Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Zuzana Čaputová

Datum narození: 21.6.1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Právnička Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko stala v roce 2019 prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Styl prezidentky Čaputové: Tohle jsou její dokonalé triky! Styl prezidentky Čaputové: Tohle jsou její dokonalé triky! Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si vede ve své funkci (zatím) skvěle. Kromě toho, že se jí… číst článek
Čaputová po rozchodu vyzdvihla své dcery. Zeman slavil Silvestra s Ivanou a Kate Čaputová po rozchodu vyzdvihla své dcery. Zeman slavil Silvestra s Ivanou a Kate Prezident Miloš Zeman se vydal oslavit Silvestra tradičně do Lán. Se svojí rodinou, jak potvrdil… číst článek
Inventura módního pekla roku 2019: 25 slavných, kteří Františku (†67) nepotěšili Inventura módního pekla roku 2019: 25 slavných, kteří Františku (†67) nepotěšili Každý rok sestavovala obávaná módní kritička Františka Čížková (†67) na Silvestra přehlídku těch,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina