Volodymyr Zelenskyj | Celebwiki.cz

Volodymyr Zelenskyj

Datum narození: 25. 1. 1978
Místo narození: Kryvyj Rih, Ukrajina
Výška: 170 cm
Profese: prezident Ukrajiny, herec, komik, scenárista, moderátor
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Volodymyr Zelenskyj se 20. května 2019 ujal funkce prezidenta Ukrajiny. V dubnu v druhém kole voleb porazil dosavadní hlavu státu Petra Porošenka.

Vystudoval právo na Kyjevské národní ekonomické univerzitě, ale nikdy v této oblasti profesionálně nepůsobil. Volodymyr Zelenskyj se v sedmnácti letech poprvé zúčastnil televizní humoristické soutěže Klub vtipných a pohotových (KNV), populární v zemích bývalého Sovětského svazu.

VOLODYMYR ZELENSKYJ IHNED ROZPUSTIL PARLAMENT

V roce 1997, kdy Volodymyr Zelenskyj v soutěži KVN zvítězil, stál u zrodu skupiny Kvartal 95, s níž v letech 1998 až 2003 pokračoval v nejvyšších kolech KVN. V roce 2003 začalo jím vedené studio Kvartal 95 produkovat pořady pro ukrajinskou televizi 1+1, posléze pro TV Inter.

Do povědomí širší divácké veřejnosti se Volodymyr Zelenskyj na Ukrajině dostal také díky spoluúčasti na pořadu Tanec s hvězdami (2006). Hrál v ruském filmu Láska ve velkém městě (2009) a v jeho dvou pokračováních nebo v rusko-ukrajinském snímku Rževskij proti Napoleonovi (2012).

Svůj herecký talent Volodymyr Zelenskyj předvedl v komedii 8 prvních schůzek (2012), na jejímž scénáři spolupracoval, a také ve dvou pokračováních. Mezinárodní slávu mu přinesl roku 2015 seriál Služebník lidu, v němž ztvárnil fiktivního ukrajinského prezidenta Vasilije Holoborodka.

Kandidaturu na prezidenta Ukrajiny za stranu Služebník lidu Volodymyr Zelenskyj oznámil na Silvestra 2018. Ve volbách v druhém kole v dubnu 2019 porazil dosavadní hlavu státu Petra Porošenka, a to se ziskem 74 procent hlasů. Úřadu se ujal 20. května.

O VOLODYMYROVI ZELENSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Od května 2019 prezident Ukrajiny, dříve herec, dabér, scenárista, televizní moderátor a ředitel studia Kvartal 95 Volodymyr Zelenskyj, se narodil v židovské rodině profesora kybernetiky a inženýrky.

Volodymyr Zelenskyj je ženatý. S manželkou Olenou Volodymyrivnou má dvě děti.

 

Články o celebritě

Ukrajinci si vyměnili zajatce se separatisty. Povstalci pustili 76 vězňů Ukrajinci si vyměnili zajatce se separatisty. Povstalci pustili 76 vězňů Ukrajinská vláda a proruští separatisté v Donbasu si v neděli vyměnili celkem 200 zadržovaných osob.... číst článek
Ukrajina si vymění zajatce se separatisty. Moskva souhlasí, půjde o desítky lidí Ukrajina si vymění zajatce se separatisty. Moskva souhlasí, půjde o desítky lidí Ukrajinská vláda a proruští separatisté z východu Ukrajiny se dohodli, že si v neděli vymění desítky... číst článek
Putin odsoudil evropské lídry za Mnichov 1938: Československo nechali Hitlerovi Putin odsoudil evropské lídry za Mnichov 1938: Československo nechali Hitlerovi Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek pořádal tradiční výroční tiskovou konferenci. Je to už jeh... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Radek Vincour
Radek Vincour
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád