Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Právnička Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko stala v roce 2019 prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. V době své kandidatury chodila s hudebníkem Peterem Konečným. Jejich vztah ale nevydřel. Na jaře 2020 se dala dohromady se známou tváří Greenpeace Jurajem Rizmanem, který nějakou dobu působil jako její poradce.

 

Články o celebritě

Čaputová je znovu v Česku. V Kroměříži před jejíma očima vzniká i kodex pro soudce Čaputová je znovu v Česku. V Kroměříži před jejíma očima vzniká i kodex pro soudce Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý navštívila Kroměříž, zúčastnila se konference o etice ... číst článek
Šišková bez obalu! Názor na vztah její dcery s EX Čaputové Šišková bez obalu! Názor na vztah její dcery s EX Čaputové Anna Šišková (59), která se objevila například v českých seriálech Místo v životě a Letiště, promluv... číst článek
Zdravotní trable politiků: Zemanova operace i kolapsy ve Sněmovně. A Babišův děs z rakoviny Zdravotní trable politiků: Zemanova operace i kolapsy ve Sněmovně. A Babišův děs z rakoviny Nejen covid-19 se nevyhýbá ani politikům. Představitelé státu bojují se zdravím stejně jako „obyčejn... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Miloš Tita
Miloš Tita
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Ondřej Polanský
Ondřej Polanský