Dmytro Kuleba

Dmytro Kuleba

Datum narození: 19. 4. 1981
Místo narození: Sumy, Ukrajina
Profese: politik, diplomat, ministr zahraničí Ukrajiny
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik a diplomat Dmytro Kuleba, celým jménem Dmytro Ivanovyč Kuleba, se v březnu 2020 stal ministr zahraničí Ukrajiny.

Absolvoval Institut mezinárodních vztahů na Kyjevské univerzitě. Titul Kandidát věd Dmytro Kuleba získal v oboru mezinárodního práva.

Dmytro Kuleba se účastnil Euromajdanu

Hned po ukončení studia, tedy roku 2003, začal Dmytro Kuleba působit v diplomatických službách Ukrajiny. Po deseti letech s touto prací skončil, a to kvůli nesouhlasu s politikou tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče.

Po Euromajdanu, kterého se aktivně účastnil, se Dmytro Kuleba v roce 2014 na ministerstvo zahraničí vrátil a zabýval se strategickou komunikací.

V roce 2016 se Dmytro Kuleba stal stálým představitelem Ukrajiny u Rady Evropy. Od srpna 2019 do března 2020 byl vicepremiérem pro evropské záležitosti a pak se stal ministrem zahraničí, tedy za vlády 18. premiéra Ukrajiny Denyse Šmyhala.

Kuleba dostal Řádu za zásluhy 3. třídy

Poté, co v únoru 2022 ruský prezident Vladimir Putin dal příkaz k napadení Ukrajinu, útok na svou vlast Dmytro Kuleba označil za „plnohodnotnou invazi“.

Dmytro Kuleba je držitelem ukrajinského Řádu za zásluhy 3. třídy.

O DMYTROVI KULEBOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jevhenijí AnatolijivnouDmytro Kuleba syna Yehora a dceru Liubov.

O VÁLCE NA UKRAJINĚ ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Premiéra v Kyjevě: Poprvé tam jednali ministři zahraničí EU. Lipavský popsal výsledek Premiéra v Kyjevě: Poprvé tam jednali ministři zahraničí EU. Lipavský popsal výsledek V Kyjevě se dnes sešli ministři zahraničí zemí Evropské unie. Na sociální síti X to oznámil šéf unij... číst článek
Prigožin přistižen na africkém summitu v Petrohradu. A Putina nechal egyptský lídr čekat Prigožin přistižen na africkém summitu v Petrohradu. A Putina nechal egyptský lídr čekat Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na zahájení rusko-afrického summitu v Petrohradě nabídl, že... číst článek
Pavel odsoudil ruské barbarství a komentoval hrůzné video popravy: Rusové jako džihádisté z ISIS?! Pavel odsoudil ruské barbarství a komentoval hrůzné video popravy: Rusové jako džihádisté z ISIS?! Petr Pavel dnes vyrazil poprvé v roli prezidenta na své vůbec první jednání Bezpečnostní rady státu ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Ondřej Babka
Ondřej Babka
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Pavel Kárník
Pavel Kárník
zobrazit profil Igor Hendrych
Igor Hendrych