Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Zuzana Čaputová

Datum narození: 21.6.1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politička a advokátka Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko v roce 2019 stala prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele Slovenska.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. Žije s přítelem Peterem Konečným.

 

Články o celebritě

Kiska varoval před fašisty a „koketování se zlem“. A za Zemanem přijede do Lán Kiska varoval před fašisty a „koketování se zlem“. A za Zemanem přijede do Lán Dosluhující slovenský prezident Andrej Kiska v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce České televize… číst článek
Čaputová, důvod k závisti? Čaputová, důvod k závisti? Nově zvolenou slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou (45) bude asi hodně Čechů našim sousedům závidět. … číst článek
Na Čaputovou zaútočil Fico: Varoval před osobami v pozadí a rozdělováním Slováků Na Čaputovou zaútočil Fico: Varoval před osobami v pozadí a rozdělováním Slováků Zvolením právničky Zuzany Čaputové novou prezidentkou Slovenska se podle slovenského expremiéra a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková