Zuzana Čaputová

Datum narození: 21. 6. 1973
Místo narození: Bratislava
Profese: 5. prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zuzana Čaputová se v pozici místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko roku 2019 stala prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu. Do dalších voleb nešla.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

Čaputová porazila Šefčoviče 

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila europoslance Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

V červnu 2023 se Zuzana Čaputová nechala slyšet, že v prezidentských volbách 2024 již kandidovat nehodlá

Čaputová vyměnila prvního frajera

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. V době své kandidatury chodila s hudebníkem Peterem Konečným. Jejich vztah ale nevydřel.

Na jaře 2020 se Zuzana Čaputová dala dohromady se známou tváří Greenpeace Jurajem Rizmanem, který nějakou dobu působil jako její poradce.

 

Články o celebritě

Pavel s Čaputovou: Výměna metálů na Hradě Pavel s Čaputovou: Výměna metálů na Hradě Nejvyšší české státní vyznamenání pro slovenskou hlavu státu a naopak. Končící prezidentka Zuzana Ča... číst článek
Top momenty prezidentského loučení v ČR: Čaputová sázela strom, snídala v Lánech a dostala metál Top momenty prezidentského loučení v ČR: Čaputová sázela strom, snídala v Lánech a dostala metál Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová krátce před skončením mandátu završila rozlučkové zahraniční c... číst článek
Čaputová se loučí Čaputová se loučí Nejbližší soused nakonec! Poslední zahraniční cesta Zuzany Čaputové (50) jako slovenské prezidentky ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jana Pastuchová
Jana Pastuchová
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Jaroslav Krákora
Jaroslav Krákora
zobrazit profil Karel Deutcher
Karel Deutcher
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Bohuslav Procházka
Bohuslav Procházka
zobrazit profil Monika Oborná
Monika Oborná