Tyson Fury | Celebwiki.cz

Tyson Fury

Datum narození: 12.8.1988
Místo narození: Manchester, UK
Váha: 112 kg
Výška: 206 cm
Profese: boxer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy vlastnící pásy organizací IBF, IBO, WBO a WBA. Dne 28. listopadu o ně obral legendárního Vladimira Klička.

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy. Vlastní pásy všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. V profesionálním ringu má od roku 2011 bilanci 25 vítězství ve stejném počtu zápasů, z toho 18 KO.

Tyson Fury se narodil a vyrostl v anglickém Manchesteru do irské rodiny romského původu. Box má v jeho rodině bohatou historii. Jeho otec John Fury je bývalý profesionální boxer. Svého syna pojmenoval po bouřlivákovi Miku Tysonovi. Jeho bratranci jsou boxeři Andy Lee a Hughie Fury. Hughieho otec, Peter Fury, je trenérem Tysona Furyho.

Tyson Fury je šampionem v těžké váze od 28. listopadu 2015, když v Düsseldorfu porazil ukrajinskou mlátičku Vladimira Klička. Zápas na 12. kol vyhrál jednoznačně na body. Ostře sledovanému souboji předcházely Furyho sebevědomé výroky.

Tyson Fury byl vždy velkým bojovníkem. Matce se narodil v šestém měsící těhotenství a vážil jen 450 gramů. Lékaři mu nedávali mnoho šancí, ale z Tysona vyrostl 206 centimetrů vysoký a 112 kilogramů vážící bijec. Je ženatý s Paris Fury, se kterou vychovává syna Prince Johna Jamese a dceru Venezuelu. Po vyhraném duelu své těhotné manželce zazpíval.

 

Články o celebritě

Z vrcholu do pekla a zase zpátky. Fury dnes přednese svůj příběh v Praze Z vrcholu do pekla a zase zpátky. Fury dnes přednese svůj příběh v Praze Rychle a zběsile. Termín zběsile pak ještě umocněný na druhou. Jednoduchá rovnice vycházela téměř… číst článek
Skromný šampion už ve čtvrtek v Praze! Furymu stačí k pohodě salát a pivo! Skromný šampion už ve čtvrtek v Praze! Furymu stačí k pohodě salát a pivo! Je superstar obřích rozměrů, ale že by měl hvězdné manýry? Ani omylem! Boxer Tyson Fury (30), jenž… číst článek
Legenda Fury před velkým návratem: Němcovi zlomím čelist! A pak hurá do Prahy! Legenda Fury před velkým návratem: Němcovi zlomím čelist! A pak hurá do Prahy! Věří si a čiší to z něj na všechny strany. Boxer Tyson Fury (30) vyzve v noci ze soboty na neděli… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta
zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Radek Faksa
Radek Faksa
zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková
zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček
zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Jan Kubičík
Jan Kubičík