Jiří Dienstbier ml. | Celebwiki.cz

Jiří Dienstbier ml.

Datum narození: 27. 5. 1969
Místo narození: Washington, D.C.
Profese: politik ČSSD, kandidát na senátora ve volbách 2020
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Dienstbier mladší se potatil - stal se výraznou tváří české politické scény (v barvách ČSSD) a v roce 2013 dokonce jedním z kandidátů na prezidenta.

Když začátekm roku 2011 zemřel bývalý disident, polistopadový ministr zahraničí a v době své smrti senátor Jiří Dienstbier starší, nikoho nepřekvapilo, že se v doplňovacích volbách na Kladensku postavil do boje o jeho uprázdněné křeslo opět Jiří Dienstbier mladší.

JIŘÍ DIENSTBIER ML.: BABIŠOVI SE NEDÁ VĚŘIT 

Syn svého otce v senátu skutečně nahradil, což bylo nanejvýš symbolické, neboť tou dobou už byl Jiří Dienstbier ml. nepřehlédnutelnou postavou české politické scény a de facto už místo svého otce převzal dávno (od začátku 90. let 20. století působil v Občanském foru, Občanském hnutí, pak u Svobodných demokratů a nakonec v ČSSD).

Advokát, někdejší senátor, místopředseda ČSSD (2011 až 2013) a nakonec ve vládě Bohuslava Sobotky ministr bez portfeje, který měl na starosti lidská práva a zároveň šéfování Legislativní rady vlády. To je politická kariéra Jiřího Dienstbiera mladšího.

I když ve straně působí tak trochu jako rebel, je svůj, má přehled a je oblíbený. Strana ho proto ráda staví jako svého kandidáta do všemožných voleb (v roce 2010 byl např. kandidátem na primátora Prahy a v první přímé prezidentské volbě se směle postavil Miloši Zemanovi i Karlu Schwarzenbergovi a skončil na 4. místě s téměř stejným výsledkem, jako třetí Jan Fischer - rozdíl byl pouhých 0,2 %).

Jiří Dienstbier ml. je nálepkován jako představitel moderní evropské liberální levice (proto měl konflikty s pohrobky někdejšího šéfa ČSSD Miloše Zemana, kteří ve straně na rozdíl od něj zůstali, a opíral se do něj i sám prezident).

Do voleb 2020 Jiřího Dienstbiera ČSSD vyslala získat křeslo v Senátu za obvod č. 30 - Kladno.

Jiří Dienstbier ml. se narodil ve Washingtonu, kde v té době jeho otec působil jako zahraniční korespondent Československého rozhlasu. Pochází s disidentské a chartistické rodiny (otec byl vězněn) a byl už v mládí vystaven komunistické šikaně, nesměl např. studovat na gymnáziu.

Práva na Univerzitě Karlově v Praze mohl Jiří Dienstbier ml. začít studovat až po listopadové revoluci.

O JIŘÍM DIENSTBIEROVI MJ. ČTĚTE ZDE>>

Jiří Dienstbier ml. není ženatý. Žije se svojí asistentkou Jaroslavou Tomášovou a mají syna, který - aby se to nepletlo - bývá uváděn jako Jiří Dienstbier jr.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

„Nerozdýchal Hamáčka.“ Exnáměstek Ratha to v ČSSD zabalil, další se tu drží „Nerozdýchal Hamáčka.“ Exnáměstek Ratha to v ČSSD zabalil, další se tu drží Marek Semerád, bývalý náměstek někdejšího sociálnědemokratického hejtmana Davida Ratha, ukončil konc... číst článek
Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Senát odmítl návrh prezidenta Miloše Zemana na ústavního soudce. Ústavní právník Aleš Gerloch získal... číst článek
Dienstbier by ve vedení ČSSD uvítal Maláčovou. A zmínil, co položí vládu Dienstbier by ve vedení ČSSD uvítal Maláčovou. A zmínil, co položí vládu Sociální demokraté se rozhodli zůstat ve vládě s premiérem Andrejem Babišem (ANO), i proto žádnou re... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Justin Turdeau
Justin Turdeau
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Václav Krása
Václav Krása
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek