Petr Novotný | Celebwiki.cz

Petr Novotný

Datum narození: 6. 8. 1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Vyčítal (†77) a Novotný (72): STRAŠNÝ PODRAZ! Do smrti spolu nemluvili! Vyčítal (†77) a Novotný (72): STRAŠNÝ PODRAZ! Do smrti spolu nemluvili! Kdysi byli v jedné kapele, pak se přestali zdravit. A ruku ke smíru si v neděli zesnulý Jan Vyčítal ... číst článek
Šéfkuchař Pohlreich: Šokující slova o Bohdalové Šéfkuchař Pohlreich: Šokující slova o Bohdalové Zdeněk Pohlreich (62) už má za sebou mnoho kuchařských, televizních a autorských počinů. Slavný kuch... číst článek
Přežil infarkt i selhání ledvin: Bavič Petr Novotný (72) po dlouhé době ukázal tvář! Přežil infarkt i selhání ledvin: Bavič Petr Novotný (72) po dlouhé době ukázal tvář! Moderátor a bavič Petr Novotný (72) byl hvězdou televizních obrazovek především v 90. letech, ovšem ... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Jolana Voldánová
Jolana Voldánová
zobrazit profil Nikol Moravcová
Nikol Moravcová
zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová