Jan Horník | Celebwiki.cz

Jan Horník

Datum narození: 19.3.1954
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: senátor a starosta Božího Daru
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Senátor a starosta Božího Daru Jan Horník šel za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do voleb 2016. Post v horní komoře za obvod č. 1 - Karlovy Vary obhájil.

Starostou Božího Daru se Jan Horník poprvé stal roku 1990. Od té doby post pokaždé obhájil, naposledy ve volbách 2014. Boží dar je unikátním tím, jak dokáže získávat dotace z EU. Například ve volebním období 2006 až 2010 město, se svými 180 obyvateli, získalo z Evropských fondů 112 miliónů korun.

Členem politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN) je Jan Horník od ledna 2009. Předtím byl v ODA (1992 až 1994) nebo kandidoval jako nestraník. Od roku 2000 je také zastupitelem Karlovarského kraje, kde se zasazuje o zlepšení cestovního ruchu, usiluje o dostavbu dálnice D6 či prosazuje zachování několika středních škol, kterým hrozí zrušení.

Do Senátu PČR se za obvod č. 1 - Karlovy Vary probojoval roku 2004, a to za uskupení Alternativa pro kraj. V horní komoře je členem Klubu TOP 09 s podporou Starostů, za které svůj mandát obhájil i roku 2010. Ve volbách 2016 byl hnutím STAN vyslán, aby mandát v obvodu č. 1 - Karlovy Vary znovu obhájil. Jedinou hrozbou z kandidátů ostatních stran a uskupení pro byl žokej Josef Váňa, kterého do boje vyslalo hnutí ANO. Jej však s přehledemm porazil.

Po absolvování oboru meliorace na Vysoké škole zemědělské v Praze Jan Horník působil v řadě funkcí v Agroprojektu, byl šéfem pobočky JZD Chýně, staral se o majetek TJ Jáchymov jako vedoucí lyžařského areálu a správy majetku. Podniká v oblasti ubytovacích služeb.

Jan Horník je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru Michaelu. S druhou manželkou vychovává syny Daniela a Sebastiana. Mezi politikovy koníčky patří sport, zejména volejbal a lyžování.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Senát odmítl návrh prezidenta Miloše Zemana na ústavního soudce. Ústavní právník Aleš Gerloch získal… číst článek
Komentář: Důležití nenažranci. Senátoři znovu ukázali, proč jim věří nejmíň lidí     Komentář: Důležití nenažranci. Senátoři znovu ukázali, proč jim věří nejmíň lidí Tak to nakonec dokázali i senátoři, byť se to v některých z nich prý „pralo“. Senát nakonec poslal… číst článek
Boj o šéfa Senátu vyhrál Kubera. Může brát přes 240 tisíc, pokud nestihnou probrat platy Boj o šéfa Senátu vyhrál Kubera. Může brát přes 240 tisíc, pokud nestihnou probrat platy Novým předsedou Senátu se stal Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Zdeněk Štefek
Zdeněk Štefek
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková