Robert Plaga

Datum narození: 21. 7. 1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu. Skončil v prosinci 2021.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

 

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce. V ní skočil v prosinci 2021.

 

Články o celebritě

Gazdíka má nahradit právník Balaš! Rakušan potvrdil jméno kandidáta na ministra školství Gazdíka má nahradit právník Balaš! Rakušan potvrdil jméno kandidáta na ministra školství Ministrem školství po Petru Gazdíkovi (STAN) se od července zřejmě stane poslanec STAN a ústavní prá... číst článek
Poslanec Vojtko novým ministrem školství nebude. Nabídku odmítl z osobních důvodů Poslanec Vojtko novým ministrem školství nebude. Nabídku odmítl z osobních důvodů n z možných kandidátů na nového ministra školství, poslanec STAN Viktor Vojtko, dnes na twitteru uve... číst článek
Trable STAN: Vrátí dar 350 tisíc od podnikatele Kosa. S Piráty řeší adepty na nového ministra Trable STAN: Vrátí dar 350 tisíc od podnikatele Kosa. S Piráty řeší adepty na nového ministra Vicepremiér a šéf STAN Vít Rakušan hasí nemalý požár, který kolem jeho hnutí propukl. V pondělí veče... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Martin Juroška
Martin Juroška
zobrazit profil Martin Major
Martin Major
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Zuzana Majerová Zahradníková
Zuzana Majerová Zahradníková
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Jaroslav Holík
Jaroslav Holík