Ivana Bartošová

Ivana Bartošová

Datum narození: 6. 10. 1960
Profese: pedagožka, politička KDU-ČSL
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Pedagožka a školní inspektorka Ivana Bartošová se jako členka KDU-ČSL stala ve volbách 2016 lídryní Koalice pro Plzeňský kraj, tedy její kandidátkou na hejtmanku.

„Ve školství chci zvýšit investice do budov středních škol, sledovat kvalitu středoškolského vzdělávání a uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Kromě technického vzdělávání chci kvalitní podmínky pro vzdělávání zemědělské a potravinářské. Podporuji rozumnou integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných školách a chci zlepšit možnosti dalšího vzdělávání jejich učitelů,“ řekla politička Ivana Bartošová, dříve Ivana Krýslová, v rozhovoru na webu KDU-ČSL, kde též uvedla, že jí zajímá také oblast sociální politiky, zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu.

Do politiky Ivana Bartošová vstoupila v komunálních volbách v roce 1998, kdy byla zvolena jako nestraník za KDU-ČSL zastupitelkou městského obvodu Plzeň 1. O čtyři roky později mandát obhájila, a to už jako lidovec. V následujících několika volbách úspěšná nebyla, stejně jako do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Ve volebním klání 2016 se stala jedničkou Koalice pro Plzeňský kraj (KDU-ČSL, SZ a hnutí Nestraníci), tedy kandidátkou na hejtmankuIvana Bartošová se v roce 2013 pokusila o štěstí ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Mandát nezískala.

Dlouholetá odbornice na školství Ivana Bartošová pracuje na internetovém projektu Školská poradna, který má sloužit rodičům dětí a žákům všech typů škol.

Ivana Bartošová má tři děti. Mezi její koníčky patří četba. Už v mládí si oblíbila Agathu Christie. Má ráda také historické romány.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Jak se mění syn Bartošové (†48)? Z Artura je štramák! Andílek, metalista a nakonec elegán Jak se mění syn Bartošové (†48)? Z Artura je štramák! Andílek, metalista a nakonec elegán V pražském kině Lucerna ve středu večer proběhla slavnostní premiéra minisérie Iveta. Seriál, který ... číst článek
Manažer Bartošové o naprostém tabu: Štaidl by to nikdy neschválil Manažer Bartošové o naprostém tabu: Štaidl by to nikdy neschválil Na konci dubna to bude osm let od chvíle, kdy Iveta Bartošová (†48) odešla dobrovolně ze života. Jej... číst článek
Gott dostane další cenu na Slavících! I když je už skoro dva roky po smrti Gott dostane další cenu na Slavících! I když je už skoro dva roky po smrti Svého 43. slavíka už Karel Gott (†80) letos nezíská! Po čtyřleté odmlce koupil anketu popularity mil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Věra Adámková
Věra Adámková
zobrazit profil Jaroslav Malý
Jaroslav Malý
zobrazit profil Pavel Šindelář
Pavel Šindelář
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Hubert Lang
Hubert Lang