Vladimir Kličko

Datum narození: 25. 3. 1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Roztleskávačka ze seriálu Hrdinové: Ukázala sexy křivky v plavkách! Roztleskávačka ze seriálu Hrdinové: Ukázala sexy křivky v plavkách! Pamatujete si ještě na nesmrtelnou roztleskávačku Claire Bennetovou ze seriálu Hrdinové? Hayden Pane... číst článek
Ex bojovníka Klička Hayden Panettiereová mu poslala dojemný vzkaz: Tvá dcera je v bezpečí! Ex bojovníka Klička Hayden Panettiereová mu poslala dojemný vzkaz: Tvá dcera je v bezpečí! Přestože se jejich cesty rozešly už v roce 2018, bývalá partnerka ukrajinského mistra světa v boxu V... číst článek
Nejslavnější tváře Ukrajiny! Kdo jsou ti, co uhranuli celý svět? Nejslavnější tváře Ukrajiny! Kdo jsou ti, co uhranuli celý svět? Zatímco ještě před týdnem žili normální život, chodili ráno do práce a večer do kina, dnes mají mask... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Krejčí
David Krejčí
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek