Vladimir Kličko | Celebwiki.cz

Vladimir Kličko

Datum narození: 25. 3. 1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Konec krále Joshuy? Příběh velikána se zastavil, ještě ho ale neodepisujte Konec krále Joshuy? Příběh velikána se zastavil, ještě ho ale neodepisujte Příběh neporazitelného ringového supermana jednoznačně skončil. Anthony Joshua musel předat čtyři pá... číst článek
Pozor, jede bestie! Luxusní mustang "Terminátora" Vémoly je unikát Pozor, jede bestie! Luxusní mustang "Terminátora" Vémoly je unikát Uhlově černý sporťák s cválajícím koněm na masce vozí bestii. Zápasníka Karlose Vémolu (33) jednoduš... číst článek
Velký návrat. Bijec Fury zpátky v ringu! Do Prahy přiletí až 20. června! Velký návrat. Bijec Fury zpátky v ringu! Do Prahy přiletí až 20. června! Bývalý boxerský světový šampión v těžké váze Tyson Fury (30) se chystá na velkolepý návrat. Kdy? 15.... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil David Sklenička
David Sklenička
zobrazit profil Ryan Hollweg
Ryan Hollweg
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil Roman Horák
Roman Horák
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Luboš Gregor
Luboš Gregor