Karel Karika | Celebwiki.cz

Karel Karika

Datum narození: 24. 10. 1960
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: politik České pirátské strany, aktivista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik České pirátské strany Karel Karika se v krajských volbách 2020 stal jejím kandidátem na hejtmana Ústeckého kraje. Je držitelem Ceny Františka Kriegla.

Vystudoval střední dopravní průmyslovou školu v Teplicích. V roce 1988 začal Karel Karika podnikat v akvaristice, choval a vyvážel akvarijní rybičky a obojživelníky. Podnikání ukončil, když se stal místostarostou.

Zapálený aktivista Karel Karika proslul jako bojovník za práva Romů, bezdomovců a sociálně vyloučených občanů. Byl spoluzakladatelem iniciativ Ústí proti hazardu, předsedou spolku Československá Romská unie a tvůrcem projektu pomáháme chudým a lidem bez domova.

Roku 2019 Karel Karika obdržel Cena Františka Kriegla, která je udělována Nadací Charty 77 za mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a občanské svobody, národní nezávislost, suverenitu a demokracii.

Do politiky Karel Karika vkročil jako člen Strany zelených v komunálních volbách 2014, po nichž zasedl do zastupitelstva městského obvodu Ústí nad Labem-město. V letech 2014 až 2018 zastával funkci místostarosty tohoto obvodu za hnutí PRO! Ústí.

Od června 2017 do října 2018 byl Karel Karika pověřeným starostou obvodu. Ve volbách 2018 se stal také zastupitel města Ústí nad Labem.

Zelené Karel Karika opustil roku 2018 a v následujícím roce vstoupil do České pirátské strany, která jej do voleb 2020 vyslala jako jedničku ústecké kandidátky, tedy svého adepta na tamního hejtmana.

Mezi koníčky Karla Kariky patří potápění a četba science fiction. Rád poslouchá skupinu Beatles.

Karel Karika, který má romský původ, je ženatý. S manželkou vychoval syna Karla a dceru Helenu.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Michaela Blahová
Michaela Blahová
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk