Robert Plaga

Datum narození: 21. 7. 1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Budoucí ministr Gazdík o testech ve školách: „Sklady jsou téměř prázdné“. A co nouzový stav? Budoucí ministr Gazdík o testech ve školách: „Sklady jsou téměř prázdné“. A co nouzový stav? Kandidát na ministra školství, bývalý učitel Petr Gazdík (STAN) je připravený místo ve vládě přijmou... číst článek
Vojtěch s bičem na neočkované vyčkává. Nouzový stav s Válkem a jeho týmem odmítli Vojtěch s bičem na neočkované vyčkává. Nouzový stav s Válkem a jeho týmem odmítli Žádný z kroků pro řešení epidemie covidu v zemi nevyžaduje zavedení nouzového stavu a nemá jít o dra... číst článek
Babiš či poslanec v kroji složili slib: Pocty umučenému pradědovi i tátovi, který podlehl covidu Babiš či poslanec v kroji složili slib: Pocty umučenému pradědovi i tátovi, který podlehl covidu Nově zvolení poslanci se v pondělí odpoledne poprvé po volbách sešli na ustavující schůzi, která trv... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Jiří Nantl
Jiří Nantl
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Rudolf Špoták
Rudolf Špoták