Radim Fiala

Radim Fiala

Datum narození: 24. 7. 1969
Místo narození: Prostějov
Profese: politik hnutí Svoboda a přímá demokracie, zemědělec, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik SPD Radim Fiala, který byl roku 2006 prvně zvolen poslancem, v roce 2021 křeslo ve Sněmovně znovu obhájil.

Po Střední veterinární škole v Kroměříži Radim Fiala absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Pracoval mj. v Agrostroji Prostějov, podnikal v oblasti ostrahy a ochrany osob i majetku či působil jako jednatel bezpečnostní firmy IF KINGS Security.

Radim Fiala léta "kopal" za ODS

Za ODS se Radim Fiala stal v komunálních volbách 2002 zastupitelem města Prostějov. Jím byl do roku 2006, dále pak v letech 2010 až 2014 a krátce roku 2018, kdy na funkci rezignoval.

V letech 2006 až 2010 Radim Fiala zasedal v dolní komoře. Poslanecký mandát posléze opakovaně obhájil. Z ODS, jejímž členem byl v letech 1998 až 2012, odešel údajně kvůli tomu, že nesouhlasil se zvyšováním daní, které prosazovala vláda Petra Nečase.

Na post hejtmana Radim Fiala nedosáhl

Do Zastupitelstva Olomouckého kraje se od roku 2015 člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radim Fiala dostal ve volbách 2016.

Do voleb 2020 hnutí SPD Radima Fialu vyslalo vybojovat křeslo hejtmana Olomouckého kraje, což se mu nepodařilo. Z vítězství se radoval Josef Suchánekhnutí STAN.

V parlamentních volbách 2021 se Radim Fiala stal opět jedničkou olomoucké kandidátky SPD a křeslo v dolní komoře znovu obhájil a stal se šéfem poslaneckého klubu SPD.

 

 

 

Články o celebritě

Experti tepou do vlády: Proberte se, nebo tu máte novou Letnou! Hrozí radikalizace i stávky Experti tepou do vlády: Proberte se, nebo tu máte novou Letnou! Hrozí radikalizace i stávky Po uplynulém víkendu má vláda Petra Fialy (58, ODS) opravdu vážně o čem přemýšlet. Třeba jestli míst... číst článek
Rakušan: Čechy chápu, nežiju v paláci a Síkela musí líp komunikovat. Vládu hájil a prozradil novinku Rakušan: Čechy chápu, nežiju v paláci a Síkela musí líp komunikovat. Vládu hájil a prozradil novinku Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) se musí jeho kolega z kabinetu naučit lépe komunikovat s ... číst článek
Skopeček hájil 5 tisíc pro děti do 18 let: Máme i další dávky. A přepálila EU u „zelené dohody“?  Skopeček hájil 5 tisíc pro děti do 18 let: Máme i další dávky. A přepálila EU u „zelené dohody“? Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert koaliční ODS Jan Skopeček a předseda poslanců opoziční SP... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Jaroslav Chalupský
Jaroslav Chalupský
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Kamala Harris
Kamala Harris
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Michaela Šebelová
Michaela Šebelová
zobrazit profil Věra Kovářová
Věra Kovářová