Robert Plaga | Celebwiki.cz

Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Maláčová se Schillerovou bojovaly 5 hodin o 11 miliard navíc. Rozešly se bez výsledku Maláčová se Schillerovou bojovaly 5 hodin o 11 miliard navíc. Rozešly se bez výsledku Jednání ministryň práce Jany Maláčové (ČSSD) a financí Aleny Schillerové (za ANO) o podobě rozpočtu… číst článek
Miliarda navíc na platy učitelů i policii. Ministři žádali Schillerovou o peníze Miliarda navíc na platy učitelů i policii. Ministři žádali Schillerovou o peníze Do školství by v příštím roce měla jít oproti původnímu návrhu rozpočtu miliarda korun navíc na zajištění… číst článek
Babiš bere Moniku a Vivien na Krétu. Ministři míří k moři i na polární kruh Babiš bere Moniku a Vivien na Krétu. Ministři míří k moři i na polární kruh Vládní prázdniny jsou tu. Babišův kabinet si na úterý 30. července naplánoval na delší dobu poslední… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl