Zuzana Čaputová

Datum narození: 21. 6. 1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zuzana Čaputová se v pozici místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko roku 2019 stala prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

Čaputová porazila Šefčoviče 

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila europoslance Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

Čaputová vyměnila "prvního frajera"

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. V době své kandidatury chodila s hudebníkem Peterem Konečným. Jejich vztah ale nevydřel.

Na jaře 2020 se Zuzana Čaputová dala dohromady se známou tváří Greenpeace Jurajem Rizmanem, který nějakou dobu působil jako její poradce.

 

Články o celebritě

„Apokalypsa a obří škoda!“ Požár sežehl klenot sousedů, poničil památky v Banské Štiavnici „Apokalypsa a obří škoda!“ Požár sežehl klenot sousedů, poničil památky v Banské Štiavnici Ve slovenském historickém městě Banská Štiavnica vypukl v sobotu požár a zasáhl několik budov v hist... číst článek
Čaputová se pochlubila dary od Pavla: Předvedla náramek i brož. Co symbolizují? Čaputová se pochlubila dary od Pavla: Předvedla náramek i brož. Co symbolizují? Bývá zvykem, že státníci si při zahraničních cestách se svými protějšky předávají drobné dary na důk... číst článek
Pavel je doma ze Slovenska: Oznámí postoj k valorizaci Pavel je doma ze Slovenska: Oznámí postoj k valorizaci Návštěvu Slovenska má prezident Petr Pavel (61) úspěšně za sebou. Cesta do Bratislavy byla jeho vůbe... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Jan Grolich
Jan Grolich
zobrazit profil Lubomír Štěpán
Lubomír Štěpán
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Alexandr Bortnikov
Alexandr Bortnikov
zobrazit profil Jiří Bláha
Jiří Bláha
zobrazit profil Ladislav Hynek
Ladislav Hynek
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl