Tyson Fury | Celebwiki.cz

Tyson Fury

Datum narození: 12.8.1988
Místo narození: Manchester, UK
Váha: 112 kg
Výška: 206 cm
Profese: boxer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy vlastnící pásy organizací IBF, IBO, WBO a WBA. Dne 28. listopadu o ně obral legendárního Vladimira Klička.

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy. Vlastní pásy všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. V profesionálním ringu má od roku 2011 bilanci 25 vítězství ve stejném počtu zápasů, z toho 18 KO.

Tyson Fury se narodil a vyrostl v anglickém Manchesteru do irské rodiny romského původu. Box má v jeho rodině bohatou historii. Jeho otec John Fury je bývalý profesionální boxer. Svého syna pojmenoval po bouřlivákovi Miku Tysonovi. Jeho bratranci jsou boxeři Andy Lee a Hughie Fury. Hughieho otec, Peter Fury, je trenérem Tysona Furyho.

Tyson Fury je šampionem v těžké váze od 28. listopadu 2015, když v Düsseldorfu porazil ukrajinskou mlátičku Vladimira Klička. Zápas na 12. kol vyhrál jednoznačně na body. Ostře sledovanému souboji předcházely Furyho sebevědomé výroky.

Tyson Fury byl vždy velkým bojovníkem. Matce se narodil v šestém měsící těhotenství a vážil jen 450 gramů. Lékaři mu nedávali mnoho šancí, ale z Tysona vyrostl 206 centimetrů vysoký a 112 kilogramů vážící bijec. Je ženatý s Paris Fury, se kterou vychovává syna Prince Johna Jamese a dceru Venezuelu. Po vyhraném duelu své těhotné manželce zazpíval.

 

Články o celebritě

Mistrovské pásy, drogy i velký návrat! Slavný boxer Fury míří do Prahy. Mistrovské pásy, drogy i velký návrat! Slavný boxer Fury míří do Prahy. Fanoušci boxu, těšte se! Už na konci května (31.) se Praha otřese v základech. Přivítá chlapa, který… číst článek
Wildera a Furyho museli držet, když se potkali: Půjdeš k zemi! Jsi klaun! Wildera a Furyho museli držet, když se potkali: Půjdeš k zemi! Jsi klaun! Souboj neporažených těžkých vah. Britský boxer Tyson Fury, který má na svém kontě i zářez Vladimira… číst článek
Ze zákulisí Tysonovy návštěvy: fotky stály až 10 tisíc a Vémolovy dojmy Ze zákulisí Tysonovy návštěvy: fotky stály až 10 tisíc a Vémolovy dojmy Už je jen stínem toho, kým před lety býval. Přestože boxer Mike Tyson stále budí rozruch všude, kde… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Denisa Barešová
Denisa Barešová
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Karlos Vémola
Karlos Vémola
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová