Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Zuzana Čaputová

Datum narození: 21.6.1973
Místo narození: Bratislava
Profese: prezidentka SR, právnička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Právnička Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko stala v roce 2019 prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. Žije s přítelem Peterem Konečným.

 

Články o celebritě

„Rudá Nasťa a česká matrjoška.“ Dostálová to schytala za model k Čaputové „Rudá Nasťa a česká matrjoška.“ Dostálová to schytala za model k Čaputové Výprava české delegace do Bratislavy má jeden tragický moment - aspoň podle módních kritiků. Prezident… číst článek
Tragická nehoda u Nitry: Řidiče autobusu oslavují jako hrdinu Tragická nehoda u Nitry: Řidiče autobusu oslavují jako hrdinu Ještě začátkem týdne mohl říkat, že má najeto přes 2,5 milionu kilometru bez nehod. Ve středu se… číst článek
Čaputová i premiér truchlí pro mrtvé děti z autobusu smrti: Život měly před sebou Čaputová i premiér truchlí pro mrtvé děti z autobusu smrti: Život měly před sebou Oběti děsivé dopravní nehody uctí Slovensko v pátek státním smutkem. Zdrceni jsou prezidentka Zuzana… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil František Matějka
František Matějka
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico