Floyd Mayweather | Celebwiki.cz

Floyd Mayweather

Datum narození: 24. 2. 1977
Místo narození: Grand Rapids
Profese: boxerská legenda
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Američan Floyd Mayweather jr. je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako boxer s nejvíce zápasy bez porážky a také jako nejlépe vydělávající zástupce tohoto sportu v historii.

Floyd Mayweather jr., vlastním jménem Floyd Joy Sinclairse, se narodil do boxerské rodiny. Jeho otec, Floyd Mayweather sr. i dva strýcové byli profesionálními boxeři. Jeho matka však byla závislá na drogách a prostředí, ve kterém vyrůstal, nedávalo moc šancí na lepší zítřky. Floyd Mayweather jr. se tedy upnul k boxu a v roce 1993, v pouhých šestnácti letech, získal poprvé amatérský národní titul. Totéž se mu povedlo zopakovat ještě v letech 1994 a 1996. Tento úspěšný ročník zakončil bronzem na Olympiádě v Atlantě.

FLOYD MAYWEARTHER JR. A SEXUÁLNÍ ORGIE

Po tomto úspěchu následoval logický přesun mezi profesionály. Tak jako se mu dařilo mezi amatéry, se Floidovi Mayweatherovi dařilo i mezi profesionály. V roce 1998 získal poprvé titul Boxer roku a svůj první pás pro mistra světa. Následovalo stoupání kategoriemi a Floyd Mayweather, stále neporažený, se stával legendou.

Výzva do té doby největší přišla 2. května 2015 v Souboji století s rovněž fenomenálním Manny Pacquiaem o 100 milionů dolarů v Las Vegas. Floyd Mayweather vyhrál, odnesl si rekordní jackpot a obhájil titul ve welterové váze. Další obhajoba na něj čekala už o 4 měsíce později s Andre Bertem. Zápas skončil vítězstvím favorita a největším překvapením tak bylo nečekané ohlášení konce kariéry vítězného boxera. Floyd Mayweather jr. tak odešel do sportovního důchodu neporažen s těžko uvěřitelnou bilancí 49-0.

O FLOYDOVI MAYWEATHEROVI ČTĚTE ZDE>>

Floyd Mayweather, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako boxer s nejvíce zápasy bez porážky a také jako nejlépe vydělávající zástupce tohoto sportu v historii, sice roku 2015 ohlásil odchod do důchodu, avšak s boxem evidentně úplně nesekl. Přijal výzvu šampiona UFC Conora McGregora. Show skončila dle očekávání, boxerská legenda zvítězila.

  

Články o celebritě

Muradov měnil plány: Jak kamarád Mayweather zvládá těžké období Muradov měnil plány: Jak kamarád Mayweather zvládá těžké období Příští sobotu se měl na turnaji UFC 249 v Brooklynu utkat s Američanem Karlem Robersonem. Pandemie k... číst článek
Novotný o MMA během krize i plánech Oktagonu: Ubyde rádoby promotérů Novotný o MMA během krize i plánech Oktagonu: Ubyde rádoby promotérů Obří stroj se značkou Oktagon MMA musel prudce zpomalit pár dní před vyprodaným turnajem v Ostravě. ... číst článek
Rozmařilý luxus sportovních hvězd: Mají portréty z drahokamů za miliardy! Rozmařilý luxus sportovních hvězd: Mají portréty z drahokamů za miliardy! Kolumbijský umělec Mauricio Benitez známý jako »Mr. Bling« se proslavil svými neortodoxními obrazy. ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler
zobrazit profil František Straka
František Straka
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač