Karel Voříšek | Celebwiki.cz

Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

ŠOK Misaře a Leové: Nelítostné vykopnutí z Primy?! ŠOK Misaře a Leové: Nelítostné vykopnutí z Primy?! Velké zemětřesení TV Prima! Se vznikem CNN Prima a prohozů na moderátorských postech, si mnoho hvězd… číst článek
Nová tvář Primy Markéta Fialová: Proč převlékla dres? Pro peníze to nebylo! Nová tvář Primy Markéta Fialová: Proč převlékla dres? Pro peníze to nebylo! Patří mezi nejoblíbenější tváře zpravodajství, přestože se k moderování zpráv dostala vlastně náhodou.… číst článek
Doležalová kontra Fialová: Schyluje se k válce zprávařek? Doležalová kontra Fialová: Schyluje se k válce zprávařek? Po dlouhých čtrnácti letech se moderátorka hlavních zpráv a oblíbeného pořadu Střepiny Markéta Fialová… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Karel Šíp
Karel Šíp
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Hana Krampolová
Hana Krampolová
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný
zobrazit profil Kateřina Kristelová
Kateřina Kristelová