Vitalij Kličko

Datum narození: 19. 7. 1971
Místo narození: Bělovodsk, Ukrajina
Váha: 112 kg
Výška: 201 cm
Profese: politik, starosta Kyjeva, bývalý boxer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vitalij Kličko, bývalý profesionální boxer a světový šampión v těžké váze, se po skončení kariéry vrhnul do politiky. V roce 2019 se stal starostou Kyjeva.

Je považován za jednoho z nejlepších boxerů historie, se svým mladším bratrem Vladimírem Vitalij Kličko vládl těžké váze profesionálního boxu. Bratři kdysi prohlásili, že proti sobě nikdy boxovat nebudou.

VITALIJ KLIČKO NA POHŘBU KAPITÁNA SIDOROVA

Kličko se stal vůdcem strany

Bilance Vitalije Klička v profi ringu je 47 utkání, 45 vítězství (41 KO) a 2 prohry. Pámátný je především jeho zápas s Lennoxem Lewisem, jakožto „Souboj Titánů“. Lewis tehdy vyhrál nad Kličkem technickým KO. Právě ukončení zápasu vyvolalo vlnu nevole, když Kličko ukázal, že je schopen pokračovat, ale sudí zápas ukončil kvůli jeho rozsáhlému zranění oka.

Vitalij Kličko se stal vůdcem politické strany Ukrajinská demokratická aliance za reformy UDAR (Úder), která v parlamentních volbách na Ukrajině v roce 2012 získala 14 % hlasů a umístila se na třetím místě.

Vitalij Kličko podpořil Petra Porošenka

V roce 2013 byl jednou z hlavních mediálních tváří protestů zvaných Euromajdan. Po prozápadním převratu v Kyjevě a zhoršení vztahů s Ruskem v souvislosti s krymskou krizí vyzval Vitalij Kličko ukrajinský parlament k mobilizaci armády.

Ohlásil i kandidaturu na prezidenta Ukrajiny, ale pak se jí vzdal, aby podpořil kolegu, podnikatele Petra Porošenka. Vitalij Kličko v roce 2019 kandidoval na starostu Kyjeva. Ve volbě zvítězil, získal 57 % hlasů.

O VITALII KLIČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho otcem byl sovětský voják Vladimír Rodionovič Kličko působící především v letectvu. V roce 1986 byl jedním z velitelů, kteří se účastnili úklidové mise v Černobylu. Poté byl diagnostikován s rakovinou. Vitalij Kličko s bratrem Vladimírem strávili krátké období v České republice (1980 až 1985). V Mimoni chodili do místní školy určené dětem sovětských vojáků, dnes Gymnázium Mimoň.

Vitalij Kličko se v roce 1996 oženil s hudebnicí Natalií. Mají spolu syny Maxe Yegora-Daniela a dceru Elizabeth-Victorii.

O VÁLCE NA UKRAJINĚ ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Tisíce Ukrajinců umrznou ve svých domovech, varuje expert. Okupanti zdevastovali infrastrukturu Tisíce Ukrajinců umrznou ve svých domovech, varuje expert. Okupanti zdevastovali infrastrukturu Ukrajina potřebuje protivzdušnou obranu, aby zabránila Rusku ničit její elektrárny, řekl expert. Tis... číst článek
Rusové útočí napříč Ukrajinou: Rakety poškodily energetickou infrastrukturu Rusové útočí napříč Ukrajinou: Rakety poškodily energetickou infrastrukturu Ruské síly dnes opět podnikly rozsáhlé útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Série výbuc... číst článek
„Jsme namotivovaní vyhrát,“ říká Kličko. Ukrajina potřebuje pomoc pro zbudování budoucnosti bez Ruska „Jsme namotivovaní vyhrát,“ říká Kličko. Ukrajina potřebuje pomoc pro zbudování budoucnosti bez Ruska Starosta Kyjeva Vitalij Kličko doufá, že Ukrajina bude následovat Polsko a Maďarsko na cestě za lepš... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Miloš Říha
Miloš Říha
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner
zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek
zobrazit profil Muhammad Ali
Muhammad Ali
zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna