Zuzana Čaputová

Datum narození: 21. 6. 1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zuzana Čaputová se v pozici místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko roku 2019 stala prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

Čaputová porazila Šefčoviče 

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila europoslance Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

Čaputová vyměnila "prvního frajera"

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. V době své kandidatury chodila s hudebníkem Peterem Konečným. Jejich vztah ale nevydřel.

Na jaře 2020 se Zuzana Čaputová dala dohromady se známou tváří Greenpeace Jurajem Rizmanem, který nějakou dobu působil jako její poradce.

 

Články o celebritě

Prezident stále v péči lékařů: Propustí Zemana v úterý? Prezident stále v péči lékařů: Propustí Zemana v úterý? Žádné vážné onemocnění, jen dehydratace a vyčerpání. To mělo být důvodem hospitalizace Miloše Zemana... číst článek
Čaputové po boji s těžkou nemocí zemřel tatínek (†79). Popsala, jak zadržovala slzy Čaputové po boji s těžkou nemocí zemřel tatínek (†79). Popsala, jak zadržovala slzy Po boji s dlouhou chorobou dnes zemřel otec slovenské prezidentky Štefan Strapák, bylo mu 79 let. Ml... číst článek
Papež se rozloučil se Slováky: Čaputová v černém a desetitisíce lidí u českých hranic Papež se rozloučil se Slováky: Čaputová v černém a desetitisíce lidí u českých hranic Mší v Šaštíně nedaleko hranic s Českem ve středu dopoledne vrcholila návštěva papeže Františka na Sl... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Pavel Kárník
Pavel Kárník
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Tomáš Kohoutek
Tomáš Kohoutek
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Monika Jarošová
Monika Jarošová
zobrazit profil Zdeněk Pištora
Zdeněk Pištora