Milan Štěch

Datum narození: 13. 11. 1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD, 5. předseda Senátu ČR
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch byl od listopadu 2010 s krátkou přestávkou osm let předsedou Senátu. V horní komoře strávil jako historicky první Čech 24 let.

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů Milan Štěch pracoval v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 se českobudějovický rodák stal šéfem horní komory. V listopadu 2018 ho v křesle předsedy vystřídal Jaroslav Kubera (ODS).

Po předčasných volbách 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

Do voleb 2020 Milana Štěcha strana vyslala post v horní komoře za obvod č. 15 - Pelhřimov obhájit. V druhém kole jej porazil kandidát Svobodných Jaroslav Chalupský. Milan Štěch tak v Senátu strávil 24 let.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch je ženatý a má dvě děti.

 

 

 

Články o celebritě

Hašek radí Hamáčkovi, Urbana nasadí do voleb, aneb…  Proč ČSSD loví v »muzeu«? Hašek radí Hamáčkovi, Urbana nasadí do voleb, aneb… Proč ČSSD loví v »muzeu«? Koncem dubna se z propadliště politických dějin vynořil Michal Hašek (45, ČSSD), minulý týden zase s... číst článek
Hamáček dál vede ČSSD s Onderkou, Petříčka asi čeká konec ve vládě. Maláčovou doplnili nováčci Hamáček dál vede ČSSD s Onderkou, Petříčka asi čeká konec ve vládě. Maláčovou doplnili nováčci Sociální demokraté na premiérovém online sjezdu rozhodli, že je dál povede stávající šéf, vicepremié... číst článek
Spojenci Petříčka v boji o šéfa ČSSD: Buzková i manželka se stranickou knížkou lidovců Spojenci Petříčka v boji o šéfa ČSSD: Buzková i manželka se stranickou knížkou lidovců Vládní sociální demokracii čeká na jaře volba nového vedení. O post šéfa strany, která nyní balancuj... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Jiří Snížek
Jiří Snížek