Robert Plaga | Celebwiki.cz

Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Kvůli inkluzi se děti hůř učí. Velká zpráva ministerstva o českém školství Kvůli inkluzi se děti hůř učí. Velká zpráva ministerstva o českém školství Už takřka tři roky platí novela školského zákona, podle níž děti se speciálními vzdělávacími potřebami… číst článek
45 tisíc korun učitelům? Plagův plán zběhlíky zpět nenaláká, varuje profesorka 45 tisíc korun učitelům? Plagův plán zběhlíky zpět nenaláká, varuje profesorka Je to letitý problém. V Česku začíná být nedostatek nejen lékařů, řemeslníků, ale také kantorů. Ministr… číst článek
Ministr školství na odstřel? Plaga spí klidně. A plánuje další změnu u maturit z matiky Ministr školství na odstřel? Plaga spí klidně. A plánuje další změnu u maturit z matiky Bylo by to nespravedlivé. Původně měla maturita z matematiky začít nejdříve platit pro gymnázia a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.