Jarmila Rážová | Celebwiki.cz
Jarmila Rážová

Jarmila Rážová

Datum narození: 14. 9. 1961
Profese: epidemioložka, pověřená funkcí hlavní hygieničky ČR
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Epidemioložka a hygienička Jarmila Rážová, ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, byla v březnu 2020 pověřena funkcí hlavní hygieničky ČR.

Absolvovala obor hygiena v rámci doktorského programu na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany a na Stanfordské univerzitě. Jarmila Rážová má atestace z epidemiologie a veřejného zdravotnictví.

JARMILA RÁŽOVÁ - ROZHOVOR O KORONAVIRU

Profesní kariéru hygieničky Jarmila Rážová započala v Okresní hygienické stanici v Nymburku a ve Středočeské krajské hygienické stanici.

V letech 2003 až 2007 Jarmila Rážová byla zaměstnána na ministerstvu zdravotnictví, kde vedla oddělení a zástupovala ředitelku odboru.

Od roku 2008 do roku 2009 Jarmila Rážová působila coby náměstkyně ředitele Státního zdravotního ústavu - řídila dvě specializovaná centra.

V letech 2009 až 2012 byla Jarmila Rážová náměstkyní pro odbornou činnost Hygienické stanice hl. m. Prahy, kde vedla odbor hygieny dětí a mladistvých.

Funkcí hlavní hygieničky byla Jarmila Rážová, ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, pověřena 12. března 2020 poté, co vláda z tohoto postu v rámci opatření souvisejících s koronavirem odvolala Evu Gottvaldovou. Ta podle slov premiéra Andreje Babiše nezvládala svou práci.

 

Články o celebritě

Ochromí kulturu v Česku podzimní pandemie? Zaorálek věří: Není důvod zastavovat akce Ochromí kulturu v Česku podzimní pandemie? Zaorálek věří: Není důvod zastavovat akce Ministři kultury Lubomír Zaorálek a vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) se shodli na tom, že nyní není dův... číst článek
Česko se přebarvuje kvůli viru. Zavřete školy, žádají odboráři pro červené okresy Česko se přebarvuje kvůli viru. Zavřete školy, žádají odboráři pro červené okresy Školští odboráři dnes vyzvali zástupce vlády a hygieniků, aby v regionech s nejvyšším rizikem nákazy... číst článek
„Ohrožujete životy mnoha lidí.“ Do Babiše ve Sněmovně šila Kovářová, premiér odmítal „lži“ „Ohrožujete životy mnoha lidí.“ Do Babiše ve Sněmovně šila Kovářová, premiér odmítal „lži“ Premiér Andrej Babiš (ANO) obvinil opozici, že zneužívá koronavirus v kampani před krajskými volbami... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Markéta Jiránková
Markéta Jiránková
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Erika Stárková
Erika Stárková