Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Zuzana Čaputová

Datum narození: 21. 6. 1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Právnička Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko stala v roce 2019 prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Matoviče do vlády doprovodí 3 ženy, nový ministr musí do karantény. Kiska zcela chybí Matoviče do vlády doprovodí 3 ženy, nový ministr musí do karantény. Kiska zcela chybí Slovensko se chystá vykročit do nové doby - výraznou změnu poněkud zakryly potíže s koronavirem. Vít... číst článek
„Trestuhodně to podcenili, báli se hněvu lidí,“ šije do vlády šéfka Topky kvůli rouškám „Trestuhodně to podcenili, báli se hněvu lidí,“ šije do vlády šéfka Topky kvůli rouškám Za pár dní to budou teprve čtyři měsíce, co je šéfkou opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Vlád... číst článek
Tvrdý zásah Čaputové: ČISTKA mezi nejbližšími! Tvrdý zásah Čaputové: ČISTKA mezi nejbližšími! Jen co nastoupila do svého úřadu, ihned se dostala pod drobnohled veřejnosti. Lidé řeší všechno, co ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Jiří Peřina
Jiří Peřina
zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała