Tyson Fury | Celebwiki.cz

Tyson Fury

Datum narození: 12.8.1988
Místo narození: Manchester, UK
Váha: 112 kg
Výška: 206 cm
Profese: boxer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy vlastnící pásy organizací IBF, IBO, WBO a WBA. Dne 28. listopadu o ně obral legendárního Vladimira Klička.

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy. Vlastní pásy všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. V profesionálním ringu má od roku 2011 bilanci 25 vítězství ve stejném počtu zápasů, z toho 18 KO.

Tyson Fury se narodil a vyrostl v anglickém Manchesteru do irské rodiny romského původu. Box má v jeho rodině bohatou historii. Jeho otec John Fury je bývalý profesionální boxer. Svého syna pojmenoval po bouřlivákovi Miku Tysonovi. Jeho bratranci jsou boxeři Andy Lee a Hughie Fury. Hughieho otec, Peter Fury, je trenérem Tysona Furyho.

Tyson Fury je šampionem v těžké váze od 28. listopadu 2015, když v Düsseldorfu porazil ukrajinskou mlátičku Vladimira Klička. Zápas na 12. kol vyhrál jednoznačně na body. Ostře sledovanému souboji předcházely Furyho sebevědomé výroky.

Tyson Fury byl vždy velkým bojovníkem. Matce se narodil v šestém měsící těhotenství a vážil jen 450 gramů. Lékaři mu nedávali mnoho šancí, ale z Tysona vyrostl 206 centimetrů vysoký a 112 kilogramů vážící bijec. Je ženatý s Paris Fury, se kterou vychovává syna Prince Johna Jamese a dceru Venezuelu. Po vyhraném duelu své těhotné manželce zazpíval.

 

Články o celebritě

Konec krále Joshuy? Příběh velikána se zastavil, ještě ho ale neodepisujte Konec krále Joshuy? Příběh velikána se zastavil, ještě ho ale neodepisujte Příběh neporazitelného ringového supermana jednoznačně skončil. Anthony Joshua musel předat čtyři… číst článek
Bojovník Végh o krásné manželce, umělých prsou a zlaté partnerce Vémoly Bojovník Végh o krásné manželce, umělých prsou a zlaté partnerce Vémoly To bude podívaná. Zápasník MMA Attila Végh (33) ukáže v červnu jako čestný host boxera Tysona Furyho… číst článek
Pozor, jede bestie! Luxusní mustang "Terminátora" Vémoly je unikát Pozor, jede bestie! Luxusní mustang "Terminátora" Vémoly je unikát Uhlově černý sporťák s cválajícím koněm na masce vozí bestii. Zápasníka Karlose Vémolu (33) jednoduše… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Zimovčák
Josef Zimovčák
zobrazit profil Andrea Drápalová
Andrea Drápalová
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková
zobrazit profil Jiří Tlustý
Jiří Tlustý
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Milan Petržela
Milan Petržela