Radek Rozvoral | Celebwiki.cz
Radek Rozvoral

Radek Rozvoral

Datum narození: 28. 6. 1967
Místo narození: Nymburk
Profese: politik hnutí SPD, kandidát na hejtmana ve volbách 2020
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik SPD Radek Rozvoral, od října 2017 poslanec, se v krajských volbách 2020 stal kandidátem hnutí Svoboda a přímá demokracie na středočeského hejtmana.

Vystudoval obor mechanik strojů a zařízení v ČKD Praha. Po dvouleté vojenské službě Radek Rozvoral pracoval jako údržbář v ČKD Praha. V letech 1991 až 1995 působil u Policie ČR. Pak spoluzaložil společnosti, která se zabývá dodávkami stavebních materiálů na rozvod inženýrských sítí.

Do komunální politiky Radek Rozvoral vstoupil roku 2006, kdy byl coby nestraník za SPD zvolen zastupitelem obce Všechlapy. Post opakovaně obhájil. A roku 2014 získal post místostarosty.

Za hnutí Úsvit se Radku Rozvoralovi nepodařilo získat křeslo ve Sněmovně v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase. Již jako člen hnutí SPD (od roku 2015) neuspěl ani v krajských volbách 2016. Do horní komory zasedl po volbách 2017.

V krajských volbách 2020 se Radek Rozvoral stal lídrem kandidátky hnutí SPD ve Středočeském kraji, tedy jedním z adeptů na hejtmana.

Mezi koníčky Radka Rozvorala patří sport a rocková muzika. Roku 2004 začal působit ve funkci předsedy Tělovýchovné jednoty Sokol Všechlapy.

Radek Rozvoral je rozvedený a má syna.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček