Robert Plaga | Celebwiki.cz

Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

„Oškubaná“ inkluze: Propustí 2600 asistentů pedagogů, škrtnou na ni 1,8 miliardy? „Oškubaná“ inkluze: Propustí 2600 asistentů pedagogů, škrtnou na ni 1,8 miliardy? Po stávce učitelů za vyšší platy padají další varování před tím, kam se ubírá české školství. Podle… číst článek
Ke stávce se hlásí víc než 6000 škol, tvrdí odbory. Odpadne vyučování? Ke stávce se hlásí víc než 6000 škol, tvrdí odbory. Odpadne vyučování? Ke stávce kvůli platům učitelů se zatím přihlásilo přes 6000 škol, které se chtějí k protestu nějak… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála