Pavel Talíř

Pavel Talíř

Datum narození: 10. 6. 1966
Místo narození: Kaplice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Starosta Kaplic na Českokrumlovsku Pavel Talíř a jihočeský zastupitel se stal lídrem tamní kandidátky KDU-ČSL, čímž mu strana dala možnost vybojovat křeslo hejtmana.

„Mou osobní prioritou je životní prostředí a odpadová politika, která je alfou a omegou společnosti. Odpady budou ožehavým tématem budoucnosti. Dalšími tématy jsou sociální služby, zdravotnictví, regionální doprava a podpora rodin, které jsou prostorem výchovy budoucích generací a základem naší svobodné společnosti. Proto je zásadní mladé lidi vzdělávat a vhodně motivovat,“ napsal Pavel Talíř na webu KDU-ČSL.

PAVEL TALÍŘ - ZAJÍMAVOSTI O POLITIKOVI ZDE

Do politiky Pavel Talíř vstoupil jako člen Strany venkova - spojené občanské síly – byl lídrem v komunálních volbách v roce 2002. Neuspěl. Totéž jej potkalo o čtyři roky později za KDU-ČSL. Poprvé zabodoval v roce 2010; v listopadu byl zvolen starostou města Kaplic na Českokrumlovsku. Jím se stal i v roce 2014. S podobnými neúspěchy se Pavel Talíř potýkal též v krajských volbách. Zvolen do jihočeského zastupitelstva byl až roku 2012. V krajských volbách 2016 se stal kandidátem na hejtmana za KDU-ČSL v Jihočeském kraji. V letech 2002, 2010 a 2013 se Pavel Talíř pokusil získat poslanecký mandát, ale marně.

Po Střední zemědělské škole v Kamenici nad Lipou Pavel Talíř pracoval v Zemědělském družstvu Netřebice na Českokrumlovsku (byl i předsedou představenstva), u Pozemních staveb v Českých Budějovicích či jako prodejce zemědělské techniky ve firmě Unicon servis Třeboň. Vysokoškolské vzdělání si doplnil v CEVRO Institutu v Praze, kde promoval roku 2011.

Kaplický rodák Pavel Talíř je ženatý. S manželkou Evou mají dvě děti: dceru a syna.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Jana Mračková Vildumetzová
Jana Mračková Vildumetzová
zobrazit profil Michaela Šebelová
Michaela Šebelová
zobrazit profil Andrea Babišová
Andrea Babišová
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Michal Šmarda
Michal Šmarda