Karel Voříšek | Celebwiki.cz

Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Radí, jak zvládat život! Moderátor Voříšek propadl prastarým technikám Radí, jak zvládat život! Moderátor Voříšek propadl prastarým technikám Přesto, že na to sympatický moderátor hlavních zpráv TV Prima Karel Voříšek (55) nevypadá, jeho seriózní… číst článek
Zemětřesení na Primě po odchodu Obzinové! Lašková pryč, Tománková zpátky?! Zemětřesení na Primě po odchodu Obzinové! Lašková pryč, Tománková zpátky?! Svou výpovědí rozvířila vody zpravodajství. Sotva Jitka Obzinová (55) práskla na Primě dveřmi, začala… číst článek
Intimní zpověď Karla Voříška: O jeho ženách i mužích! Intimní zpověď Karla Voříška: O jeho ženách i mužích! Ve zpravodajství pracuje již 21 let. Začínal na ČT, odkud přešel na Novu a dnes moderuje Karel Voříšek… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler
zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný
zobrazit profil Kateřina Kristelová
Kateřina Kristelová
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Jaromír Bosák
Jaromír Bosák