Jan Horník | Celebwiki.cz

Jan Horník

Datum narození: 19.3.1954
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: senátor a starosta Božího Daru
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Senátor a starosta Božího Daru Jan Horník šel za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do voleb 2016. Post v horní komoře za obvod č. 1 - Karlovy Vary obhájil.

Starostou Božího Daru se Jan Horník poprvé stal roku 1990. Od té doby post pokaždé obhájil, naposledy ve volbách 2014. Boží dar je unikátním tím, jak dokáže získávat dotace z EU. Například ve volebním období 2006 až 2010 město, se svými 180 obyvateli, získalo z Evropských fondů 112 miliónů korun.

Členem politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN) je Jan Horník od ledna 2009. Předtím byl v ODA (1992 až 1994) nebo kandidoval jako nestraník. Od roku 2000 je také zastupitelem Karlovarského kraje, kde se zasazuje o zlepšení cestovního ruchu, usiluje o dostavbu dálnice D6 či prosazuje zachování několika středních škol, kterým hrozí zrušení.

Do Senátu PČR se za obvod č. 1 - Karlovy Vary probojoval roku 2004, a to za uskupení Alternativa pro kraj. V horní komoře je členem Klubu TOP 09 s podporou Starostů, za které svůj mandát obhájil i roku 2010. Ve volbách 2016 byl hnutím STAN vyslán, aby mandát v obvodu č. 1 - Karlovy Vary znovu obhájil. Jedinou hrozbou z kandidátů ostatních stran a uskupení pro byl žokej Josef Váňa, kterého do boje vyslalo hnutí ANO. Jej však s přehledemm porazil.

Po absolvování oboru meliorace na Vysoké škole zemědělské v Praze Jan Horník působil v řadě funkcí v Agroprojektu, byl šéfem pobočky JZD Chýně, staral se o majetek TJ Jáchymov jako vedoucí lyžařského areálu a správy majetku. Podniká v oblasti ubytovacích služeb.

Jan Horník je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru Michaelu. S druhou manželkou vychovává syny Daniela a Sebastiana. Mezi politikovy koníčky patří sport, zejména volejbal a lyžování.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Král parketu Kubera (71). Kandidát na šéfa Senátu to po zlaté svatbě roztočil s cizí ženou Král parketu Kubera (71). Kandidát na šéfa Senátu to po zlaté svatbě roztočil s cizí ženou Stále ještě místopředseda Senátu a donedávna mnohaletý primátor Jaroslav Kubera (71, ODS) ukázal,… číst článek
Porcování funkcí v Senátu: Tři adepti na šéfa. Uspěje Kubera? A co bude se Štěchem? Porcování funkcí v Senátu: Tři adepti na šéfa. Uspěje Kubera? A co bude se Štěchem? Z postu předsedy se Milan Štěch (ČSSD) zřejmě posune jen o jeden stupínek níže, tedy na pozici místopředsedy… číst článek
ODS skřípe zuby, Hilšer zamíchal „hrou o Senát“. S Drahošem posílí Starosty ODS skřípe zuby, Hilšer zamíchal „hrou o Senát“. S Drahošem posílí Starosty Marek Hilšer oproti původním spekulacím neposílí menší senátorský klub právníka Václava Lásky, ale… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá