Volodymyr Zelenskyj

Datum narození: 25. 1. 1978
Místo narození: Kryvyj Rih, Ukrajina
Výška: 170 cm
Profese: 6. prezident Ukrajiny, herec, komik, scenárista, moderátor
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Volodymyr Zelenskyj se 20. května 2019 ujal funkce prezidenta Ukrajiny. V dubnu v druhém kole voleb porazil dosavadní hlavu státu Petra Porošenka.

Vystudoval právo na Kyjevské národní ekonomické univerzitě, ale nikdy v této oblasti profesionálně nepůsobil. Volodymyr Zelenskyj se v sedmnácti letech poprvé zúčastnil televizní humoristické soutěže Klub vtipných a pohotových (KNV), populární v zemích bývalého Sovětského svazu.

VOLODYMYR ZELENSKYJ IHNED ROZPUSTIL PARLAMENT

Zelenskyj hrál v ruském filmu

V roce 1997, kdy Volodymyr Zelenskyj v soutěži KVN zvítězil, stál u zrodu skupiny Kvartal 95, s níž v letech 1998 až 2003 pokračoval v nejvyšších kolech KVN. V roce 2003 začalo jím vedené studio Kvartal 95 produkovat pořady pro ukrajinskou televizi 1+1, posléze pro TV Inter.

Do povědomí širší divácké veřejnosti se Volodymyr Zelenskyj na Ukrajině dostal také díky spoluúčasti na pořadu Tanec s hvězdami (2006). Hrál v ruském filmu Láska ve velkém městě (2009) a v jeho dvou pokračováních nebo v rusko-ukrajinském snímku Rževskij proti Napoleonovi (2012).

Svůj herecký talent Volodymyr Zelenskyj předvedl v komedii 8 prvních schůzek (2012), na jejímž scénáři spolupracoval, a také ve dvou pokračováních. Mezinárodní slávu mu přinesl roku 2015 seriál Služebník lidu, v němž ztvárnil fiktivního ukrajinského prezidenta Vasilije Holoborodka.

Volodymyr Zelenskyj porazil Porošenka

Kandidaturu na prezidenta Ukrajiny za stranu Služebník lidu Volodymyr Zelenskyj oznámil na Silvestra 2018. Ve volbách v druhém kole v dubnu 2019 porazil dosavadní hlavu státu Petra Porošenka, a to se ziskem 74 procent hlasů. Úřadu se ujal 20. května.

O VOLODYMYROVI ZELENSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Od května 2019 prezident Ukrajiny, dříve herec, dabér, scenárista, televizní moderátor a ředitel studia Kvartal 95 Volodymyr Zelenskyj, se narodil v židovské rodině profesora kybernetiky a inženýrky.

Volodymyr Zelenskyj je ženatý. S manželkou Olenou Volodymyrivnou má dvě děti.

O VÁLCE NA UKRAJINĚ ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Ruské úřady zahájily trestní řízení proti Zelenskému. Důkaz zoufalství, reaguje Kyjev Ruské úřady zahájily trestní řízení proti Zelenskému. Důkaz zoufalství, reaguje Kyjev Ruské úřady zahájily trestní řízení proti ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému a umístily... číst článek
Stopka pro Moskvu? Bern potvrdil, že zatím nepozval Rusko na mírový summit o Ukrajině Stopka pro Moskvu? Bern potvrdil, že zatím nepozval Rusko na mírový summit o Ukrajině Švýcarská vláda dnes potvrdila, že zatím nepozvala Rusko na mírový summit o Ukrajině, který se v tét... číst článek
Oslavy 20 let Česka v EU! Pavel mluvil o euru, Fiala o zbohatnutí. A večerní vzpomínka na Havla a dámy v modré Oslavy 20 let Česka v EU! Pavel mluvil o euru, Fiala o zbohatnutí. A večerní vzpomínka na Havla a dámy v modré O přínosech a výzvách Evropské unie pro Česko a další členské státy dnes na konferenci na Pražském h... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michail Gorbačov
Michail Gorbačov
zobrazit profil Renata Oulehlová
Renata Oulehlová
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Ondřej Profant
Ondřej Profant