Ivana Bartošová | Celebwiki.cz

Ivana Bartošová

Datum narození: 6.10.1960
Profese: pedagožka, politička KDU-ČSL
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Pedagožka a školní inspektorka Ivana Bartošová se jako členka KDU-ČSL stala ve volbách 2016 lídryní Koalice pro Plzeňský kraj, tedy její kandidátkou na hejtmanku.

„Ve školství chci zvýšit investice do budov středních škol, sledovat kvalitu středoškolského vzdělávání a uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Kromě technického vzdělávání chci kvalitní podmínky pro vzdělávání zemědělské a potravinářské. Podporuji rozumnou integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných školách a chci zlepšit možnosti dalšího vzdělávání jejich učitelů,“ řekla politička Ivana Bartošová, dříve Ivana Krýslová, v rozhovoru na webu KDU-ČSL, kde též uvedla, že jí zajímá také oblast sociální politiky, zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu.

Do politiky Ivana Bartošová vstoupila v komunálních volbách v roce 1998, kdy byla zvolena jako nestraník za KDU-ČSL zastupitelkou městského obvodu Plzeň 1. O čtyři roky později mandát obhájila, a to už jako lidovec. V následujících několika volbách úspěšná nebyla, stejně jako do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Ve volebním klání 2016 se stala jedničkou Koalice pro Plzeňský kraj (KDU-ČSL, SZ a hnutí Nestraníci), tedy kandidátkou na hejtmankuIvana Bartošová se v roce 2013 pokusila o štěstí ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Mandát nezískala.

Dlouholetá odbornice na školství Ivana Bartošová pracuje na internetovém projektu Školská poradna, který má sloužit rodičům dětí a žákům všech typů škol.

Ivana Bartošová má tři děti. Mezi její koníčky patří četba. Už v mládí si oblíbila Agathu Christie. Má ráda také historické romány.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Sestra Ivety Bartošové (†48) Ivana (53): STRACH PO NÁVRATU DOMŮ! Sestra Ivety Bartošové (†48) Ivana (53): STRACH PO NÁVRATU DOMŮ!  Jednovaječné dvojče Ivety Bartošové (†48) míří do Prahy. Ve slavné Lucerně hodlá Ivana Bartošová… číst článek
Iveta Bartošová žije, na kolejích byla jiná, říká Macura! Utěšuje se spikleneckou teorií? Iveta Bartošová žije, na kolejích byla jiná, říká Macura! Utěšuje se spikleneckou teorií? Ani více než pět let od smrti Ivety Bartošové (†48) se její někdejší „ochránce“ Zdeněk Macura (45)… číst článek
Bartošová a Penk: Nevraživost střídá dojemná pocta mrtvé lásce Bartošová a Penk: Nevraživost střídá dojemná pocta mrtvé lásce Jednapadesátiletý zpěvák jde do sebe. Drogová minulost je zřejmě pryč a s ní i vzpomínky na rozpory,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Zdeněk Štefek
Zdeněk Štefek
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková