Lukáš Konečný | Celebwiki.cz

Lukáš Konečný

Datum narození: 19.7.1978
Místo narození: Brno
Váha: 70 kg
Výška: 173 cm
Profese: boxer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Lukáš Konečný je český profesionální boxer, ověnčený nejen titulem mistr ČR, ale byl též držitelem evropského i světového titulu organizace WBO.

Lukáš Konečný začal boxovat ve svých čtrnácti letech. Začínal v lehké střední váhové kategorii. Na amatérské úrovni boxoval až do roku 2000. Během své amatérské kariéry se stal pětinásobným amatérským mistrem ČR, stříbrným medailistou z evropského juniorského mistrovství (1996) a dvojnásobným bronzovým medailistou ze světových juniorských šampionátů (1997, 1999). Svou amatérskou kariéru zakončil na LOH v Sydney (2000), kde prohrál v prvním kole.

Lukáš Konečný profesionálně boxuje od roku 2001 a před svou první porážkou vyhrál dvaadvacetkrát v řadě. Své první utkání vyhrál dokonce po sedmnácti vteřinách. V roce 2010 vybojoval titul evropského šampiona organizace EBU v lehké střední váze, který následně v prosinci 2010 v Praze obhájil. V letech 2006 a 2011 vybojoval dvakrát titul interkontinentálního mistra organizace WBO. V roce 2006 se stal také interkontinentálním mistrem IBF, když porazil Ante Biliče.

Jedním z nejdůležitějších utkání Lukáše Konečného byl v roce 2008 souboj o titul mistra světa WBO v lehké střední váze proti neporaženému Ukrajinci Serhijovi Dzinzirukovi. Po těsném souboji vyhrál Ukrajinec, ačkoliv sám přiznal, že to mohlo být naopak. Společně s Rudolfem Krajem jsou jedinými českými boxery, kteří bojovali o světový titul. Dne 5. dubna 2012 se stal mistrem světa organizace WBO v lehké střední váze, když v Brně porazil svého soupeře Salima Larbiho knock-outem v 7. kole. V říjnu stejného roku prohrál v Kyjevě se Zaurbekem Bajsangurovem a o titul přišel.

Na přelomu roku 2012 a 2013 se Lukáš Konečný rozhodl přestoupit do vyšší váhové kategorie a usilovat o úspěchy ve střední váze. Dne 23. března 2013 nastoupil v Magdeburgu proti Karimu Achourovi z Francie k zápasu o titul mistra Evropy WBO. Na body vyhrál Konečný, který tím získal evropský titul.

Lukáš Konečný se narodil v Brně, ale většinu života prožil v Ústí nad Labem. Vystudoval gymnázium. V roce 2000 se oženil a s manželkou Jarkou vychovávají tři dcery.

 

Články o celebritě

Marpo, Rytmus i Konečný. Na obří akci XFN bude i comeback slavného boxera Marpo, Rytmus i Konečný. Na obří akci XFN bude i comeback slavného boxera Pražská O2 arena bude nejspíš 27. prosince praskat ve… číst článek
Česká boxerka Bytyqi: Na KO stačí úder na bradu, monokly mizí do týdne Česká boxerka Bytyqi: Na KO stačí úder na bradu, monokly mizí do týdne Domácnost má několikrát kompletně uklizenou, aby se nemusela zabývat tím, co ji v ringu čeká. Zápas… číst článek
Český „Rocky“ Konečný na boxerském muzikálu: Dostalo mě to, ale v ringu je to jiný Český „Rocky“ Konečný na boxerském muzikálu: Dostalo mě to, ale v ringu je to jiný To byly časy, když vládnul boxerskému ringu. Na muzikálu Rocky, kam český šampion Lukáš Konečný (38)… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Robin Hanzl
Robin Hanzl
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović