Rastislav Maďar

Datum narození: 3. 5. 1973
Profese: lékař, šéf Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví OU
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Rastislav Maďar, autor řady odborných článků a publikací, se stal vedoucím Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Ostravské univerzity.

Po gymnáziu v Banské Bystrici Rastislav Maďar vystudoval Jesseniovu lékařskou fakultu Univerzity Komenského ve slovenském Martině, kde do roku 2005 pracoval.

RASTISLAV MAĎAR - ROZHOVOR O KORONAVIRU ZDE>>

V letech 2005 až 2009 Rastislav Maďar působil na Fakultě zdravotnických studií Ostravské univerzity, dále pak v Centru očkování a cestovní medicíny Avenier a od roku 2017 na Lékařské fakultě Ostravské univerzity, kde se stal vedoucím Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví.

Titul Ph.D. Rastislav Maďar získal roku 2001 na Lékařské fakultě univerzity Komenského v Bratislavě, šest let nato byl jmenován docentem a v roce 2016 absolvoval MBA program.

Uznávaný odborník Rastislav Maďar je čelenem řady profesních organizací, redakčních rad a poradních orgánů, mj. Evropské pracovní skupiny pro klíšťovou encefalitidu či International Society of Travel Medicine. Usedl do prezidentského křesla Fóra infekční, tropické a cestovní medicíny a Koalice pro podporu očkování.

Za sebou má bohatou publikační činnost. Kromě stovek článků v odborných periodikách je Rastislav Maďar autorem vysokoškolských skript a knih, z nich nejčtenější jsou Prevence nozokomiálních nákaz v klinické praxi (2006) a Ochrana zdraví na cestách (2008).

Rastislav Maďar přednášel na desítkách odborných akcií doma i v cizině. Účastnil se několika zahraničních humanitárních misí v rozvojových krajinách, včetně oblastí zasažených tsunami.

Koníčkem Rastislava Maďara je cestování. Navštívil víc než osm desítek zemí na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy.

 

Články o celebritě

Koalice Spolu představila tým proti covidu: Vede ho vakcinolog Chlíbek, nechybí Maďar a Smejkal Koalice Spolu představila tým proti covidu: Vede ho vakcinolog Chlíbek, nechybí Maďar a Smejkal Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vytvořila osmadvacetičlennou odbornou skupinu pro řešení epide... číst článek
Neočkované školáky z horších okresů čekají testy. Respirátory ve třídách nasadí jen učitelé Neočkované školáky z horších okresů čekají testy. Respirátory ve třídách nasadí jen učitelé Neočkovaní učitelé budou muset ve výuce nosit respirátory. Pro žáky tato povinnost platit nebude. V ... číst článek
Přijde po volbách další lockdown? Maďar a Herzmann v Blesku o vlivu covidu na českou společnost Přijde po volbách další lockdown? Maďar a Herzmann v Blesku o vlivu covidu na českou společnost Volební studio Blesku nabídlo také pohled sociologa a epidemiologa. Konkrétně Jana Herzmanna a Rasti... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tereza Skoumalová
Tereza Skoumalová
zobrazit profil Alena Vránová
Alena Vránová
zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová