Igor Matovič

Datum narození: 11. 5. 1973
Místo narození:  Trnava, Slovensko
Profese: politik, milionář, předseda slovenského hnutí OLaNO
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Milionář a politik Igor Matovič byl v březnu 2020 prezidentkou Zuzanou Čaputovou pověřen sestavením vlády poté, co hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhrálo volby.

Studoval Univerzitu Komenského v Bratislavě. K milionovému majetku někdejší podnikatel Igor Matovič přišel zejména díky svému byznysu v mediální oblasti.

IGOR MATOVIČ PŘIVEDL ROBERTU FICOVI OSLA

Do politiky Igor Matovič vstoupil roku 2010, kdy se stal poslancem Národní rady Slovenské republiky. Zvolen byl na kandidátce liberální parlamentní politické strany SaS (Svoboda a Solidarita).

Po sporech s členy SaS Igor Matocič stál roku 2011 u zrodu středopravicového konzervativního politického hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které vzniklo z občanského sdružení „Obyčajní ľudia“.

Ve volbách 2012 hnutí získalo 16 mandátů, a skončilo v opozici. Navíc během funkčního období jeho řady opustili tři poslanci. Ve volbách 2016 obsadilo 19 křesel v NR SR, čímž se stalo jejím třetím nejsilnějším politickým subjektem. I přesto zůstalo v opozici, a přišlo dokonce o devět poslanců.

Ve volbách 2020 se OLaNO v čele s Igorem Matovičem pojistilo spojenectvím se stranami NOVA, Zmena zdola a Kresťanská únia. Náznak svého programu hnutí zveřejnilo nezvykle pouhý měsíc před volbami, které se ziskem 25,03 % vyhrálo.

Prezidentka Zuzana Čaputová 4. března 2020 Igoru Matovičovi svěřila sestavení slovenské vlády. Politik tak zamířil do křesla premiéra.

O IGORU MATOVIČOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik a bývalý podnikatel Igor Matovič je ženatý. S manželkou Pavlínou má dcery Rebeku a Kláru.

 

Články o celebritě

Dominika Stará ze SuperStar neztrácí čas: Rok po porodu a znovu je v tom! Dominika Stará ze SuperStar neztrácí čas: Rok po porodu a znovu je v tom! Silně věřící zpěvačka Dominika Stará (29) to bere, jak se říká, hopem. Při svatební noci přišla o vě... číst článek
Otřesy na Slovensku: „Edo, díky.“ Premiér Heger i ministr obrany Naď končí v hnutí Matoviče Otřesy na Slovensku: „Edo, díky.“ Premiér Heger i ministr obrany Naď končí v hnutí Matoviče Slovenský premiér Eduard Heger necelých sedm měsíců před předčasnými parlamentními volbami v zemi oz... číst článek
Pád vlády na Slovensku: Čaputová ji oficiálně odvolala! Hegerův kabinet neustál krizi Pád vlády na Slovensku: Čaputová ji oficiálně odvolala! Hegerův kabinet neustál krizi Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oficiálně odvolala vládu premiéra Eduarda Hegera, které sněmov... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Macura
Tomáš Macura
zobrazit profil Ladislav Hynek
Ladislav Hynek
zobrazit profil Martin Juroška
Martin Juroška
zobrazit profil Jaroslava Brožová Lampertová
Jaroslava Brožová Lampertová
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Pavel Kašník
Pavel Kašník
zobrazit profil Martin Major
Martin Major
zobrazit profil Ondřej Feber
Ondřej Feber