Zuzana Čaputová | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Právnička Zuzana Čaputová se coby místopředsedkyně strany Progresívne Slovensko stala v roce 2019 prezidentkou SR, tedy první ženou v čele tohoto státu.

Po Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě Zuzana Čaputová, rozená Strapáková, pracovala mj. jako asistentka na právním oddělení, coby zástupkyně přednosty městského úřadu nebo v neziskovém sektoru.

ZUZANA ČAPUTOVÁ - PROTIKLAD MILOŠE ZEMANA

V roce 2016 byla právnička občanské iniciativy Skládka nepatří do města Zuzana Čaputová oceněna Goldmanovou environmentální cenou za boj o uzavření skládky odpadu v Pezinku.

V prosinci 2017 Zuzana Čaputová oznámila vstup do vznikající politické strany Progresívne Slovensko a v lednu 2018 byla zvolena její místopředsedkyní.

Kandidaturu na slovenskou prezidentku Zuzana Čaputová oznámila koncem května 2018 a ve volbách 2019 postoupila do druhého kola, v němž porazila Maroše Šefčoviče. Stala se tak první ženou v čele SlovenskaFunkce se ujala 15. června, kdy složila slib.

O ZUZANĚ ČAPUTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička a právnička Zuzana Čaputová je rozvedená, z manželství má dvě dcery. V době své kandidatury chodila s hudebníkem Peterem Konečným. Jejich vztah ale nevydřel. Na jaře 2020 se dala dohromady se známou tváří Greenpeace Jurajem Rizmanem, který nějakou dobu působil jako její poradce.

 

Články o celebritě

Czadernová po sesypání v TV: Vzkaz divákům! Czadernová po sesypání v TV: Vzkaz divákům! Poté, co se rozplakala v přímém přenosu, se moderátorka Poledních Televizních novin Renáta Czadernov... číst článek
Čaputová zůstává v domácí karanténě. Slovenská prezidentka už zná výsledky testů Čaputová zůstává v domácí karanténě. Slovenská prezidentka už zná výsledky testů Mluvčí slovenské hlavy státu ve středu oznámil, že Čaputová zůstane preventivně v domácí karanténě a... číst článek
Nákaza u Čaputové? Nákaza u Čaputové? Smůlu má šéf Senátu Miloš Vystrčil (59, ODS). Ten vyrazil na svou první zahraniční cestu na Slovensk... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Miroslav Adámek
Miroslav Adámek
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Markéta Monsportová
Markéta Monsportová
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche