Iveta Bartošová

Datum narození: 8. 4. 1966
Datum úmrtí: 29. 4. 2014
Přezdívka: Džambulka
Místo narození: Čeladná
Profese: zpěvačka, klavíristka, příležitostná herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Iveta Bartošová, která skočila pro vlak, bývala idolem mladé generace. Úspěchy slavily její CD i turné. Popularitu jí též přinesla řada nevydařených vztahů.

Studovala gymnázium ve Frenštátě pod Radhoštěm a již v té době začala zpívat s kapelou Dianthus. Na lidové konzervatoři v Ostravě Iveta Bartošová studovala zpěv a hru na klavír.

IVETA BARTOŠOVÁ - ZPOVĚĎ JEJÍ MAMINKY

Bartošová zazářila s Knoflíky lásky

V šestnácti letech Iveta Bartošová začala sbírat hudební úspěchy a ceny. Zlomem v kariéře pro ni byla soutěž Mladá píseň Jihlava v roce 1983, kde se poprvé potkala s Petrem Sepešim, s nímž posléze vytvořila úspěšné pěvecké duo.    

Iveta Bartošová a Petr Sepéši na počátku vystupovali s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu či hostovali ve skupině Kroky Františka Janečka. V roce 1985 vydala Iveta Bartošová album Knoflíky lásky.

Bartošová žila a pracovala se Štaidlem

Poté Iveta Bartošová zůstala po několika krátkých angažmá v Orchestru Ladislava Štaidla. Následovala řada koncertních turné, další album  I.B. - Iveta Bartošová a poté Blízko nás. Vydala také dvě desky pro děti a anglické verze svých písní. Následovaly úspěšné šňůry v letech 1995 a 1996. Vyšly desky Natur, TOP 13, Václavák a Malé bílé cosi.

A Iveta Bartošová ožila i pro film. Ve snímku Jaroslava Soukupa Svatba upírů hrála hraběnku Olivii. V té době žila s Ladislavem Štaidlem, se kterým v roce 1996 otěhotněla a na podzim porodila syna Artura. Ani po porodu zpěvačka zcela neodešla z umělecké scény, účinkovala např. v muzikálovém trháku Dracula, v lední show Mrazík a vydala album Ve jménu lásky.

Na život si Bartošová sáhla opakovaně  

Na konci 90. let a počátkem nového století Iveta Bartošová spolupracovala na filmových i hudebních projektech, odstartovala turné Deník Ivety, objevovala se mj. v televizním pořadu s Petrem Novotným. Dostala role ve slovenské Pomádě a v českém Monte Cristovi a vydala desku Jedna jediná.

O IVETĚ BARTOŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>   

Nejistá Iveta Bartošová měla řadu partnerů a časté rozchody se podepsaly na její psychice. Opakovaně se pokusila spáchat sebevraždu. Od roku 2006 se potýkala s velmi vážnými problémy a v roce 2007 nastoupila do léčebny kvůli závislosti na antidepresivech a alkoholu.

S Pomejem byla Bartošová jen krátce

Následovalo komplikované a krátké manželství s Jiřím Pomejem. V roce 2010 (rok jejího rozvodu) vydala CD Děkuju Vám, Andělové, za které sklidila spíše posměch. Pak přišla řada nepovedených nebo neuskutečněných vystoupení. Jejím partnerem byl tehdy mj. italský šlechtic Domenico Martucci.

V září 2013 se Iveta Bartošová podruhé vdala. Na radnici v pražské Uhříněvsi řekl své Džambulce ANO podnikatel Josef Rychtář. Svatbě asistovala policie, chránila svatebčany před novináři a měla být ve střehu kvůli případným výtržnostem. Rychtář se totiž několikrát popral - a to i před televizními kamerami - se Zdeňkem Macurou. Tento ctitel svoji vyvolenou dokonce v létě 2013 odvezl z Rychtářovy vily do Itálie a policie poté vyšetřovala, zda nešlo o únos. 

Pod vlak Bartošová skočila ve 48 letech

Svůj smutný životní příběh Iveta Bartošová často spojovala s předčasným úmrtím pěveckého i životního partnera Petra Sepéšiho, jemuž se v roce 1985 stala osudnou autonehoda.

Iveta Bartošová ukončila svůj život ve 48 letech 29. dubna 2014 skokem pod vlak v pražské Uhříněvsi. Bylo to jen několik měsíců po svatbě s Josefem Rychtářem. Okolnosti její smrti vyšetřovala policie. Kriminalistka Kamila R. se dokonce zúčastnila jejího pohřbu.

 

Články o celebritě

Michal Penk chtěl chránit Bartošovou: Plán na odstavení Rychtáře! Michal Penk chtěl chránit Bartošovou: Plán na odstavení Rychtáře! Kdysi byl velkou láskou Ivety Bartošové (†48) a nyní Michal Penk (55) přiznal, že se snažil odstrani... číst článek
Nova chystá 25 novinek: Nové díly Markoviče, Kramný na scéně i zákulisí OnlyFans Nova chystá 25 novinek: Nové díly Markoviče, Kramný na scéně i zákulisí OnlyFans A je jasno! Skupina Nova konečně odtajnila, jakými novinkami zaútočí na emoce diváků a už teď je jas... číst článek
TV Nova láka na svůj program: Největší taháky jara! TV Nova láka na svůj program: Největší taháky jara! Milovníci kriminálek podle skutečných případů by měli zbystřit! Po úspěchu minisérie Metoda Markovič... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Martin Schreiner
Martin Schreiner
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Vendula Příhodová
Vendula Příhodová
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová