Robert Plaga | Celebwiki.cz

Robert Plaga

Datum narození: 21. 7. 1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Učitelé se dočkají průměrného platu 45 tisíc. Plaga a Schillerová: Nárůst bude o devět procent Učitelé se dočkají průměrného platu 45 tisíc. Plaga a Schillerová: Nárůst bude o devět procent Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent. Rozpočet na ně by se tak měl zvýšit meziročně... číst článek
Česko se přebarvuje kvůli viru. Zavřete školy, žádají odboráři pro červené okresy Česko se přebarvuje kvůli viru. Zavřete školy, žádají odboráři pro červené okresy Školští odboráři dnes vyzvali zástupce vlády a hygieniků, aby v regionech s nejvyšším rizikem nákazy... číst článek
Roušky ve třídách jsou nesmysl? V debatě Blesku to vláda schytala i za „alibismus“ Roušky ve třídách jsou nesmysl? V debatě Blesku to vláda schytala i za „alibismus“ Kritika vlády za manuál pro školy kvůli koronaviru rezonovala u většiny účastníků čtvrté předvolební... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Marek Ošťádal
Marek Ošťádal
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa