Volodymyr Zelenskyj

Datum narození: 25. 1. 1978
Místo narození: Kryvyj Rih, Ukrajina
Výška: 170 cm
Profese: 6. prezident Ukrajiny, herec, komik, scenárista, moderátor
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Volodymyr Zelenskyj se 20. května 2019 ujal funkce prezidenta Ukrajiny. V dubnu v druhém kole voleb porazil dosavadní hlavu státu Petra Porošenka.

Vystudoval právo na Kyjevské národní ekonomické univerzitě, ale nikdy v této oblasti profesionálně nepůsobil. Volodymyr Zelenskyj se v sedmnácti letech poprvé zúčastnil televizní humoristické soutěže Klub vtipných a pohotových (KNV), populární v zemích bývalého Sovětského svazu.

VOLODYMYR ZELENSKYJ IHNED ROZPUSTIL PARLAMENT

Zelenskyj hrál v ruském filmu

V roce 1997, kdy Volodymyr Zelenskyj v soutěži KVN zvítězil, stál u zrodu skupiny Kvartal 95, s níž v letech 1998 až 2003 pokračoval v nejvyšších kolech KVN. V roce 2003 začalo jím vedené studio Kvartal 95 produkovat pořady pro ukrajinskou televizi 1+1, posléze pro TV Inter.

Do povědomí širší divácké veřejnosti se Volodymyr Zelenskyj na Ukrajině dostal také díky spoluúčasti na pořadu Tanec s hvězdami (2006). Hrál v ruském filmu Láska ve velkém městě (2009) a v jeho dvou pokračováních nebo v rusko-ukrajinském snímku Rževskij proti Napoleonovi (2012).

Svůj herecký talent Volodymyr Zelenskyj předvedl v komedii 8 prvních schůzek (2012), na jejímž scénáři spolupracoval, a také ve dvou pokračováních. Mezinárodní slávu mu přinesl roku 2015 seriál Služebník lidu, v němž ztvárnil fiktivního ukrajinského prezidenta Vasilije Holoborodka.

Volodymyr Zelenskyj porazil Porošenka

Kandidaturu na prezidenta Ukrajiny za stranu Služebník lidu Volodymyr Zelenskyj oznámil na Silvestra 2018. Ve volbách v druhém kole v dubnu 2019 porazil dosavadní hlavu státu Petra Porošenka, a to se ziskem 74 procent hlasů. Úřadu se ujal 20. května.

O VOLODYMYROVI ZELENSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Od května 2019 prezident Ukrajiny, dříve herec, dabér, scenárista, televizní moderátor a ředitel studia Kvartal 95 Volodymyr Zelenskyj, se narodil v židovské rodině profesora kybernetiky a inženýrky.

Volodymyr Zelenskyj je ženatý. S manželkou Olenou Volodymyrivnou má dvě děti.

O VÁLCE NA UKRAJINĚ ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Ben Stiller vyrazil na Ukrajinu: „Jste můj hrdina!“ řekl Zelenskému Ben Stiller vyrazil na Ukrajinu: „Jste můj hrdina!“ řekl Zelenskému Americký herec Ben Stiller (56) jako velvyslanec OSN zamířil na Ukrajinu. Prošel si rozbombardovanou... číst článek
Reportéra Makse Rusové mučili a zabili. Jeho společníka měli upálit zaživa, tvrdí vyšetřování Reportéra Makse Rusové mučili a zabili. Jeho společníka měli upálit zaživa, tvrdí vyšetřování Mezinárodní organizace Reportéři bez hranic (RSF) bránící novináře dnes zveřejnila výsledek svého vy... číst článek
Medičku Tajru z Mariupolu osvobodili po třech měsících: „Ruské zajetí je jako koncentrák!“ Medičku Tajru z Mariupolu osvobodili po třech měsících: „Ruské zajetí je jako koncentrák!“ Julija Pajevská alias Tajra (Taira) se starala o raněné v Mariupolu, než v polovině března padla do ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marie Jílková
Marie Jílková
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Jana Krutáková
Jana Krutáková
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová