019 seděl v křesle v Evropském parlamentu.

Absolvoval Právnickou fakultu UK. Poté Pavel Svoboda pracoval jako právník Ochranného svazu autorského a poté coby vedoucí autorskoprávního oddělení a vydavatelství Supraphon.

PAVEL SVOBODA - ODPŮRCE DABOVÁNÍ FILMŮ

Roku 1990 Pavel Svoboda vstoupil do KDU-ČSL. Byl přijat jako odborný asistent na katedru evropského práva PF UK. V letech 1996 až 1999 zasedal v ministrské komisi pro rekodifikaci autorského práva.

V roce 2004 se Pavel Svoboda stal náměstkem ministra zahraničních věcí. Od roku 2007 do ledna 2009 zastával post velvyslance Stálé mise ČR při Radě Evropy ve Štrasburku. Od ledna do května 2009 byl ministrem bez portfeje ve vládě Mirka Topolánka.

V březnu 2014 KDU-ČSL Pavla Svobodu zvolila svým lídrem do voleb do Evropského parlamentu, kam se dostal, a to společně s Michaelou Šojdrovou a Tomášem Zdechovským. Do voleb 2019 jej lidovci vyslali opět jako svého lídra post obhájit. Nepodařilo se mu to.

O PAVLU SVOBODOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Pavel Svoboda je svobodný a bezdětný.

 

Články o celebritě

České „blafy“, mzdy i zrada umělců. 6 témat, která rozhodnou volby České „blafy“, mzdy i zrada umělců. 6 témat, která rozhodnou volby Už dnes volíme 21 českých zástupců do Evropského parlamentu. A Blesk pro vás připravil souhrn problémů,… číst článek
Poslední vábení lídrů před eurovolbami: Na co vás chtějí „utáhnout“ za minutu? Poslední vábení lídrů před eurovolbami: Na co vás chtějí „utáhnout“ za minutu? Víte, koho volit? Blesk Zprávy daly prostor lídrům kandidátek parlamentních stran. Jediná minuta… číst článek
Lídr lidovců Svoboda: O parazitech, Havlovi, sirotcích i Česku jako popelnici EU Lídr lidovců Svoboda: O parazitech, Havlovi, sirotcích i Česku jako popelnici EU Česko je popelnicí Evropy, upozorňoval Pavel Svoboda (KDU-ČSL) už před pěti lety, jenže tento stav… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček