Milan Štěch | Celebwiki.cz

Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD, někdejší předseda Senátu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch byl od listopadu 2010 osm let předsedou Senátu. Stal se jedním z mála senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory a tuto funkci obhájil. V listopadu  2018 jej v křesle šéfa vystřídal Jaroslav Kubera (ODS).

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, byl formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Zeman má dovolenou, ukáže se jen na Štěpána. A vrátí se k tradici se šéfem Senátu Zeman má dovolenou, ukáže se jen na Štěpána. A vrátí se k tradici se šéfem Senátu O Miloši Zemanovi prý do konce roku neuslyšíme. Výjimkou bude jen 26. prosinec, na kdy chystá své… číst článek
„Otloukánek“ ČSSD: Babiš se schoval, Hamáček to schytal. „Jsme v nelehké situaci,“ přiznal „Otloukánek“ ČSSD: Babiš se schoval, Hamáček to schytal. „Jsme v nelehké situaci,“ přiznal Střípky dělají celek. Z mozaiky postřehů se dá poskládat příběh o ne příliš jednotné sociální demokracii.… číst článek
Boj o šéfa Senátu vyhrál Kubera. Může brát přes 240 tisíc, pokud nestihnou probrat platy Boj o šéfa Senátu vyhrál Kubera. Může brát přes 240 tisíc, pokud nestihnou probrat platy Novým předsedou Senátu se stal Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch