Lukáš Curylo | Celebwiki.cz
Lukáš Curylo

Lukáš Curylo

Datum narození: 3. 2. 1974
Místo narození: Ostrava
Profese: ředitel Charity ČR, politik KDU-ČSL
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zastupitel Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo se ve volbách 2016 stal lídrem křesťanských demokratů a tím i jejich kandidátem na tamního hejtmana.

Do politiky se Lukáš Curylo pokoušel poprvé dostat v komunálních volbách 1994, kdy jako nestraník kandidoval za KDU-ČSL do Zastupitelstva Městského obvodu Ostrava-Poruba. Nepodařilo se mu to. Zastupitelem se stal až jako člen KDU-ČSL (od roku 1996) po volbách 1998. Mandát pak opakovaně obhájil (2002, 2006). Neuspěl také s pokusy o zvolení do Zastupitelstva města Ostravy, kandidaturou na tamního primátora, stejně jako v krajských volbách 2000. Řadu neúspěchů prolomil ve volbách 2008, kdy se stal krajským zastupitelem. O čtyři roky později mandát nejen obhájil, ale díky preferenčním hlasům se z pátého místa vyšplhal na první. Stal se členem Výboru pro tělovýchovu a sport a předsedou Komise pro zdravotně postižené občany. Dvakrát se marně pokusil usednout v Poslanecké sněmovně PČR. Štěstí neměl ani s volbami do Senátu PČR v roce 2014, kdy kandidoval v obvodu č. 72 – Ostrava-město; skončil na 4. místě. Ve volbách v roce 2016 byl nominován na lídra KDU-ČSL v Moravskoslezském kraji, tedy na tamního hejtmana.

LUKAŠ CURYLO A CHARITA ČR

Po absolvování Filozofické fakulty Ostravské univerzity Lukáš Curylo později vystudoval i Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Vyučoval na gymnáziu, pracoval jako metodik Odboru školství, mládeže a sportu na Krajském úřadě Moravskoslezského či řídil Odbor kultury, školství, mládeže a sportu Magistrátu města Ostravy. Roku 2008 se pustil do podnikání v oblasti pořádání kurzů, školení a lektorské činnosti.
V dubnu 2007 jej biskup František Václav Lobkowicz jmenoval ředitelem Diecézní charity ostravsko-opavské; v únoru 2013 se stal Lukáš Curylo stal ředitelem Charity České republiky.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius