Petr Novotný | Celebwiki.cz

Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Gottova leukemie je mu k smíchu? »Protekční spratek« Novotný přestřelil! Gottova leukemie je mu k smíchu? »Protekční spratek« Novotný přestřelil! Známý vtipálek a recesista, ale rovněž také starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný (38)… číst článek
Bavič Novotný slavil narozeniny a po dlouhé době ukázal tvář! Jak teď vypadá? Bavič Novotný slavil narozeniny a po dlouhé době ukázal tvář! Jak teď vypadá? 72. narozeniny před pár dny oslavil bavič a moderátor Petr Novotný, který se po mrtvici a sérii zdravotních… číst článek
Starosta Novotný šokoval při vítání občánků: Slova o šu*ání a pr*eli! Starosta Novotný šokoval při vítání občánků: Slova o šu*ání a pr*eli! Starosta městské části Řeporyje Pavel Novotný opět šokoval svým svérázným přístupem ke své profesi.… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Karel Kopeček
Karel Kopeček
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Michaela Jílková
Michaela Jílková
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Ester  Kočičková
Ester Kočičková
zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel