Vladimir Kličko | Celebwiki.cz

Vladimir Kličko

Datum narození: 25.3.1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Seriálová hvězda Hayden Panettiereová neviděla svou dceru už půl roku. Kličko ji prý má na Ukrajině! Seriálová hvězda Hayden Panettiereová neviděla svou dceru už půl roku. Kličko ji prý má na Ukrajině! Krásná hvězda Hayden Panettiereová (29) tvořila s boxerskou legendou Vladimirem Kličkem (42) krásný… číst článek
Unesl vlastní dceru? Kličko měl odvést slavné herečce dítě na Ukrajinu Unesl vlastní dceru? Kličko měl odvést slavné herečce dítě na Ukrajinu Strávili spolu skoro deset let, loni v létě ale oznámili rozchod. Tehdy hollywoodská herečka Hayden… číst článek
Wildera a Furyho museli držet, když se potkali: Půjdeš k zemi! Jsi klaun! Wildera a Furyho museli držet, když se potkali: Půjdeš k zemi! Jsi klaun! Souboj neporažených těžkých vah. Britský boxer Tyson Fury, který má na svém kontě i zářez Vladimira… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Robin Hanzl
Robin Hanzl
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Lukáš Daněk
Lukáš Daněk