Zdeňka Jágrová | Celebwiki.cz

Zdeňka Jágrová

Datum narození: 24.7.1951
Profese: ředitelka pražské hygienické stanice, epidemioložka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Lékařka a epidemioložka Zdeňka Jágrová je ředitelkou Hygienické stanice hlavního města Prahy. Ve funkci nahradila policií v polovině roku 2019 obviněného Jana Jarolímka.

Epidemioložka a hygienička Zdeňka Jágrová působila na územním pracovišti Kolín Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

ZDEŇKA JÁGROVÁ V POŘADU BLESK ZPRÁV EPICENTRUM

Zdeňka Jágrová koncem ledna 2020 v rozhovoru pro Český rozhlas uvedla, že v případě koronaviru je nutné porovnávat populace: „Ta čínská je mnohdy z velmi chudých vrstev, podvyživená, s různými nemocemi, běžná zdravotní péče tam není dostupná.“

„Taky podmínky pro šíření viru jsou v každé zemi jiné. Každá země má jiný způsob dopravy, jiný způsob kontaktu…,“ poznamenala Zdeňka Jágrová, která poukázala na případ pandemické chřipky z roku 2009, na niž v Mexiku zemřely stovky lidí, ale než se rozšířila do Severní Ameriky a Evropy, tak „už tak dramaticky virulentní průběh neměla“.

O ZDEŇCE JÁGROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lékařka Zdeňka Jágrová v šéfovském křesle pražské hygienické stanice v polovině roku 2019 nahradila jejího bývalého ředitele Jana Jarolímka, který byl obviněn z vydírání a z porušování listovního tajemství, za což trestní zákoník pamatuje až osmiletým odnětím svobody. Případem údajného vydírání se v březnu 2020 začal zabývat Obvodní soud pro Prahu 1.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Andrea Zemanová
Andrea Zemanová
zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Jiří Vojzola
Jiří Vojzola
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda