Josef Nerušil

Josef Nerušil

Datum narození: 17. 1. 1986
Místo narození: Praha
Profese: scenárista, redaktor, odborný pracovník Arcibiskupství pražského

Související celebrity

Životopis

Josef Nerušil, odborný pracovník Arcibiskupství pražského, coby lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie v Praze neuspěl v v parlamentních volbách 2021.

Po gymnáziu Josef Nerušil vystudoval politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Během té doby absolvoval zahraniční studijní pobyty na univerzitách ve Španělsku a v USA. Poté si vzdělání rozšířil o obor religionistika na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Pro TV vytvořil portréty, mj. Duky

Podílel se na dokumentární tvorbě České televize v rámci Televizního studia Brno. Josef Nerušil vytvořil portréty osobností, např. Dominika Duky. Spolupracoval na seriálu Duchovní kuchyně a byl stálým přispěvatelem Katolického týdeníku. Jako redaktor působil v Rádiu Vaticana a v Českém rozhlasu.

Roku 2014 se Josef Nerušil stal vedoucím referentem Odboru vnějších vztahů Arcibiskupství pražského a v září 2020 členem Rady Českého rozhlasu.

V parlamentních volbách 2021 Josef Nerušil zaujal první příčku na pražské kandidátce hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Poslanecký mandát nezískal.

S brazilskou překladatelkou a novinářkou Helen Pelipecki, s níž se seznámil v USA, má Josef Nerušil syna a dceru.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil Hubert Lang
Hubert Lang
zobrazit profil Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
zobrazit profil Vladimíra Vítová
Vladimíra Vítová
zobrazit profil Jana Levová
Jana Levová
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček