Jaroslav Malý | Celebwiki.cz
Jaroslav Malý

Jaroslav Malý

Datum narození: 8. 12. 1946
Místo narození: Hradec Králové
Profese: politik za ČSSD, lékař, vysokoškolský pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik za ČSSD Jaroslav Malý roku 2014 coby nestraník získal křeslo senátora za obvod číslo 45 - Hradec Králové. Do voleb 2020 jej sociální demokraté vyslali post obhájit.

Po Střední všeobecně vzdělávací škole v Hradci Králové Jaroslav Malý absolvoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V roce 1989 byl jmenován docentem, v létě 1996 profesorem, a to vnitřního lékařství.

Začínal v Okresní nemocnici v Novém Bydžově, řadu let působil na II. Interní klinice LF a FN Hradec Králové, kterou od roku 2001 vedl. V 70. letech 20. století byl Jaroslav Malý členem týmu, který poprvé v Československu transplantoval dárcovskou kostní dřeň.

Jedenáct let zastával pozici vedoucího Katedry interních oborů FN Hradec Králové. Roku 2012 se Jaroslav Malý stal náměstkem FN Hradec Králové a téhož roku i proděkanem Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Je držitelem řady cen a vyznamenání.

Do politiky Jaroslav Malý vstoupil roku 2014, kdy jako nestraník za ČSSD uspěl ve volbách do Senátu za obvod č. 45 - Hradec Králové. Čtyři roky nato se mu nepodařilo dostat do Zastupitelstva města Hradec Králové. Do voleb 2020 jej sociální demokraté vyslali mandát v horní komoře obhájit.

Jaroslav Malý je vdovec a má dvě děti.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová
zobrazit profil Denisa Rosolová
Denisa Rosolová
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Jiří Pařízek
Jiří Pařízek
zobrazit profil Pavel Zeman
Pavel Zeman
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk