Iveta Bartošová | Celebwiki.cz

Iveta Bartošová

Datum narození: 8. 4. 1966
Datum úmrtí: 29. 4. 2014
Přezdívka: Džambulka
Místo narození: Čeladná
Profese: zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Iveta Bartošová bývala idolem mladé generace, vydávala jedno CD za druhým a jezdila z turné na turné. Proslavila ji i řada nevydařených vztahů. Život ukončila skokem pod vlak.

Iveta Bartošová studovala gymnázium ve Frenštátě pod Radhoštěm a již v té době začala zpívat s kapelou Dianthus a na lidové konzervatoři v Ostravě studovala zpěv a hru na klavír.

IVETA BARTOŠOVÁ - ZPOVĚĎ JEJÍ MAMINKY

V 16. letech také začala sbírat hudební úspěchy a ceny. Osudnou pro ni byla soutěž Mladá píseň Jihlava v roce 1983, kde se poprvé potkala s Petrem Sepešim, s kterým posléze vytvořila úspěšné pěvecké duo.    

Iveta Bartošová a Petr Sepéši na počátku vystupovali s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu či hostovali ve skupině Kroky Františka Janečka. V roce 1985 vydala Iveta Bartošová album Knoflíky lásky. Poté zůstala po několika krátkých angažmá v Orchestru Ladislava Štaidla. Následovala řada koncertních turné, další album  I.B. – Iveta Bartošová a poté Blízko nás. Vydala také dvě desky pro děti a anglické verze jejích písní. Následovala turné v roce 1995 a 1996.  

Na začátku 90. let 20. století Iveta Bartošová absolvovala hned dvě koncertní turné, vydala alba Natur, TOP 13 a Václavák a Malé bílé cosi. A Iveta Bartošová ožila i pro film. Ve snímku Jaroslava Soukupa Svatba upírů hrála hraběnku Olivii. V té době žila s Ladislavem Štaidlem, s kterým v roce 1996 otěhotněla a na podzim porodila syna Artura. Ani po porodu zpěvačka zcela neodešla z umělecké scény, účinkovala např. v muzikálovém trháku Dracula, v lední show Mrazík a vydala album Ve jménu lásky.      

Na konci 90. let a počátkem nového století Iveta Bartošová spolupracovala na filmových i hudebních projektech, odstartovala turné Deník Ivety, objevovala se mj. v televizním pořadu s Petrem Novotným. Dostala role ve slovenské Pomádě a českém Monte Cristovi a vydala album Jedna jediná.

O IVETĚ BARTOŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>   

Nejistá Iveta Bartošová měla celou řadu partnerů a časté rozchody se podepsaly na její psychice. Opakovaně se pokusila spáchat sebevraždu. Od roku 2006 se potýkala s velmi vážnými problémy a v roce 2007 nastoupila do léčebny kvůli závislosti na antidepresivech a alkoholu. Následovalo komplikované a krátké manželství s Jiřím Pomejem. V roce 2010 (rok jejího rozvodu) vydala CD Děkuju Vám, Andělové, za které sklidila spíše posměch. Pak přišla řada nepovedených nebo neuskutečněných vystoupení. Jejím partnerem byl také italský šlechtic Domenico Martucci.

V září 2013 se Iveta Bartošová podruhé vdala, na radnici v pražské Uhříněvsi řekl své Džambulce ano podnikatel Josef Rychtář. Svatbě asistovala policie, chránila svatebčany před novináři a měla být ve střehu kvůli případným výtržnostem. Rychtář se totiž několikrát popral - a to i před televizními kamerami - se Zdeňkem Macurou. Tento ctitel svoji vyvolenou dokonce v létě 2013 odvezl z Rychtářovy vily do Itálie a policie poté vyšetřovala, zda nešlo o únos. 

Svůj smutný životní osud Iveta Bartošová často spojovala s předčasným úmrtím jejího pěveckého i životního partnera Petra Sepéšiho, který zemřel při autonehodě v roce 1985. Sama Iveta Bartošová pak ukončila ve svých 48 letech život skokem pod vlak v pražské Uhříněvsi, jen několik měsíců po svatbě s Josefem Rychtářem. Okolnosti její smrti vyšetřovala policie a kriminalistka Kamila R. dokonce navštívila její pohřeb.

 

Články o celebritě

6 let od smrti Ivety Bartošové (†48): FALEŠNÁ ZÁVĚŤ! KVŮLI ARTUROVI! 6 let od smrti Ivety Bartošové (†48): FALEŠNÁ ZÁVĚŤ! KVŮLI ARTUROVI! Je to vůbec možné? Domenico Martucci (44) přišel šest let po smrti Ivety Bartošové (†48) se šokující... číst článek
Neuvěřitelný slib expřítele Bartošové (†48): Mega balík pro Artura?! Neuvěřitelný slib expřítele Bartošové (†48): Mega balík pro Artura?! Slova expartnera zesnulé Ivety Bartošové (†48) Domenica Martucciho (43) opravdu překvapila! Temperam... číst článek
Šokující slova Rychtáře o smrti: Chce za Bartošovou (†48) Šokující slova Rychtáře o smrti: Chce za Bartošovou (†48) Železniční trať v pražské Uhříněvsi byla opět zahalena smutkem. Místo, kde přesně před šesti lety uk... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Voxel (Václav Lebeda)
Voxel (Václav Lebeda)
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka