Eva Jurinová | Celebwiki.cz
Eva Jurinová

Eva Jurinová

Datum narození: 3. 12. 1953
Místo narození: Ostrava
Profese: novinářka, pedagožka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Eva Jurinová je česká novinářka, bývalá televizní moderátorka, pedagožka a mediální poradkyně. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala jako nestraník za stranu Republika na 2. místě její kandidátky, ale neuspěla. Zkusila i Senát, také marně.

Ve volbách do senátu 2014 byla jako nestraník za stranu Republika zařazena na kandidátku na Praze 1. Nedostala se ale ani do druhého kola. Není divu, jejími protikandidáty byla takové jména, jako např. Martin Bursík, Laura Janáčková nebo Václav Hampl. Eva Jurinová vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul Mgr. Televizní kariéru začínala v ostravském studiu Československé televize a později pracovala jako redaktorka ČST. V letech 1989 až 1991 moderovala v Československé televizi relaci Deník.

Proslavila se zejména moderováním hlavní zpravodajské relace na TV Nova s názvem Televizní noviny. Vytvořila populární dvojici se Zbyňkem Meruňkou.

Později v letech 2000 až 2011 dělala tiskovou mluvčí Fakultní nemocnice v Motole, kde rovněž připravovala lékaře a management na vystupování v médiích. V roli mluvčí nemocnice ji v roce 2011 vystřídala Pavlína Danková. Shodou okolností také dlouholetá moderátorka televize Nova.

Krátce působila jako moderátorka v pražské TV Metropol, TiP Radiu a v TV Pětka. V roce 2009 usilovala o post radní České televize (navrhl ji Syndikát novinářů), ale neuspěla.

Vyučuje obor moderování na Vyšší odborné škole herecké, zastupuje firmy a osobnosti v oblasti PR a prezentace. Je také lektorkou v pražském Manažerském institutu, který poskytuje akreditované studium MBA.

Eva Jurinová je od roku 1989 vdaná, ale bezdětná. S manželem se seznámila v šestatřiceti letech při návštěvě sauny pro muže.

 

Články o celebritě

Vynucený návrat! Jurinová u konce s dechem: MUSÍ PRODAT DŮM Vynucený návrat! Jurinová u konce s dechem: MUSÍ PRODAT DŮM Řekla si, že je na čase zvednout kotvy. Řeč je o bývalé moderátorce Televizních novin Evě Jurinové (... číst článek
Šílený pohled před zhroucením! Jak bývalá hvězda Novy Jurinová hodnotí nástupce? Šílený pohled před zhroucením! Jak bývalá hvězda Novy Jurinová hodnotí nástupce? V 90. letech se proslavila coby moderátorka Televizních novin na Nově a dodnes hlas Evy Jurinové (65... číst článek
Kam se vytratila hvězda Novy Eva Jurinová (66)? Vychovává nástupce! Kam se vytratila hvězda Novy Eva Jurinová (66)? Vychovává nástupce! Po delší době se na veřejnosti objevila Eva Jurinová (66). „Nejsem zrovna večírkový typ,“ řekla dení... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Matěj Misař
Matěj Misař
zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka
zobrazit profil Marie Tomsová
Marie Tomsová
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze
zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Pavlína Danková
Pavlína Danková
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková