Eva Gottvaldová | Celebwiki.cz

Eva Gottvaldová

Profese: bývalá hlavní hygienička, náměstkyně na resortu zdravotnictví

Související celebrity

Životopis

Výživová odbornice Eva Gottvaldová, náměstkyní ministra zdravotnictví, byla od poloviny července 2016 do března 2020 hlavní hygieničkou ČR.

Absolvovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a magisterské studium v oboru Specializace ve zdravotnictví - Výživa člověka. Od roku 2003 Eva Gottvaldová (narozena 1978) pracovala ve státní správě v oblasti hygieny obecné a komunální a v oboru podpory zdraví.

EVA GOTTVALDOVÁ O KORONAVIRU

Na resort zdravotnictví Eva Gottvaldová nastoupila roku 2007. V letech 2012 až 2016 působila jako diplomat ve Stálém zastoupení EU v Bruselu, kde hájila zájmy ČR v orgánech a institucích EU.

Nestranička Eva Gottvaldová se podílela mj. na projednávání směrnice o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se výroby, obchodní úpravy a prodeje tabákových a souvisejících výrobků či rozhodnutí těchto orgánů o vážných přeshraničních hrozbách.

V rámci Rady EU Eva Gottvaldová působila jako expert při projednávání nařízení EP a Rady o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) pracovala jako National Information Focal Point pro výživu a pohybovou aktivitu.

Do funkce hlavní hygieničky ČR a na post náměstkyně ministra zdravotnictví byla Eva Gottvaldová jmenována 15. července 2016. Vláda ji v rámci opatření souvisejících s koronavirem 12. března 2020 z funkce hlavní hygieničky odvolala. Podle slov premiéra Andreje Babiše nezvládala svou práci.

O EVĚ GOTTVALDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Eva Gottvaldová mluví anglicky a rozumí francouzsky. Mezi její koníčky patří četba a cestování.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
zobrazit profil Daniela Peštová
Daniela Peštová
zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Matěj Machovský
Matěj Machovský
zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová