Igor Matovič | Celebwiki.cz

Igor Matovič

Datum narození: 11. 5. 1973
Místo narození:  Trnava, Slovensko
Profese: politik, milionář, předseda slovenského hnutí OLaNO
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Milionář a politik Igor Matovič byl v březnu 2020 prezidentkou Zuzanou Čaputovou pověřen sestavením vlády poté, co hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhrálo volby.

Studoval Univerzitu Komenského v Bratislavě. K milionovému majetku někdejší podnikatel Igor Matovič přišel zejména díky svému byznysu v mediální oblasti.

IGOR MATOVIČ PŘIVEDL ROBERTU FICOVI OSLA

Do politiky Igor Matovič vstoupil roku 2010, kdy se stal poslancem Národní rady Slovenské republiky. Zvolen byl na kandidátce liberální parlamentní politické strany SaS (Svoboda a Solidarita).

Po sporech s členy SaS Igor Matocič stál roku 2011 u zrodu středopravicového konzervativního politického hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které vzniklo z občanského sdružení „Obyčajní ľudia“.

Ve volbách 2012 hnutí získalo 16 mandátů, a skončilo v opozici. Navíc během funkčního období jeho řady opustili tři poslanci. Ve volbách 2016 obsadilo 19 křesel v NR SR, čímž se stalo jejím třetím nejsilnějším politickým subjektem. I přesto zůstalo v opozici, a přišlo dokonce o devět poslanců.

Ve volbách 2020 se OLaNO v čele s Igorem Matovičem pojistilo spojenectvím se stranami NOVA, Zmena zdola a Kresťanská únia. Náznak svého programu hnutí zveřejnilo nezvykle pouhý měsíc před volbami, které se ziskem 25,03 % vyhrálo.

Prezidentka Zuzana Čaputová 4. března 2020 Igoru Matovičovi svěřila sestavení slovenské vlády. Politik tak zamířil do křesla premiéra.

O IGORU MATOVIČOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik a bývalý podnikatel Igor Matovič je ženatý. S manželkou Pavlínou má dcery Rebeku a Kláru.

 

Články o celebritě

Čaputová slaví 47 s novým „prvním frajerem“. Zpackaná mince? „Pobavilo mě to,“ odráží vtípky Čaputová slaví 47 s novým „prvním frajerem“. Zpackaná mince? „Pobavilo mě to,“ odráží vtípky Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes slaví 47. narozeniny, jsou to už druhé narozeniny, které ... číst článek
Z blonďaté exmilenky Kollára je vládní zmocněnkyně. Vytýkají jí styky s mafiány Z blonďaté exmilenky Kollára je vládní zmocněnkyně. Vytýkají jí styky s mafiány Slovenský podnikatel a politik Boris Kollár (54) je známý svým barvitým rodinným životem – má totiž ... číst článek
Čaputová kritizovala zavřené obchody, Matovič je proti. V neděli by je neotevíral Čaputová kritizovala zavřené obchody, Matovič je proti. V neděli by je neotevíral Prodloužení zákazu maloobchodního prodeje na Slovensku o nedělích i po skončení nouzového stavu v so... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková