Michal Švarc

Michal Švarc

Datum narození: 23. 8. 1972
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: politik SPD, kandidát na hejtmana ve volbách 2020, policista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Komunální politik SPD Michal Švarc se coby zástupce ředitele jablonecké městské policie ve volbách 2020 stal kandidátem Okamurova hnutí na hejtmana Libereckého kraje.

Po policejní akademii v Praze Michal Švarc absolvoval Metropolitní univerzitu Praha, obor Evropská studia a veřejná práva.

V letech 1992 až 2003 Michal Švarc působil v řadách Policie ČR, kde končil jako policejní inspektor skupiny neznámé trestné činnosti. Poté přešel do vojenské policie, kde se vypracoval vysoko, až na náčelníka 3. oddělení obecné kriminality.

Dále Michal Švarc necelé dva roky působil jako vykonavatel soudního exekutora a pak zakotvil na jablonecké městské policii, kde se stal zástupcem ředitele.

Do SPD vstoupil roku 2015. V senátních volbách 2016 neuspěl. Coby krajský místopředseda SPD byl Michal Švarc ve volbách 2018 zvolen jabloneckým zastupitelem. Stal se předsedou kontrolního výboru, členem komise prevence kriminality, členem školské rady a zastupitelem pověřeným oddáváním.

Do voleb 2020 hnutí SPD Michala Švarce vyslalo jako svou jedničkou liberecké kandidátky, tedy adepta na tamního hejtmana.

Mezi koníčky Michala Švarce patří sport, zejména finess a bojové sporty. Je dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec.

Michal Švarc je ženatý. S manželkou má kromě tří dětí sedm psů, z toho dva zachránili - jeden byl týraný a druhý z množírny.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Ostatní

zobrazit profil Alice Stodůlková
Alice Stodůlková
zobrazit profil Oprah Winfrey
Oprah Winfrey
zobrazit profil Radek Rozvoral
Radek Rozvoral
zobrazit profil Zdena Černínová
Zdena Černínová
zobrazit profil George Syrovatka
George Syrovatka
zobrazit profil Robert Hloz
Robert Hloz
zobrazit profil Petr Našic
Petr Našic
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád