Eva Jurinová | Celebwiki.cz

Eva Jurinová

Datum narození: 3.12.1953
Místo narození: Ostrava
Profese: novinářka, pedagožka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Eva Jurinová je česká novinářka, bývalá televizní moderátorka, pedagožka a mediální poradkyně. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala jako nestraník za stranu Republika na 2. místě její kandidátky, ale neuspěla. Zkusila i Senát, také marně.

Ve volbách do senátu 2014 byla jako nestraník za stranu Republika zařazena na kandidátku na Praze 1. Nedostala se ale ani do druhého kola. Není divu, jejími protikandidáty byla takové jména, jako např. Martin Bursík, Laura Janáčková nebo Václav Hampl. Eva Jurinová vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul Mgr. Televizní kariéru začínala v ostravském studiu Československé televize a později pracovala jako redaktorka ČST. V letech 1989 až 1991 moderovala v Československé televizi relaci Deník.

Proslavila se zejména moderováním hlavní zpravodajské relace na TV Nova s názvem Televizní noviny. Vytvořila populární dvojici se Zbyňkem Meruňkou.

Později v letech 2000 až 2011 dělala tiskovou mluvčí Fakultní nemocnice v Motole, kde rovněž připravovala lékaře a management na vystupování v médiích. V roli mluvčí nemocnice ji v roce 2011 vystřídala Pavlína Danková. Shodou okolností také dlouholetá moderátorka televize Nova.

Krátce působila jako moderátorka v pražské TV Metropol, TiP Radiu a v TV Pětka. V roce 2009 usilovala o post radní České televize (navrhl ji Syndikát novinářů), ale neuspěla.

Vyučuje obor moderování na Vyšší odborné škole herecké, zastupuje firmy a osobnosti v oblasti PR a prezentace. Je také lektorkou v pražském Manažerském institutu, který poskytuje akreditované studium MBA.

Eva Jurinová je od roku 1989 vdaná, ale bezdětná. S manželem se seznámila v šestatřiceti letech při návštěvě sauny pro muže.

 

Články o celebritě

Další Moderátoři

zobrazit profil Jan Musil
Jan Musil
zobrazit profil Petr Suchoň
Petr Suchoň
zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková
zobrazit profil Michal Hrdlička
Michal Hrdlička
zobrazit profil Terezie Kašparovská
Terezie Kašparovská
zobrazit profil Rey Koranteng
Rey Koranteng
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl