Milan Štěch | Celebwiki.cz

Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD, někdejší předseda Senátu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch byl od listopadu 2010 osm let předsedou Senátu. Stal se jedním z mála senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory a tuto funkci obhájil. V listopadu  2018 jej v křesle šéfa vystřídal Jaroslav Kubera (ODS).

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, byl formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

ČSSD rokovala o vládě a krizi, za Hamáčkem stojí. Foldyna v klubu zůstává. Strana Babiše neopustí ČSSD rokovala o vládě a krizi, za Hamáčkem stojí. Foldyna v klubu zůstává. Strana Babiše neopustí Celý poslanecký klub ČSSD stojí za Janem Hamáčkem jako předsedou strany. Nikdo mu nevytkl jeho konání… číst článek
ČSSD hrozí „definitivní zesměšnění“, Haška štve fraška. Expert: Odejít teď nemá smysl ČSSD hrozí „definitivní zesměšnění“, Haška štve fraška. Expert: Odejít teď nemá smysl ČSSD řeší, co dál. Varianta odchodu jejích ministrů z Babišovy vlády stále není zažehnána, objevují… číst článek
ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín Sociální demokracie dál trvá na tom, že se ministrem kultury má stát její místopředseda Michal… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil František Matějka
František Matějka
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico