Ivana Bartošová | Celebwiki.cz

Ivana Bartošová

Datum narození: 6.10.1960
Profese: pedagožka, politička KDU-ČSL
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Pedagožka a školní inspektorka Ivana Bartošová se jako členka KDU-ČSL stala ve volbách 2016 lídryní Koalice pro Plzeňský kraj, tedy její kandidátkou na hejtmanku.

„Ve školství chci zvýšit investice do budov středních škol, sledovat kvalitu středoškolského vzdělávání a uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Kromě technického vzdělávání chci kvalitní podmínky pro vzdělávání zemědělské a potravinářské. Podporuji rozumnou integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných školách a chci zlepšit možnosti dalšího vzdělávání jejich učitelů,“ řekla politička Ivana Bartošová, dříve Ivana Krýslová, v rozhovoru na webu KDU-ČSL, kde též uvedla, že jí zajímá také oblast sociální politiky, zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu.

Do politiky Ivana Bartošová vstoupila v komunálních volbách v roce 1998, kdy byla zvolena jako nestraník za KDU-ČSL zastupitelkou městského obvodu Plzeň 1. O čtyři roky později mandát obhájila, a to už jako lidovec. V následujících několika volbách úspěšná nebyla, stejně jako do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Ve volebním klání 2016 se stala jedničkou Koalice pro Plzeňský kraj (KDU-ČSL, SZ a hnutí Nestraníci), tedy kandidátkou na hejtmankuIvana Bartošová se v roce 2013 pokusila o štěstí ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Mandát nezískala.

Dlouholetá odbornice na školství Ivana Bartošová pracuje na internetovém projektu Školská poradna, který má sloužit rodičům dětí a žákům všech typů škol.

Ivana Bartošová má tři děti. Mezi její koníčky patří četba. Už v mládí si oblíbila Agathu Christie. Má ráda také historické romány.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Bartošová a Penk: Nevraživost střídá dojemná pocta mrtvé lásce Bartošová a Penk: Nevraživost střídá dojemná pocta mrtvé lásce Jednapadesátiletý zpěvák jde do sebe. Drogová minulost je zřejmě pryč a s ní i vzpomínky na rozpory,… číst článek
Svatba expartnera Bartošové (†48): Zásnubní prsten se nelíbil mamince, musel pořídit jiný! Svatba expartnera Bartošové (†48): Zásnubní prsten se nelíbil mamince, musel pořídit jiný! Italský hrabě Domenico Martucci (43) se v Česku proslavil především krátkým vztahem se zpěvačkou… číst článek
Už nemohla mlčet! Dvojče Bartošové (†48) Ivana promluvila poprvé od Ivetiny smrti Už nemohla mlčet! Dvojče Bartošové (†48) Ivana promluvila poprvé od Ivetiny smrti Na veřejnosti se dvojče tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (†48) Ivana (53) objevovala málokdy,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Miroslav Sládek
Miroslav Sládek
zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil