Eva Gottvaldová

Profese: výživová poradkyně, bývalá hlavní hygienička ČR

Související celebrity

Životopis

Eva Gottvaldová byla náměstkyní ministra zdravotnictví a od poloviny července 2016 do března 2020 hlavní hygieničkou ČR.

Absolvovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a magisterské studium v oboru Specializace ve zdravotnictví - Výživa člověka. Od roku 2003 Eva Gottvaldová (*1978) pracovala ve státní správě v oblasti hygieny obecné a komunální a v oboru podpory zdraví.

EVA GOTTVALDOVÁ O KORONAVIRU

Eva Gottvaldová pracovala v Bruselu

Na resort zdravotnictví Eva Gottvaldová nastoupila roku 2007. V letech 2012 až 2016 působila jako diplomat ve Stálém zastoupení EU v Bruselu, kde hájila zájmy ČR v orgánech a institucích EU.

Bezpartijní Eva Gottvaldová se podílela mj. na projednávání směrnice o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se výroby, obchodní úpravy a prodeje tabákových a souvisejících výrobků či rozhodnutí těchto orgánů o vážných přeshraničních hrozbách.

Dle Babiše Gottvaldová covid nezvládla

V rámci Rady EU Eva Gottvaldová působila jako expert při projednávání nařízení EP a Rady o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) pracovala jako National Information Focal Point pro výživu a pohybovou aktivitu.

Do funkce hlavní hygieničky ČR a na post náměstkyně ministra zdravotnictví byla Eva Gottvaldová jmenována 15. července 2016. Vláda ji v rámci opatření souvisejících s koronavirem 12. března 2020 z funkce hlavní hygieničky odvolala. Podle slov premiéra Andreje Babiše nezvládala svou práci.

O EVĚ GOTTVALDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Eva Gottvaldová mluví anglicky a rozumí francouzsky. Mezi její koníčky patří četba a cestování.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský
zobrazit profil Milan Rychtařík
Milan Rychtařík
zobrazit profil Jana Nečasová
Jana Nečasová
zobrazit profil Helena Horská
Helena Horská
zobrazit profil Jiří Pokorný
Jiří Pokorný