Jarmila Rážová | Celebwiki.cz
Jarmila Rážová

Jarmila Rážová

Datum narození: 14. 9. 1961
Profese: epidemioložka, pověřená funkcí hlavní hygieničky ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Epidemioložka a hygienička Jarmila Rážová, ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, byla v březnu 2020 pověřena funkcí hlavní hygieničky ČR.

Absolvovala obor hygiena v rámci doktorského programu na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a na Stanfordské univerzitě. Jarmila Rážová má atestace z epidemiologie a veřejného zdravotnictví.

JARMILA RÁŽOVÁ - ROZHOVOR O KORONAVIRU

Profesní kariéru hygieničky Jarmila Rážová započala v Okresní hygienické stanici v Nymburku a ve Středočeské krajské hygienické stanici.

V letech 2003 až 2007 Jarmila Rážová byla zaměstnána na ministerstvu zdravotnictví, kde vedla oddělení a zástupovala ředitelku odboru.

Od roku 2008 do roku 2009 Jarmila Rážová působila coby náměstkyně ředitele Státního zdravotního ústavu - řídila dvě specializovaná centra.

V letech 2009 až 2012 byla Jarmila Rážová náměstkyní pro odbornou činnost Hygienické stanice hl. m. Prahy, kde vedla odbor hygieny dětí a mladistvých.

Funkcí hlavní hygieničky byla Jarmila Rážová, ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, pověřena 12. března 2020 poté, co vláda z tohoto postu v rámci opatření souvisejících s koronavirem odvolala Evu Gottvaldovou. Ta podle slov premiéra Andreje Babiše nezvládala svou práci.

 

Články o celebritě

Noví nakažení v Česku? Hygienici sedli ke stolu. Rážová: V ohniscích se asi přitvrdí Noví nakažení v Česku? Hygienici sedli ke stolu. Rážová: V ohniscích se asi přitvrdí Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové je možné, že se v určitých regionech nedočkáme výraznějšího u... číst článek
„Virus nespí,“ varuje hlavní hygienička. Zmínila druhou vlnu i to, kde hrozí nebezpečí „Virus nespí,“ varuje hlavní hygienička. Zmínila druhou vlnu i to, kde hrozí nebezpečí Virus nespí, je tu stále s námi. Lidé by se tak nadále měli mít na pozoru, jak varuje v rozhovoru pr... číst článek
Vojtěch řekl, kdy Češi odloží roušky. Novinky u restaurací i akcí, 5000 lidí na veletrhy Vojtěch řekl, kdy Češi odloží roušky. Novinky u restaurací i akcí, 5000 lidí na veletrhy Konec roušek i ve vnitřních prostorách nastane 1. července. Pořád bude ale jejich nošení povinné na ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Iljič  Lenin
Vladimír Iljič Lenin
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek