Milan Štěch | Celebwiki.cz

Milan Štěch

Datum narození: 13. 11. 1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD, 5. předseda Senátu ČR
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch byl od listopadu 2010 osm let předsedou Senátu. Stal se jedním z mála členů horní komory, kteří v ní působili již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů Milan Štěch pracoval v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 se českobudějovický rodák stal šéfem horní komory. V listopadu 2018 ho v křesle předsedy vystřídal Jaroslav Kubera (ODS).

Po předčasných volbách 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

Do voleb 2020 Milana Štěcha strana vyslala post v horní komoře obhájit, a to za obvod č. 15 - Pelhřimov.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch je ženatý a má dvě děti.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Česko se loučilo s Kuberou. Vdova Věra slzela v Teplicích i Praze, nechyběli Babiš a Zeman Česko se loučilo s Kuberou. Vdova Věra slzela v Teplicích i Praze, nechyběli Babiš a Zeman S náhle zesnulým šéfem Senátu se v pondělí v Teplicích rozloučila nejen jeho rodina. Uctít památku J... číst článek
Hladil mladé dívky, doktory míjel. Kubera (†72) hájil kouření, boj o Hrad vzdal Hladil mladé dívky, doktory míjel. Kubera (†72) hájil kouření, boj o Hrad vzdal Nenadálá smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72) zaskočila kolegy napříč celým politickým spektr... číst článek
Těžké chvíle pro Kuberovu rodinu: Truchlí žena Věra i dcery. Zlatou svatbu slavil předloni Těžké chvíle pro Kuberovu rodinu: Truchlí žena Věra i dcery. Zlatou svatbu slavil předloni Smutná zpráva v pondělí zasáhla Česko. Po náhlé příhodě zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS)... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Radek Vincour
Radek Vincour
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija