Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Zadek neukážu, slibuje „protekční spratek“ Novotný coby starosta. Radil mu i Babišův mág Zadek neukážu, slibuje „protekční spratek“ Novotný coby starosta. Radil mu i Babišův mág Je kontroverzní a ví to o sobě. Pavel Novotný (ODS) se pomalu rozkoukává ve své nové funkci starosty… číst článek
Řepka s Kristelovou: Útok na přestupkovou komisi! „Došlápnu si na tebe!" vyhrožovali jejímu členovi Řepka s Kristelovou: Útok na přestupkovou komisi! „Došlápnu si na tebe!" vyhrožovali jejímu členovi Kateřina Kristelová (38) a Tomáš Řepka (44) se nezastaví před ničím! Poté, co byli oba - zatím nepravomocně… číst článek
Chorobami stíhaný bavič Petr Novotný (71): Poprvé od operace mezi lidmi Chorobami stíhaný bavič Petr Novotný (71): Poprvé od operace mezi lidmi V posledních letech byl po špitálech víc než doma. Na sál musel znovu v polovině září, tentokrát… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová
zobrazit profil Renáta Czadernová
Renáta Czadernová
zobrazit profil Martina Gavriely
Martina Gavriely
zobrazit profil Martin Smolík
Martin Smolík
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška