Vladimir Kličko | Celebwiki.cz

Vladimir Kličko

Datum narození: 25.3.1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Pozor, jede bestie! Luxusní mustang "Terminátora" Vémoly je unikát Pozor, jede bestie! Luxusní mustang "Terminátora" Vémoly je unikát Uhlově černý sporťák s cválajícím koněm na masce vozí bestii. Zápasníka Karlose Vémolu (33) jednoduše… číst článek
Velký návrat. Bijec Fury zpátky v ringu! Do Prahy přiletí až 20. června! Velký návrat. Bijec Fury zpátky v ringu! Do Prahy přiletí až 20. června! Bývalý boxerský světový šampión v těžké váze Tyson Fury (30) se chystá na velkolepý návrat. Kdy?… číst článek
Kdo je boxer Fury, který přiletí do Prahy? Dopingový hříšník, tlouštík, ale i dobrák! Kdo je boxer Fury, který přiletí do Prahy? Dopingový hříšník, tlouštík, ale i dobrák! Jeho jméno vyvolává emoce. Boxer Tyson Fury miluje velkohubá prohlášení a dokáže být i hodně drsný.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Eliška Březinová
Eliška Březinová
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Dominik Kubalík
Dominik Kubalík
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý
zobrazit profil Alexander Choupenitch
Alexander Choupenitch