Milan Štěch | Celebwiki.cz

Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD, někdejší předseda Senátu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch byl od listopadu 2010 osm let předsedou Senátu. Stal se jedním z mála senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory a tuto funkci obhájil. V listopadu  2018 jej v křesle šéfa vystřídal Jaroslav Kubera (ODS).

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, byl formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Babišova vláda zasedla bez ministrů z ČSSD. Hamáčkovu partu nahradili náměstci Babišova vláda zasedla bez ministrů z ČSSD. Hamáčkovu partu nahradili náměstci Vláda Andreje Babiše v pondělí zasedla v netradičním složení - bez vicepremiéra Jana Hamáčka a ministrů… číst článek
Filip si u Zemana stěžoval na Ťoka a Petříčka. Ministra dopravy prezident „podržel“ Filip si u Zemana stěžoval na Ťoka a Petříčka. Ministra dopravy prezident „podržel“ Předseda KSČM Vojtěch Filip ve středu sdělil prezidentu republiky Miloši Zemanovi, že není… číst článek
Loni ne, teď už oběd u Zemana klapl: Vondráčka vyudili dýmem Loni ne, teď už oběd u Zemana klapl: Vondráčka vyudili dýmem Trio nejvyšších ústavních činitelů se včera poprvé sešlo u novoročního oběda. Na knedlících s telecím… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský