Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Zuzana Čaputová

Datum narození: 21.6.1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Právnička Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko stala v roce 2019 prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. Žije s přítelem Peterem Konečným.

 

Články o celebritě

Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zatímco veřejnost se s Karlem Gottem (†80) loučí dnes na Žofíně, dnešní zádušní mše v katedrále sv.… číst článek
Babiš: Vstupu Turecka do Sýrie šlo zabránit. Premiér přikývl hlasu Bruselu Babiš: Vstupu Turecka do Sýrie šlo zabránit. Premiér přikývl hlasu Bruselu Česká republika se ztotožňuje se společným postojem Evropské unie, která tureckou vojenskou operaci… číst článek
Čaputová se Gottovi pokloní až u hrobu. Na mši do Prahy pošle „záskok“ a věnec Čaputová se Gottovi pokloní až u hrobu. Na mši do Prahy pošle „záskok“ a věnec Posledního rozloučení se zesnulým Karlem Gottem se v sobotu zúčastní také řada významných hostů.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Ondřej Knotek
Ondřej Knotek