Igor Matovič | Celebwiki.cz

Igor Matovič

Datum narození: 11. 5. 1973
Místo narození:  Trnava, Slovensko
Profese: politik, milionář, předseda slovenského hnutí OLaNO
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Milionář a politik Igor Matovič byl v březnu 2020 prezidentkou Zuzanou Čaputovou pověřen sestavením vlády poté, co hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhrálo volby.

Studoval Univerzitu Komenského v Bratislavě. K milionovému majetku někdejší podnikatel Igor Matovič přišel zejména díky svému byznysu v mediální oblasti.

IGOR MATOVIČ PŘIVEDL ROBERTU FICOVI OSLA

Do politiky Igor Matovič vstoupil roku 2010, kdy se stal poslancem Národní rady Slovenské republiky. Zvolen byl na kandidátce liberální parlamentní politické strany SaS (Svoboda a Solidarita).

Po sporech s členy SaS Igor Matocič stál roku 2011 u zrodu středopravicového konzervativního politického hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které vzniklo z občanského sdružení „Obyčajní ľudia“.

Ve volbách 2012 hnutí získalo 16 mandátů, a skončilo v opozici. Navíc během funkčního období jeho řady opustili tři poslanci. Ve volbách 2016 obsadilo 19 křesel v NR SR, čímž se stalo jejím třetím nejsilnějším politickým subjektem. I přesto zůstalo v opozici, a přišlo dokonce o devět poslanců.

Ve volbách 2020 se OLaNO v čele s Igorem Matovičem pojistilo spojenectvím se stranami NOVA, Zmena zdola a Kresťanská únia. Náznak svého programu hnutí zveřejnilo nezvykle pouhý měsíc před volbami, které se ziskem 25,03 % vyhrálo.

Prezidentka Zuzana Čaputová 4. března 2020 Igoru Matovičovi svěřila sestavení slovenské vlády. Politik tak zamířil do křesla premiéra.

O IGORU MATOVIČOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik a bývalý podnikatel Igor Matovič je ženatý. S manželkou Pavlínou má dcery Rebeku a Kláru.

 

Články o celebritě

Po opsané diplomce má slovenský premiér Matovič na krku další skandál: Bydlí načerno Po opsané diplomce má slovenský premiér Matovič na krku další skandál: Bydlí načerno Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě, za což mu kvůl... číst článek
Poslední rozloučení se státním tajemníkem (†38): Kiska chválil, Čaputová poslala věnec Poslední rozloučení se státním tajemníkem (†38): Kiska chválil, Čaputová poslala věnec Tragicky zesnulý tajemník slovenského ministerstva kultury Vladimír Dolinay (†38) měl v pondělí pohř... číst článek
Kráska ze SuperStar Dominika Stará: Plánuje svatbu, ale myslí i na zadní vrátka! Kráska ze SuperStar Dominika Stará: Plánuje svatbu, ale myslí i na zadní vrátka! Zpěvačka Dominika Stará (26), finalistka první Česko Slovenské SuperStar v roce 2009, to má ve své b... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra
zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik