Robert Plaga | Celebwiki.cz

Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Stávka učitelů: „Jako máma doufám, že nebude. A Plaga to zpackal,“ zaútočila Valachová Stávka učitelů: „Jako máma doufám, že nebude. A Plaga to zpackal,“ zaútočila Valachová 6. listopadu by mělo dojít na stávku učitelů, směřují k ní školské odbory. Exministryně školství… číst článek
Nazlobená Alex a plačící vdova vířily hradní emoce. Babišovi muži vyvedli krásné manželky Nazlobená Alex a plačící vdova vířily hradní emoce. Babišovi muži vyvedli krásné manželky Andrej Babiš (ANO) i jeho ministři vyvedli své pohledné manželky – a to včetně čerstvého ženáče Adama… číst článek
Vláda odmítla povinnou maturitu z matematiky v roce 2021. A zvedla platy učitelům Vláda odmítla povinnou maturitu z matematiky v roce 2021. A zvedla platy učitelům Vláda je proti zavedení povinné maturity z matematiky. Ve středu podpořila návrh ministra školství… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil