Jiří Čunek | Celebwiki.cz

Jiří Čunek

Datum narození: 22. 2. 1959
Místo narození: Zlín
Profese: hejtman, senátor, bývalý starosta Vsetína
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jiří Čunek - senátor, šéf KDU-ČSL, ministr a starosta Vsetína - to všechno má za sebou muž, který se přes nálepku rasisty stal po volbách 2016 hejtmanem Zlínského kraje.

Jiří Čunek absolvoval Střední průmyslovou školu strojní v Napajedlech a poté pracoval jako automechanik ve Zlíně. V letech 1982 až 1997 byl zaměstnán jako bezpečnostní technik, resp. vedoucí bezpečnosti vsetínské Zbrojovky.

JIŘÍ ČUNEK O HOMOSEXUÁLECH

Jeho politická kariéra začala v roce 1994, kdy vstoupil jako nově zvolený zastupitel a místostarosta Vsetína do komunální politiky. Jiří Čunek nemá vysokoškolské vzdělání, čímž argumentovali někteří odpůrci jeho předsednictví (třeba tehdejšíé člen KDU-ČSL Miroslav Kalousek). Zároveň figuroval ve statutárních orgánech firem Zeveta a.s. a Avera s.r.o.

V letech 1998 až 2007 Jiří Čunek byl ve funkci starosty Vsetína, od roku 2000 do roku 2008 zastupitelem Zlínského kraje. V roce 2006 úspěšně prošel senátními volbami a následně byl zvolen předsedou KDU-ČSL. Jako předseda strany se stal v roce 2007 místopředsedou vlády a ministrem pro místní rozvoj ve vládě Mirka Topolánka.

Jiří Čunek je laureát Ceny PŘÍSTAV, kterou mu v roce 2006 udělila Česká rada dětí a mládeže za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

V rámci trestního vyšetřování v listopadu 2007 byl Jiří Čunek donucen rezignovat na své posty. Do úřadů se vrátil v roce 2008, v lednu roku 2009 však na oba posty znovu rezignoval a nepodařilo se mu ve stejném roce obhájit post předsedy KDU-ČSL.

V roce 2012 Jiří Čunek znovu vyhrál senátní volby v obvodě č. 77 - Vsetín a rovněž uspěl také v podzimních krajských volbách ve Zlínském kraji. Ve volbách 2016 se stal lidoveckou jedničkou a posléze hejtmanem. Do voleb 2018 jej strana vyslala obhajovat post senátora, což se mu podařilo hned v prvním kole.

O JIŘÍM ČUNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Čunek je kontroverzní osobou a je známý především kauzami, které se týkají Romů. Potíže měl také proto, že ho jeho bývalá asistentka Marcela Urbanová nařkla ze sexuálního obtěžování. To poté, co hrála klíčovou roli jako svědek údajné Čunkovy korupce. Čunkovu kauzu nařídila zastavit tehdejší nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, což vyvolalo další kontroverze. Po letech ale byla Marcela Urbanová obviněna z křivého svědectví.

Jiří Čunek je ženatý a má čtyři děti. 

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Lidovci hledají SuperStar: Uspěje traktorista Jurečka, terapeut Bartošek či Zdechovský? Lidovci hledají SuperStar: Uspěje traktorista Jurečka, terapeut Bartošek či Zdechovský? Kdo bude nástupcem vdovce Marka Výborného v čele lidovců? Proti sobě stanuli Marian Jurečka, Jan Bar... číst článek
„Máme 22 gayů a leseb.“ Adept na šéfa KDU-ČSL udivil Kalouska. Do boje jde i Jurečka „Máme 22 gayů a leseb.“ Adept na šéfa KDU-ČSL udivil Kalouska. Do boje jde i Jurečka Kandidát na šéfa KDU-ČSL a europoslanec Tomáš Zdechovský si na sociálních sítích zavařil. A to když ... číst článek
Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Europoslankyně Michaela Šojdrová se na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze nebude ucházet o post pře... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský