Robert Plaga | Celebwiki.cz

Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Češi se bojí o blízké, „syslili“ rýži a Hamáček předčil Babiše, ukázal průzkum o koronaviru Češi se bojí o blízké, „syslili“ rýži a Hamáček předčil Babiše, ukázal průzkum o koronaviru Češi se obávají, co dalšího přinese koronavirová epidemie. Častěji však mají strach o své blízké… číst článek
Zavřené školy kvůli koronaviru: Čeká to i školky? Zoufalým rodičům poslal ministr vzkaz Zavřené školy kvůli koronaviru: Čeká to i školky? Zoufalým rodičům poslal ministr vzkaz Školy kvůli koronaviru v Česku přerušily výuky. A to uprostřed pracovního týdne. Řada rodičů rázem… číst článek
Babiš označil poslankyni za „bestii“. „Chová se jak hulvát, ať se omluví,“ zuří šéf STAN Babiš označil poslankyni za „bestii“. „Chová se jak hulvát, ať se omluví,“ zuří šéf STAN Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan bude v úvodu dnešní schůze Sněmovny žádat premiéra… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček