Ivana Bartošová | Celebwiki.cz

Ivana Bartošová

Datum narození: 6. 10. 1960
Profese: pedagožka, politička KDU-ČSL
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Pedagožka a školní inspektorka Ivana Bartošová se jako členka KDU-ČSL stala ve volbách 2016 lídryní Koalice pro Plzeňský kraj, tedy její kandidátkou na hejtmanku.

„Ve školství chci zvýšit investice do budov středních škol, sledovat kvalitu středoškolského vzdělávání a uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Kromě technického vzdělávání chci kvalitní podmínky pro vzdělávání zemědělské a potravinářské. Podporuji rozumnou integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných školách a chci zlepšit možnosti dalšího vzdělávání jejich učitelů,“ řekla politička Ivana Bartošová, dříve Ivana Krýslová, v rozhovoru na webu KDU-ČSL, kde též uvedla, že jí zajímá také oblast sociální politiky, zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu.

Do politiky Ivana Bartošová vstoupila v komunálních volbách v roce 1998, kdy byla zvolena jako nestraník za KDU-ČSL zastupitelkou městského obvodu Plzeň 1. O čtyři roky později mandát obhájila, a to už jako lidovec. V následujících několika volbách úspěšná nebyla, stejně jako do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Ve volebním klání 2016 se stala jedničkou Koalice pro Plzeňský kraj (KDU-ČSL, SZ a hnutí Nestraníci), tedy kandidátkou na hejtmankuIvana Bartošová se v roce 2013 pokusila o štěstí ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Mandát nezískala.

Dlouholetá odbornice na školství Ivana Bartošová pracuje na internetovém projektu Školská poradna, který má sloužit rodičům dětí a žákům všech typů škol.

Ivana Bartošová má tři děti. Mezi její koníčky patří četba. Už v mládí si oblíbila Agathu Christie. Má ráda také historické romány.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

6 let od smrti Bartošové (†48): Rychtář truchlil se „zlodějem kabátů“ a koledoval si o malér 6 let od smrti Bartošové (†48): Rychtář truchlil se „zlodějem kabátů“ a koledoval si o malér 29. dubna je to šest let, co Iveta Bartošová (†48) ukončila svůj život skokem pod vlak. Na místo tra... číst článek
Mrazivé detaily smrti parťáka Bartošové: Policie tvrdí, že Sepéši... Mrazivé detaily smrti parťáka Bartošové: Policie tvrdí, že Sepéši... Nečekaná smrt zasáhla všechny jeho fanoušky a především jeho kolegyni a partnerku Ivetu Bartošovou (... číst článek
Ivana Gottová řekla po manželově smrti ano! Který muž ji obměkčil? Ivana Gottová řekla po manželově smrti ano! Který muž ji obměkčil? Ještě nedávno Ivana Gottová (43) říkala rezolutní ne všem, kteří chtěli památku jejího zesnulého man... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Tomáš Macura
Tomáš Macura
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Jan Jarolím
Jan Jarolím
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas