Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Zuzana Čaputová

Datum narození: 21.6.1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politička a advokátka Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko v roce 2019 stala prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele Slovenska.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. Žije s přítelem Peterem Konečným.

 

Články o celebritě

Čaputová, důvod k závisti? Čaputová, důvod k závisti? Nově zvolenou slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou (45) bude asi hodně Čechů našim sousedům závidět. … číst článek
Na Čaputovou zaútočil Fico: Varoval před osobami v pozadí a rozdělováním Slováků Na Čaputovou zaútočil Fico: Varoval před osobami v pozadí a rozdělováním Slováků Zvolením právničky Zuzany Čaputové novou prezidentkou Slovenska se podle slovenského expremiéra a… číst článek
Klausovi lidé plivli na Čaputovou: Vyhrála zoufalost a skromňoučká kvalifikace Klausovi lidé plivli na Čaputovou: Vyhrála zoufalost a skromňoučká kvalifikace Slováci rozhodli v sobotu jednoznačně, když si za prezidentku zvolili právničku Zuzanu Čaputovou,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička