Jan Blatný | Celebwiki.cz

Jan Blatný

Datum narození: 24. 3. 1970
Místo narození: Prostějov
Profese: 20. ministr zdravotnictví ČR, lékař, dětský hematolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Lékař Jan Blatný se coby šéf dětské hematologie Fakultní nemocnice Brno stal 29. října 2020 ministrem zdravotnictví v druhé Babišově vládě, a to po excesu Romana Prymuly, který byl odvolán.

Vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jan Blatný se v rámci své profesní dráhy zaměřil na léčbu dětí s poruchou srážlivosti krve, začal se podílet také na diagnostice a léčbě dětské leukémie a solidních nádorů.

JAN BLATNÝ - BABIŠ ODNESL JEHO CV ZEMANOVI

Stal se koordinátorem Českého národního hemofilického programu a členem výboru Pracovní skupiny dětské hematologie České pediatrické a České hematologické společnosti. Jan Blatný spolupracuje s pediatrickým a perinatálním vědeckým a standardizačním výborem Mezinárodní společnosti pro trombózu a hemostázu.

Jeho erudovanost Janu Blatnému přinesla post přednosty oddělení dětské hematologie a biochemie a pozici zdravotnického náměstka pro pracoviště Dětská nemocnice v Brně Fakultní nemocnice tamtéž.

Za sebou má i zkušenosti ze zahraničí. Uznávaný odborník Jan Blatný se společně s dalšími kolegy zúčastnil mj. kongresu EAHAD (European Association of Haemophilia and Allied Disorders) v Madridu.

Do povědomí široké veřejnosti se Jan Blatný dostal 23. října 2020, kdy na Úřadu vlády ČR navštívil premiéra Andreje Babiše (ANO). Stalo se tak poté, co předseda vlády začal shánět nového ministra zdravotnictví, když po hospodském průšvihu stávajícího šéfa resortu za ANO Romana Prymuly oznámil jeho konec ve funkci (po pouhém měsíci).

O JANOVI BLATNÉM ČTĚTE ZDE>>

Prezident Miloš Zeman 29. října 2020 Jana Blatného (za ANO) jmenoval ministrem zdravotnictví

 

Články o celebritě

Šéf testování covidu v Česku končí a dal průchod hněvu. Babiše odchod Hajdúcha mrzí Šéf testování covidu v Česku končí a dal průchod hněvu. Babiše odchod Hajdúcha mrzí Národní koordinátor testování na covid-19 a vedoucí laboratorní skupiny při ministerstvu zdravotnict... číst článek
Vláda povolí návštěvy v důchoďácích, testy zaplatí stát. A poslala miliardy sportu i na vakcíny Vláda povolí návštěvy v důchoďácích, testy zaplatí stát. A poslala miliardy sportu i na vakcíny Vláda v pondělí definitivně schválila přesun Česka do třetího stupně protiepidemického systému PES, ... číst článek
Takhle se lže o vakcíně: Sterilizace, zabíjení i změna DNA, hoaxy straší i ochrnutím Takhle se lže o vakcíně: Sterilizace, zabíjení i změna DNA, hoaxy straší i ochrnutím Svět a s ním i Česko čeká na spolehlivou vakcínu proti koronaviru, mezitím ale přichází spíš hromada... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vávlav Kotva
Vávlav Kotva
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej
zobrazit profil Dušan Mitana
Dušan Mitana
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
zobrazit profil Matěj Anděl
Matěj Anděl
zobrazit profil Jaro Slávik
Jaro Slávik