Jan Horník | Celebwiki.cz
Jan Horník

Jan Horník

Datum narození: 19. 3. 1954
Místo narození: Mariánské Lázně
Profese: senátor a starosta Božího Daru
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Senátor a starosta Božího Daru Jan Horník šel za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do voleb 2016. Post v horní komoře za obvod č. 1 - Karlovy Vary obhájil.

Starostou Božího Daru se Jan Horník poprvé stal roku 1990. Od té doby post pokaždé obhájil, naposledy ve volbách 2014. Boží dar je unikátním tím, jak dokáže získávat dotace z EU. Například ve volebním období 2006 až 2010 město, se svými 180 obyvateli, získalo z Evropských fondů 112 miliónů korun.

Členem politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN) je Jan Horník od ledna 2009. Předtím byl v ODA (1992 až 1994) nebo kandidoval jako nestraník. Od roku 2000 je také zastupitelem Karlovarského kraje, kde se zasazuje o zlepšení cestovního ruchu, usiluje o dostavbu dálnice D6 či prosazuje zachování několika středních škol, kterým hrozí zrušení.

Do Senátu PČR se za obvod č. 1 - Karlovy Vary probojoval roku 2004, a to za uskupení Alternativa pro kraj. V horní komoře je členem Klubu TOP 09 s podporou Starostů, za které svůj mandát obhájil i roku 2010. Ve volbách 2016 byl hnutím STAN vyslán, aby mandát v obvodu č. 1 - Karlovy Vary znovu obhájil. Jedinou hrozbou z kandidátů ostatních stran a uskupení pro byl žokej Josef Váňa, kterého do boje vyslalo hnutí ANO. Jej však s přehledemm porazil.

Po absolvování oboru meliorace na Vysoké škole zemědělské v Praze Jan Horník působil v řadě funkcí v Agroprojektu, byl šéfem pobočky JZD Chýně, staral se o majetek TJ Jáchymov jako vedoucí lyžařského areálu a správy majetku. Podniká v oblasti ubytovacích služeb.

Jan Horník je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru Michaelu. S druhou manželkou vychovává syny Daniela a Sebastiana. Mezi politikovy koníčky patří sport, zejména volejbal a lyžování.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Ve středu si nenakoupíme. Kritik zavřených obchodů: Zrušme to, Klaus měl pravdu Ve středu si nenakoupíme. Kritik zavřených obchodů: Zrušme to, Klaus měl pravdu Je to poněkud paradoxní a dle kritiků ne zcela přehledná situace. Zatímco ve středu 1. května bylo n... číst článek
„Prachsprostá lenost.“ Daň z nabytí nemovitosti možná skončí, Senát byl ve varu „Prachsprostá lenost.“ Daň z nabytí nemovitosti možná skončí, Senát byl ve varu Senát chce zrušit daň z nabytí nemovitých věcí. Svůj návrh v pátek vložil do poslanecké novely zákon... číst článek
Zavírání obchodů o svátcích skončí, chce Senát. Má to zařídit „podpultová finta“ Zavírání obchodů o svátcích skončí, chce Senát. Má to zařídit „podpultová finta“ Senát chce zrušit zákon, který zakazuje prodej ve velkých obchodech o vybraných svátcích. Svůj návrh... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Karel Havlíček
Karel Havlíček
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová