Radim Fiala

Radim Fiala

Datum narození: 24. 7. 1969
Místo narození: Prostějov
Profese: politik hnutí Svoboda a přímá demokracie, zemědělec, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik SPD Radim Fiala, který byl roku 2006 prvně zvolen poslancem, v roce 2021 křeslo ve Sněmovně znovu obhájil.

Po Střední veterinární škole v Kroměříži Radim Fiala absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Pracoval mj. v Agrostroji Prostějov, podnikal v oblasti ostrahy a ochrany osob i majetku či působil jako jednatel bezpečnostní firmy IF KINGS Security.

Radim Fiala léta "kopal" za ODS

Za ODS se Radim Fiala stal v komunálních volbách 2002 zastupitelem města Prostějov. Jím byl do roku 2006, dále pak v letech 2010 až 2014 a krátce roku 2018, kdy na funkci rezignoval.

V letech 2006 až 2010 Radim Fiala zasedal v dolní komoře. Poslanecký mandát posléze opakovaně obhájil. Z ODS, jejímž členem byl v letech 1998 až 2012, odešel údajně kvůli tomu, že nesouhlasil se zvyšováním daní, které prosazovala vláda Petra Nečase.

Na post hejtmana Radim Fiala nedosáhl

Do Zastupitelstva Olomouckého kraje se od roku 2015 člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radim Fiala dostal ve volbách 2016.

Do voleb 2020 hnutí SPD Radima Fialu vyslalo vybojovat křeslo hejtmana Olomouckého kraje, což se mu nepodařilo. Z vítězství se radoval Josef Suchánekhnutí STAN.

V parlamentních volbách 2021 se Radim Fiala stal opět jedničkou olomoucké kandidátky SPD a křeslo v dolní komoře znovu obhájil a stal se šéfem poslaneckého klubu SPD.

 

 

 

Články o celebritě

Ostrý start Sněmovny: Slova o puči, fašismu i neomarxismu. Potlesk střídalo hulákání a bušení Ostrý start Sněmovny: Slova o puči, fašismu i neomarxismu. Potlesk střídalo hulákání a bušení Sněmovna si v úterý příliš nezamakala. Důvodem byly obstrukce ze strany opozičních hnutí. Nejdříve s... číst článek
Rakušan: Běženci nepřišli vyjídat náš systém! A požádáme o prodloužení nouzového stavu Rakušan: Běženci nepřišli vyjídat náš systém! A požádáme o prodloužení nouzového stavu O uprchlické krizi a přílivu běženců z války na Ukrajině mluvil v neděli na CNN Prima News v Partii ... číst článek
Sněmovní obstrukce stihly korespondenční zákon. A exministři z ANO šéfy výborů Sněmovní obstrukce stihly korespondenční zákon. A exministři z ANO šéfy výborů Sněmovna by dnes mohla zahájit úvodní debatu o zavedení možnosti korespondenční volby poslanců a pre... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál
zobrazit profil Lubomír Wenzl
Lubomír Wenzl
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný