Dmytro Kuleba

Dmytro Kuleba

Datum narození: 19. 4. 1981
Místo narození: Sumy, Ukrajina
Profese: politik, diplomat, ministr zahraničí Ukrajiny
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik a diplomat Dmytro Kuleba, celým jménem Dmytro Ivanovyč Kuleba, se v březnu 2020 stal ministr zahraničí Ukrajiny.

Absolvoval Institut mezinárodních vztahů na Kyjevské univerzitě. Titul Kandidát věd Dmytro Kuleba získal v oboru mezinárodního práva.

Dmytro Kuleba se účastnil Euromajdanu

Hned po ukončení studia, tedy roku 2003, začal Dmytro Kuleba působit v diplomatických službách Ukrajiny. Po deseti letech s touto prací skončil, a to kvůli nesouhlasu s politikou tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče.

Po Euromajdanu, kterého se aktivně účastnil, se Dmytro Kuleba v roce 2014 na ministerstvo zahraničí vrátil a zabýval se strategickou komunikací.

V roce 2016 se Dmytro Kuleba stal stálým představitelem Ukrajiny u Rady Evropy. Od srpna 2019 do března 2020 byl vicepremiérem pro evropské záležitosti a pak se stal ministrem zahraničí, tedy za vlády 18. premiéra Ukrajiny Denyse Šmyhala.

Kuleba dostal Řádu za zásluhy 3. třídy

Poté, co v únoru 2022 ruský prezident Vladimir Putin dal příkaz k napadení Ukrajinu, útok na svou vlast Dmytro Kuleba označil za „plnohodnotnou invazi“.

Dmytro Kuleba je držitelem ukrajinského Řádu za zásluhy 3. třídy.

O DMYTROVI KULEBOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jevhenijí AnatolijivnouDmytro Kuleba syna Yehora a dceru Liubov.

O VÁLCE NA UKRAJINĚ ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Střípky z Mnichova: Luxusní hotel, bifteky, trika se stíhačkou i Pavel mezi mocnými. Čím okouzlil Macrona? Střípky z Mnichova: Luxusní hotel, bifteky, trika se stíhačkou i Pavel mezi mocnými. Čím okouzlil Macrona? Luxusní prostory, sauna, bazén, výborné jídlo, stovky mocných tváří a tajné i veřejné debaty o fungo... číst článek
Summit ministrů EU: Ve hře jsou nové sankce proti Rusku. I Íránu, který popravuje odpůrce Summit ministrů EU: Ve hře jsou nové sankce proti Rusku. I Íránu, který popravuje odpůrce Pokračující ruskou agresí na Ukrajině a potlačováním protirežimních protestů v Íránu se dnes budou z... číst článek
Šéf NATO: „Putin používá zimu jako zbraň, ruské útoky šokují.“ Medveděv vytáhl „fanatiky“ Šéf NATO: „Putin používá zimu jako zbraň, ruské útoky šokují.“ Medveděv vytáhl „fanatiky“ NATO bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba, ubezpečil dnes v Bukurešti šéf této orga... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Michaela Šebelová
Michaela Šebelová
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Jaromír Fojtík
Jaromír Fojtík
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała