Zdeněk Kettner | Celebwiki.cz
Zdeněk Kettner

Zdeněk Kettner

Datum narození: 4. 2. 1974
Místo narození: Teplice
Profese: politik SPD, kandidát na hejtmana ve volbách 2020, pedagog
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik SPD Zdeněk Kettner se ve volbách 2020 stal jedničkou ústecké kandidátky hnutí Tomia Okamury, tedy jeho adeptem na post tamního hejtmana.

Vystudoval obor Učitelství pro 1. stupeň základních škol na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Zdeněk Kettner učil na třech základních školách a byl též grafikem v reklamní agentuře.

Zda jej povolání učitele bude bavit, si Zdeněk Kettner vyzkoušel ještě předtím, než nastoupil na peďák, a to na ZŠ Krupka, Maršov. Po absolvování vysoké školy několik let učil na ZŠ Blatná, než na dlouhá léta zakotvil na ZŠ Bílá cesta v Teplicích. Zde žáky seznamuje s kouzly informatiky a fyziky.

Do komunální politiky Zdeněk Kettner vkročil už jako vysokoškolák, kdy se coby nestraník stal v 90. letech 20. století zastupitelem Krupky na Teplicku. Byl jím necelá tři volební období.

Na jaře 2018 Zdeněk Kettner vstoupil do hnutí SPD, za které na podzim téhož roku usedl do teplického zastupitelstva, v němž se stal předsedou kontrolního výboru. Do krajských voleb 2020 jej hnutí vyslalo vybojovat křeslo hejtmana Ústeckého kraje.

Mezi koníčky Zdeňka Kettnera léta patřil především hokejbal, který hrál závodně. Zbožňuje letectví a po tatínkovi podědil zálibu v závodní střelně na terč pistolí. Kromě toho trénuje malé florbalisty.

Zdeněk Kettner je ženatý a má dceru a syna.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá