Roman Tříska

Roman Tříska

Profese: údajný únosce Ivety Bartošové

Související celebrity

Životopis

Roman Tříska je údajný únosce zemřelé české zpěvačky Ivety Bartošové, soud ho však viny zprostil. Byl ale odsouzen na 12 let za vraždu svého otce.

Roman Tříska měl údajně unést českou zpěvačku Ivetu Bartošovou na jaře roku 1994, když byl její tehdejší partner Ladislav Štaidl v USA. Sousedka Bartošové jednoho dne přivedla domů Romana Třísku, údajného opraváře telefonů, aby spravil pevnou telefonní linku.

Roman Tříska údajně Ivetě začal říkat, že má doma štěnice a že ji chce Štaidl zničit a možná i zabít. S Bartošovou pobýval na chalupě u Českých Budějovic, kde jí měl údajně věznit, podávat jí prášky na spaní a opakovaně znásilňovat.  

Roman Tříska byl z tohoto činu obviněn, nicméně nikdy nebyl usvědčen a soud rozhodl o tom, že si únos vymyslela samotná Bartošová. Roman Tříska nakonec do vězení šel, ale za vraždu svého otce. Odseděl si celkem 12 let.

Roman Tříska se k události vyjádřil po skoro 20 letech. Bartošová byla podruhé unesena Zdeňkem Macurou a následně v Itálii opět vrácena svému pozdějšímu manželovi Josefu Rychtářovi a Tříska tvrdí, že se vše odehrálo, jak přes "kopírák". Tehdy prý měla Bartošová strach ze Štaidla, ale nakonec se k němu také vrátila. Dle něj Macura zkrachovalé zpěvačce naletěl tak, jako kdysi on sám.

 

Články o celebritě

Chůva Golda rok od smrti Ladislava Štaidla (†75): Čekám, jestli se Artur (25) ozve! Chůva Golda rok od smrti Ladislava Štaidla (†75): Čekám, jestli se Artur (25) ozve! Je tomu přesně rok, co na covid zemřel hudební boss Ladislav Štaidl (†75), kapelník Karla Gotta (†80... číst článek
Ivetě Bartošové (†48) by dnes bylo 55 let: Co vše ji dovedlo až k drsné sebevraždě! Ivetě Bartošové (†48) by dnes bylo 55 let: Co vše ji dovedlo až k drsné sebevraždě! Iveta Bartošová (†48), která by dnes oslavila své 55. narozeniny, patřila k nejúspěšnějším českým zp... číst článek
Plán sebevraždy Ladislava Štaidla (†75) a Ivety Bartošové (†48): Chtěli se podřezat ve vaně! Plán sebevraždy Ladislava Štaidla (†75) a Ivety Bartošové (†48): Chtěli se podřezat ve vaně! Nová kniha z edice Blesku Třetí král odhaluje mimo jiné psychické problémy, které měl zesnulý sklada... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Leontýna Šiřinová
Leontýna Šiřinová
zobrazit profil Michaela Kreuzigerová
Michaela Kreuzigerová
zobrazit profil Erich Fromm
Erich Fromm
zobrazit profil Marie Steinová
Marie Steinová
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Martin Nejedlý
Martin Nejedlý
zobrazit profil David Škach
David Škach
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer