Robert Plaga | Celebwiki.cz

Robert Plaga

Datum narození: 21. 7. 1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Velký přehled: Co se mění od pondělí? Návrat hospod, hotelů, saun i návštěv seniorů Velký přehled: Co se mění od pondělí? Návrat hospod, hotelů, saun i návštěv seniorů Pondělí 25. května přináší další velké rozvolnění v Česku. Otevírají se vnitřní prostory restaurací ... číst článek
Babišovi do Řecka, ministryně v létě potlačí kočárek. Maláčová má smůlu. Kdo bude v ČR? Babišovi do Řecka, ministryně v létě potlačí kočárek. Maláčová má smůlu. Kdo bude v ČR? Jak naložit s letošní dovolenou? Velké cestovky Exim Tours a Fischer již kvůli pandemii koronaviru z... číst článek
Otevírají se hranice... Kam si čeští politici plánují dovolenou! A další aktuality Otevírají se hranice... Kam si čeští politici plánují dovolenou! A další aktuality Letní dovolená v zahraničí, nebo v tuzemsku? To je dilema, které teď má mnoho z nás, a to včetně naš... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha