Radim Fiala

Radim Fiala

Datum narození: 24. 7. 1969
Místo narození: Prostějov
Profese: politik hnutí Svoboda a přímá demokracie, zemědělec, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik SPD Radim Fiala, který byl roku 2006 prvně zvolen poslancem, v roce 2021 křeslo ve Sněmovně znovu obhájil.

Po Střední veterinární škole v Kroměříži Radim Fiala absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Pracoval mj. v Agrostroji Prostějov, podnikal v oblasti ostrahy a ochrany osob i majetku či působil jako jednatel bezpečnostní firmy IF KINGS Security.

Radim Fiala léta "kopal" za ODS

Za ODS se Radim Fiala stal v komunálních volbách 2002 zastupitelem města Prostějov. Jím byl do roku 2006, dále pak v letech 2010 až 2014 a krátce roku 2018, kdy na funkci rezignoval.

V letech 2006 až 2010 Radim Fiala zasedal v dolní komoře. Poslanecký mandát posléze opakovaně obhájil. Z ODS, jejímž členem byl v letech 1998 až 2012, odešel údajně kvůli tomu, že nesouhlasil se zvyšováním daní, které prosazovala vláda Petra Nečase.

Na post hejtmana Radim Fiala nedosáhl

Do Zastupitelstva Olomouckého kraje se od roku 2015 člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radim Fiala dostal ve volbách 2016.

Do voleb 2020 hnutí SPD Radima Fialu vyslalo vybojovat křeslo hejtmana Olomouckého kraje, což se mu nepodařilo. Z vítězství se radoval Josef Suchánekhnutí STAN.

V parlamentních volbách 2021 se Radim Fiala stal opět jedničkou olomoucké kandidátky SPD a křeslo v dolní komoře znovu obhájil a stal se šéfem poslaneckého klubu SPD.

 

 

 

Články o celebritě

Kdo je Faltýnkova nová žena, blondýnka Martina (46)? Manažerka na volné noze... Kdo je Faltýnkova nová žena, blondýnka Martina (46)? Manažerka na volné noze... Jestli si poslanec Jaroslav Faltýnek (61, ANO) představuje řízení rodinného života jako firmy, pak s... číst článek
Babiš, Tykač nebo Dienstl. Z Faltýnka se stal ženáč, veselku měl plnou miliardářů Babiš, Tykač nebo Dienstl. Z Faltýnka se stal ženáč, veselku měl plnou miliardářů Někdejší druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek (61) už není k mání. O víkendu do toho praštil a vzal... číst článek
Zákulisí Faltýnkovy svatby: Nevěstu prohnal déšť! A tajemství kytice Zákulisí Faltýnkovy svatby: Nevěstu prohnal déšť! A tajemství kytice Nevěsta Jaroslava Faltýnka (61), někdejšího druhého muže hnutí ANO, měla na svatbě květiny od floris... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Müller
Tomáš Müller
zobrazit profil Jiří Hájek
Jiří Hájek
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Roman Sklenák
Roman Sklenák
zobrazit profil Adam Kalous
Adam Kalous
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus