Jiří Dienstbier ml. | Celebwiki.cz

Jiří Dienstbier ml.

Datum narození: 27. 5. 1969
Místo narození: Washington, D.C.
Profese: politik ČSSD, kandidát na senátora ve volbách 2020
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Dienstbier mladší se potatil - stal se výraznou tváří české politické scény (v barvách ČSSD) a v roce 2013 dokonce jedním z kandidátů na prezidenta.

Když začátekm roku 2011 zemřel bývalý disident, polistopadový ministr zahraničí a v době své smrti senátor Jiří Dienstbier starší, nikoho nepřekvapilo, že se v doplňovacích volbách na Kladensku postavil do boje o jeho uprázdněné křeslo opět Jiří Dienstbier mladší.

JIŘÍ DIENSTBIER ML.: BABIŠOVI SE NEDÁ VĚŘIT 

Syn svého otce v senátu skutečně nahradil, což bylo nanejvýš symbolické, neboť tou dobou už byl Jiří Dienstbier ml. nepřehlédnutelnou postavou české politické scény a de facto už místo svého otce převzal dávno (od začátku 90. let 20. století působil v Občanském foru, Občanském hnutí, pak u Svobodných demokratů a nakonec v ČSSD).

Advokát, někdejší senátor, místopředseda ČSSD (2011 až 2013) a nakonec ve vládě Bohuslava Sobotky ministr bez portfeje, který měl na starosti lidská práva a zároveň šéfování Legislativní rady vlády. To je politická kariéra Jiřího Dienstbiera mladšího.

I když ve straně působí tak trochu jako rebel, je svůj, má přehled a je oblíbený. Strana ho proto ráda staví jako svého kandidáta do všemožných voleb (v roce 2010 byl např. kandidátem na primátora Prahy a v první přímé prezidentské volbě se směle postavil Miloši Zemanovi i Karlu Schwarzenbergovi a skončil na 4. místě s téměř stejným výsledkem, jako třetí Jan Fischer - rozdíl byl pouhých 0,2 %).

Jiří Dienstbier ml. je nálepkován jako představitel moderní evropské liberální levice (proto měl konflikty s pohrobky někdejšího šéfa ČSSD Miloše Zemana, kteří ve straně na rozdíl od něj zůstali, a opíral se do něj i sám prezident).

Do voleb 2020 Jiřího Dienstbiera ČSSD vyslala získat křeslo v Senátu za obvod č. 30 - Kladno.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

Jiří Dienstbier ml. se narodil ve Washingtonu, kde v té době jeho otec působil jako zahraniční korespondent Československého rozhlasu. Pochází s disidentské a chartistické rodiny (otec byl vězněn) a byl už v mládí vystaven komunistické šikaně, nesměl např. studovat na gymnáziu.

Práva na Univerzitě Karlově v Praze mohl Jiří Dienstbier ml. začít studovat až po listopadové revoluci.

O JIŘÍM DIENSTBIEROVI MJ. ČTĚTE ZDE>>

Jiří Dienstbier ml. není ženatý. Žije se svojí asistentkou Jaroslavou Tomášovou a mají syna, který - aby se to nepletlo - bývá uváděn jako Jiří Dienstbier jr.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Valachová ombudsmankou? „Hamáček sedá na Zemanovu lopatu,“ útočí Němcová z ODS Valachová ombudsmankou? „Hamáček sedá na Zemanovu lopatu,“ útočí Němcová z ODS Kdo se stane novou ombudsmankou? Exministryni spravedlnosti Heleně Válkové (ANO) značně přitížila ka... číst článek
Zemanovi rivalové se loučili s Fischerovou: Drahoš, Franz a Dienstbier se poklonili Táně Zemanovi rivalové se loučili s Fischerovou: Drahoš, Franz a Dienstbier se poklonili Táně Byla herečkou, divadelní kolegyní Dagmar Havlové, ale také političkou. S Táňou Fischerovou (†72), kt... číst článek
„Nerozdýchal Hamáčka.“ Exnáměstek Ratha to v ČSSD zabalil, další se tu drží „Nerozdýchal Hamáčka.“ Exnáměstek Ratha to v ČSSD zabalil, další se tu drží Marek Semerád, bývalý náměstek někdejšího sociálnědemokratického hejtmana Davida Ratha, ukončil konc... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Ondřej Knotek
Ondřej Knotek
zobrazit profil Lumír Aschenbrenner
Lumír Aschenbrenner
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová